Kamrásé és Tóthé a kupa

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2002.09.02. 21:05
125 köbcentis ob, 4. futam, egyben MK-viadal, Kôszárhegy

1. verseny: 1. Soóky Zsolt (Center MSC, KTM), 2. Hujber (Center MSC, KTM), 3. Bórka (Motocomplet, Kawasaki). 2. verseny: 1. Tóth Ádám (Motor Revü, Suzuki), 2. Soóky, 3. Bórka
Az állás: 1. Tóth 130 pont, 2. Soóky 124, 3. Hujber 118
A Magyar Kupa végeredménye: 1. Tóth 177, 2. Hujber 122, 3. Horváth Pál (Center MSC, TM) 122

250 köbcentis Magyar Kupa,
5. (utolsó) futam, Kôszárhegy
1. verseny: 1. Adamek Imre (Center MSC, Honda), 2. Kamrás (Reál Motor, Honda), 3. Németh (Neptun, KTM). 2. verseny: 1. Németh, 2. Adamek, 3. Kamrás
A végeredmény: 1. Kamrás 192, 2. Jeszenszki Péter (Motocomplet, Suzuki) 137, 3. Paitz Miklós (Kóka SE, Yamaha) 125

Rengetegen látogattak ki az elmúlt hét végén a kőszárhegyi pályára, hogy megnézzék a Magyar Kupa és a nyári szünet után újra induló ob viadalait.
A 250-es Magyar Kupa utolsó futamán Kamrás Károly volt a szenzáció. A 32 éves pilóta ugyan egyszer sem tudott nyerni, mégis hatalmas tapsot kapott. Az 1995 után idén visszatérő hondás ugyanis óriási meglepetésre megnyerte a sorozatot. Amelynek az utolsó futamán Németh Kornélnak nem volt szerencséje: az első versenyben leesett a tanksapkája.
A 125-ös Magyar Kupát Tóth Ádám Kamráshoz hasonlóan utcahosszal nyerte, ám a suzukis mégsem volt boldog vasárnap. A 125-ös bajnoki első versenyében szabálytalan rajt miatt diszkvalifikálták, amiért szorossá vált a széria.