Sorsdöntő meccs előtt a magyar soccaválogatott Argentína ellen a vb-n

BOBORY BALÁZSBOBORY BALÁZS
• Maszkat
Vágólapra másolva!
2024.12.04. 16:41
Tolnay Rokkó lehet az egyik nyerőember (Fotó: Nemzetközi Socca Szövetség)
Az utolsó csoportmeccsére készül a magyar soccaválogatott az ománi világbajnokságon, csütörtökön, magyar idő szerint reggel 6 órától Argentína lesz az ellenfél, amelyet le kell győzni, hogy továbbjusson csapatunk kvintettjéből a legjobb tizenhat közé.

Két döntetlen és egy győzelem után csütörtökön mindenképpen nyerni kell, hogy a magyar csapat csoportmásodikként a nyolcaddöntőbe jusson. Ezt nagyjából akkor is tudtuk, amikor a második fordulóban Tunézia ellen érdekes körülmények között 4–4-re végzett válogatottunk, de a képlet szerdán végképp nyilvánvalóvá vált, hiszen a rivális argentin együttes 6–1-re lemosta Dél-Afrikát, ezzel megelőzött minket, és egy pont az előnye az utolsó kör előtt.

A magyar csapat szerdán délelőtt edzett, ebéd után pedig egységesen a stadionba vonult, ott nézte meg élőben a dél-amerikaiakat, akik remekül futballoztak és vélhetően önbizalommal telve várják a mieink elleni „minidöntőt”. Az már biztos, hogy a horvátok csoportelső helyét senki nem veheti el. Ha a magyar csapat legyőzi Argentínát, akkor pénteken akár két mérkőzés is várhat rá, hiszen a nyolcad-, illetve a negyeddöntőket egy nap alatt lebonyolítják. A mieink hangulata jó, nagy erőt adott a csapatnak, hogy Dél-Afrika ellen annak ellenére sikerült nyerni, hogy a mérkőzés nagy részében emberhátrányban futballoztak.

SOCCA-VB, OMÁN
4. forduló
Csütörtök, 6.00: Magyarország–Argentína (a mérkőzés a magyar és a nemzetközi szövetség hivatalos felületein online nézhető)
A csoport állása 3 forduló után: 1. Horvátország 9 pont, 2. Argentína 6, 3. Magyarország 5, 4. Dél-Afrika 3, 5. Tunézia 1

 

Legfrissebb hírek

Hornyák Zsolt magyar győzelemre számít az örmények elleni vb-selejtezőn

Magyar válogatott
5 órája

A Ferencváros játékosa nem játszhat a magyar válogatott ellen

Magyar válogatott
8 órája

Dibusz: Ugyanarról a sérülésről van szó, ami az írek elleni meccsen jelentkezett

Magyar válogatott
8 órája

Dibusz megsérült, nem védhet a vb-selejtezőkön

Magyar válogatott
Tegnap, 12:54

A mi kutyánk kölyke – Malonyai Péter jegyzete

Angol labdarúgás
2025.10.04. 23:43

Népsport: Zsák Károly, az érzékeny kapus

Népsport
2025.10.04. 10:16

Marco Rossi beszélt a vb-selejtezőről is: Örményország ellen győzni kell!

Magyar válogatott
2025.10.04. 08:11

Varga-betű – Deák Zsigmond publicisztikája

Magyar válogatott
2025.10.03. 23:03
Ezek is érdekelhetik