Győzelem a bányásznapi ajándék. Tatabánya-Hévíz 2-1

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2002.09.01. 21:40
GÓLSZERZÔFred a 42. percben Cupik bal oldali beadása után fejelt három méterről zavartalanul a bal alsó sarokba (0–1). Ughy a 44. percben Semsei beadását csúsztatta meg a kaputól négy méterre úgy, hogy a labda Kuczkó kezei mellett a bal felső sarokban kötött ki (1–1). Tóth Zoltán az 59. percben kilépett a lesre játszó védők között, és futtából jobbal 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2–1)SÁRGA LAPLázár (megrúgta Vinczét) a 18., Ughy (elgáncsolta Győrfit) a 27., Máj (felvágta Fredericot) a 64., Tóth Z. (sípszó után elrúgta a labdát) a 77., Kutasi (ellökte Vincét) a 79., Buza (felvágta Romaneket) a 85., Kocsis (felvágta Romaneket) a 92. percbenSZÖGLETARÁNY: 7:3 (4:0)Az 52. bányásznap tiszteletére ingyenesen lehetett megtekinteni az eddig szerényen teljesítő tatabányai csapat mérkőzését. A Bányász-himnuszt követően néhányan megbánhatták, hogy a stadionhoz közeli vásári forgatag és a sörsátrak helyett a stadion forró lelátóit választották. Az első fél órában ugyanis semmilyen jel nem utalt arra, hogy a Tatabánya ezen a mérkőzésen javítani fog meglehetősen gyenge átlagán. A zöld-fehéreknél Fred és Fonnyadt Balázs is ziccerekig jutott, míg a másik oldalon Tóth Zoltán egy, Ughy Márk három alkalommal okozott izgalmakat. A szünet előtt jobb volt a Tatabánya, gólt mégis egy szervezett kontra végén a hévízi Fred szerzett. A kékek nem adták fel és Ughy Márk csúsztatásával pillanatokon belül egyenlítettek. Egy vendégziccert követően Tóth Zoltán a lest reklamáló és megálló védők között kilépett, és hatvan perc elteltével mesteri találattal szerzett vezetést a Tatabányának. A vendégek az utolsó pillanatokig küzdöttek az egyenlítésért, ám a végig jobb és fegyelmezettebb Tatabánya megérdemelten győzött.MESTERMÉRLEGTörök József: –Végre a fiúk ráérezhettek a győzelem ízére. Ennek a játéknak csak így van értelme. Pusztai László: – Nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, ám ezeket elhibáztunk, így csak magunkat okolhatjuk a vereség miatt.