Ismerős az eredmény

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2002.08.01. 22:48
Király Gábor nagyszerûen védett, itt éppen Van Hoogdalem fejérôl üti le a labdát
Huub Stevens egykori és jelenlegi együttesének összecsapására remek hangulatot teremtett a bochumi stadionban összegyűlt tízezer néző, amelynek két tábora a kapuk mögé központosította erőit. Azonban egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet az első negyedórában, a Ligakupa címvédőjeként pályára lépő fővárosiak és a döntőt Stevensszel egy éve 4–1-re elbukó gelsenkircheniek egyaránt visszafogottan kezdtek.
Húsz perc után kezdett felpörögni a játék, az alapvonalig már eljutottak a csapatok, de a beadások után rendre tisztáztak a védők. A 25. percben kis híján munkához jutott Király Gábor, ám Agali lövésébe beleléptek, míg Vermant a kipattanót mellédurrantotta. Állandósult a Schalke nyomása, a kapu elé ívelések azonban nem jelentettek veszélyt. A 32. percben viszont a túloldalon Marcelinho 22 méteres bombája után a jobb alsó sarokban kötött ki a labda. Egy perccel később a Schalke védelme között zavartalanul elfutó Alex Alves is túljárt Rost eszén, a gelsenkircheniek pedig újra a középpontból indították útjára a labdát.
A Stevenst váltó Frank Neubarth tanítványai ekkor már jobban figyeltek, rövid időn belül kétszer is bravúrra késztették Királyt. A hátralévő percek az eseménytelenség jegyében teltek, Hartmut Strampe játékvezető ezért egy másodpercet sem hosszabbított.
A tavalyi lebőgés megismétlésétől rettegő gelsenkircheniek a második félidő elején nem tudtak újítani, a Hertha kezdett jobban. Kellett néhány perc, míg felállt a Schalke, de a tizenhatos előterénél Möllerék elveszítették a labdát. Ilyenkor Király és a fővárosi védelem kényelmesen passzolgatott, nem próbált meg kitámadni a Hertha, inkább magára húzta ellenfelét, és előkészítette a kontratámadásokat.
Azonban ez a taktika veszélyesnek bizonyult, a 60. percben Möller passza után Agali lépett ki, és már csak Királlyal állt szemben, de a kapus lábbal védett. Rövidesen újra helyzetbe került a Schalke, Sand a bal oldalról lőtt, de Király ismét jobb lábbal hárított. A helyzetek után vérszemet kapó királykékek beindultak, és egy jobb oldali beadást követően a Simunic szorításában a kapu jobb alsó sarkába passzoló Agali révén szépíteni tudtak.
Akárcsak a Hertha az első félidőben, a Schalke is megtáltosodott a góltól, ám a kilépő Agali elől tisztázni tudott Király. A hirtelen felpörgő játék hevében Marcelinho és Kmetsch akaszkodott össze – szerencsére a kisebb tömegjelenet után kibékültek a felek. A Schalke keményen küzdött az egyenlítésért, a csereként beállt Iyodo és Asamoah, valamint Agali jól mozgott a Hertha kapuja előtt.
A 84. percben egy gyors berlini ellentámadás során Goor lépett ki, elhúzta a labdát Rost mellett, ám a kapus szabálytalankodott. A tizenegyesből Marcelinho a bal alsó sarokba lőtt: 3–1. A 89. percben Pinto is betalált, így a Hertha – akárcsak tavaly – 4–1-re megnyerte a Német Ligakupa döntőjét.