A tíz éve elhunyt Buzánszky Jenőre emlékezett az Aranycsapat Testület

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2025.01.11. 14:07
Ifjabb Buzánszky Jenő, az Aranycsapat Testület tagja beszédet mond édesapja, Buzánszky Jenő sírjánál (Fotó: Koncz Márton)
„Buzánszky Jenő nemcsak sportember, hanem igazi hazafi volt” – mondta id. Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke a 49-szeres válogatott labdarúgó, az Aranycsapat hátvédje halálának tizedik évfordulóján rendezett szombati megemlékezésen a Szent István Bazilika altemplomában.

Lomnici Zoltán megemlítette, hogy személyes barátként emlékezhet Buzánszky Jenőre, akinek sportolói pályafutása mellett közéleti tevékenysége is kiemelkedő volt.

„A nép szeretete, a haza szeretete döntő szerepet játszott a sikereiben. Nemcsak sportember, hanem igazi hazafi is volt. Segítette a gyermekmentő szolgálatot és a határontúliakat is támogatta” – emelte ki a nemzet sportolóját, az olimpiai bajnok, világbajnoki ezüstérmes labdarúgót méltatva Lomnici Zoltán, és hozzátette, hogy az Aranycsapat tagjai közül Buzánszky Jenő távozott utolsóként az élők sorából, ő álmodta meg az Aranycsapat Testületet, amely a halhatatlan labdarúgók emlékét ápolja.

„Jövőbe látó, a jövőre készülő ember volt, halála előtt mindent elrendezett. Egyvalamit nem tudott elintézni: Szent Péterrel megbeszélte, hogy százéves korában fognak találkozni, ezt nem tudta megvalósítani, előbb távozott az égi futballpályára” – mondta ifj. Buzánszky Jenő az édesapjára emlékezve, majd hozzátette: azért dolgoznak, hogy az Aranycsapat emléke soha ne merüljön feledésbe.

Az Aranycsapat Testület megemlékezésén megjelent Zakariás Ágnes és Lantos Andrea, az Aranycsapat másik két tagjának lánya.

A megemlékezés végén a testület tagjai koszorút helyeztek el Buzánszky Jenő sírján.

 

Legfrissebb hírek

Még élnek az álmok – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
5 órája

Több mint tízezer néző előtt, kétgólos újpesti győzelemmel rajtolt a Fizz Liga

Labdarúgó NB I
6 órája

A Videotonhoz igazolt az NB III-as gólkirály – hivatalos

Labdarúgó NB II
7 órája

Hegedűs Gábor: Tehetséget a sors ad, mi értéket nevelünk

Utánpótlássport
12 órája

Tusványos 2025: emlékbélyeget mutatott be a Magyar Posta a 100 éve született Buzánszky Jenőről

Magyar válogatott
13 órája

Kerkez a fejjel történt szereléséről: Ez vagyok én, mindig száz százalékot adok...

Angol labdarúgás
17 órája

Fókuszban a labdarúgás a Buzánszky Sportteraszon pénteken a Tusványoson

Egyéb egyéni
19 órája

Neymar szétrúgta a szögletzászlót örömében, majd elvették az utolsó perces gólját – videó

Minden más foci
2025.07.24. 11:42
Ezek is érdekelhetik