Két gyors találat döntött

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2002.08.24. 22:03
GÓLSZERZÔBinder az 5. percben Sándor bal oldali beadását négy méterről küldte a kapuba (1–0). Horváth István a 11. percben 14 méterről helyezett félmagasan a bal sarokba (2–0). Kollár a 49. percben 18 méteres szabadrúgásból a kapu közepébe lőtt (2–1)SÁRGA LAPVámosi (rosszul csúszott be Zsolnainak) a 37., Kasza (lerántotta Vént) a 39., Kovrig (felvágta Horváth Istvánt) a 47., Vass (felvágta Bindert) az 56., Barna (lerántotta Sándort) az 59., Czéh (visszahúzta Vént) a 63., Vitelki (szövegelésért) a 80. percben
Bár Rob Kornél (fehérben) nem talált a kapuba, ezúttal akadtak méltó helyettesei
SZÖGLETARÁNY: 7:2 (2:1)
Megszokhattuk már, hogy a DVTK szépszámú közönség előtt lép pályára hazai környezetben. Így történt ez most is, és akik kilátogattak a stadionba, nem bánták meg, mert csapatuk – igaz, most csak negyvenöt percen keresztül – rászolgált a bizalomra. A kecskemétiek szinte még el sem helyezkedtek a pályán, máris reménytelen helyzetbe kerültek. A piros-fehérek két védelmi megingást büntettek kíméletlenül és a vezetés birtokában szinte egykapura futballoztak. Az alföldiek játéka ekkor esetlegesnek tűnt, hiányzott belőle az ötlet, az elképzelés és a tűz is. Ebben az időszakban igencsak rosszul érezhette magát a kispadon Kiprich József, ugyanis az egykori válogatottnak azzal kellett szembesülnie, hogy több játékosa nincs megfelelő barátságban a labdával… A DVTK biztosan tartotta kézben a mérkőzést, de visszavett a tempóból és nem erőltette újabb gólok elérését. Semmi jele nem mutatkozott a fordulatnak, ám a második félidő elején pontrúgásból szépítettek a vendégek, akik a folytatásban igencsak nekibátorodtak. Mindezt Kalina Tibor 54. percben lőtt zúgó kapufája jelezte, de az alföldiek játékában is ugrásszerű teljesítményjavulás volt érzékelhető. Ekkor már aggódtak a hazai drukkerek, végül azonban sorsdöntőnek bizonyult a viharos kezdés, s a tizenegy perc alatt elért két találat.

Mestermérleg
Pajkos János: – Nehezebb mérkőzés volt, mint amilyenre számítottam. Nem játszottunk jól, de a három pontot így is sikerült begyűjteni.
Kiprich József: – Jó mérkőzést játszott a két csapat. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók, a szünetben felráztam játékosaimat, és a látottak alapján a döntetlent tartottam volna reálisnak.