Két perc alatt eldőlt a mérkőzés - Nyíregyháza-Kaposvár 2-0

A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2002.08.17. 22:07
GÓLSZERZÔSzabó II Zs. az 53. percben Csernijenko jobb oldali beadása után, nyolc méterről fejelt a kapu jobb oldalába (1–0). Csernijenko az 55. percben Farkas balról középre adott labdáját hat méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtte (2–0)SÁRGA LAPBábik (reklamálásért) a 22., Kiskapusi (Kovácsevicset terítette le) a 41., Mar-csek (reklamálásért) az 54. percbenSZÖGLETARÁNY: 2:9 (0:1)Két olyan NBI B-s csapat találkozott a Spartacus arénájában, amelynek stadionjában megvalósulni látszik a stadionrekonstrukciós-program. Nyíregyházán már áll az új lelátó, Kaposváron ellenben még tart a munka, így a felek felcserélték a pályaválasztói jogot. Ez a nyíregyháziaknak kínált jobb lehetőséget arra, hogy javítsanak a vártnál gyengébb (az első három fordulóban egy győzelem mellett egy döntetlent és egy vereséget könyvelhettek el a Nyírség hívei) mérlegükön.Meglehet, a hazaiak szakmai stábját nem tájékoztatták arról időben, hogy mégis hazai meccs következik, mert Kis Károly tipikusan idegenbeli felállást, egycsatáros játékot alkalmazott. A szándék látható volt: a somogyi védők között egyedül küzdő Győri Zoltán mellé két szélső középpályásnak és Szabó II Zsoltnak is mielőbb fel kellett lépnie – más kérdés, hogy ebből nem sok minden valósult meg. A vendégek hatékonyabb akciózását az első negyedóra végén Marcsek Zoltán kapufája is jelezte. Az amúgy kaposvári fölényt hozó első játékrészben ez minden ami említést érdemel, illetve még annyi, szünet előtt kettőt cserélt a hazai stáb, így kétcsatáros játék következett.A szünet után az átszervezett Nyíregyháza már képes volt az ellenfél térfelén tartani a labdát. Az offenzívák hamar eredményre vezettek, bár az első gólhoz kellett Balajcza Szabolcs kapus hibája is. Ezt követően Rajczi Péter meglódulásai után Boros Péter két alkalommal is bravúrral mentett szögletre. A hajrára teljesen kettészakadt a pálya, a mindent egy lapra feltevő kaposváriak azonban csak szögletekig jutottak, míg a kitámadásból adódóan fellazuló védelmükkel szemben a hazaiak nem tudtak élni a lehetőségekkel. A nyíregyházi csapat győzelmét a második félidő elejének feljavult játéka eredményezte, de a látványosabb futballt a vendégek mutatták be. MESTERMÉRLEGKis Károly: – Nem játszottunk jól, viszont nagyon értékes három pontot szereztük.Kovács Kálmán: – Ez a második mérkőzésünk, amikor gól nélküli állásnál nem kaptunk meg egy nyilvánvaló tizenegyest. A csapat most játékban többet nyújtott annál, hogy vesztesen kelljen elhagynia a pályát.