Kővágó a legeredményesebb

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2002.06.09. 20:47
A diszkoszvető Kővágó Zoltán érte el a legjobb eredményt vasárnap a Szilágyi utcában a Budapest-bajnokság második napján. A debreceni versenyző 60 méter körüli dobással kezdett, legjobbját (63.97) a harmadik sorozatban érte el, és még két 62 méter körüli kísérlete volt.
"Egyelőre csak kóstolgatom a versenyzést – magyarázta Kővágó –, hiszen még az idény elején tartunk. Még nem állt össze a mozgásom, néhányszor pályára kell lépnem ahhoz, hogy felpörögjek. A lényeg, hogy teljesítettem az Európa-bajnoki kiküldetési szintet, és hogy érzem, még sok van bennem.”A súlylökő Bíber Zsolt azért bosszankodott, mert háromszor is húsz méter körül lökött, ám minden esetben piros zászlót kapott. Végül 19.41 méterrel nyerte a versenyt. "Már két évvel ezelőtt kértem, hogy javítsák ki a súlylökőkör bástyáját, mert labilis volt, és alacsonyabb a szabályosnál. Sajnos most sincs meg az előírt tíz centiméter, így nem tudtam megtámasztani magam, és kiléptem – mondta Bíber. A futók a célegyenesben az erős ellenszél miatt panaszkodtak, így Szabó Enikő és Farkas Attila csak annak örülhetett, hogy 100 után 200-on is győzött. A Budapest-bajnokság keretében rendezték meg a 4x400 méteres országos bajnokságot, amelyben a férfiaknál a Debreceni AK, a nőknél a Honvéd csapata diadalmaskodott.