Szűkös győzelmet aratott az U21-es magyar csapat Málta ellen

MOHAI DOMINIKMOHAI DOMINIK
2024.10.10. 21:56
Kosznovszky Márkék (pirosban) egygólos győzelmet arattak (Fotó: MLSZ/X)
Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtező B-csoportjának 9. fordulójában 2–1-re legyőzte Maltát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A mieink kedden Belgiumban zárják a sorozatot.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
B-CSOPORT
9. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–MÁLTA 2–1 (2–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 973 néző. Vezette: Bejtullahu (koszovói)
MAGYARORSZÁG: Pécsi – Baráth P., Yaakobishvili A., Csinger – Komáromi (Vajda B., 89.), Okeke (Szűcs T., 63.), Kosznovszky, Vitális (Dénes Cs., 63.), Benczenleitner – Németh A. (Klausz, 90+3.), Gruber (Kocsis D., 63.). Szövetségi edző: Szélesi Zoltán
MÁLTA: Sacco – J. Micallef, Spiteri, Xerri, Leonardi (Mohnani, 85.), Mattias Ellul (N. Micallef, 85.) – Zammit (Debattista, 71.), Bondin, A. Borg – Chukunyere (Engerer, 82.), Veselji. Szövetségi edző: Ivan Woods
Gólszerző: Németh A. (13.), Gruber (25.), ill. Zammit (48. – 11-esből)

A mindenkori magyar U21-es válogatott legutóbb a 2015-ös Európa-bajnokság selejtezőcsoportjában ért el jobb eredményt a negyedik helynél, akkor harmadik lett, tisztes távolságra a pótselejtezős osztrákoktól. Két évvel később ötödik, majd még két évvel később negyedik lett. A 2021-es Eb-re társrendezőként automatikusan kijutott a válogatott, hogy aztán a következő kiírásban ismét a negyedik helyen végezzen. A csütörtök esti hazai összecsapás előtt a nullapontos Máltán kívül csak a miniállam csapatát kétszer legyőző Kazahsztánt előzte meg a Szélesi Zoltán vezette együttes a hatos csoportban, de legalább matematikailag még volt esélye megelőzni a harmadik Belgiumot. Természetesen nincs jelentősége az Eb-re jutás szempontjából, hogy harmadik vagy negyedik helyen végez Magyarország, már rég eldőlt, hogy lemarad a szlovákiai tornáról is. A 2002–2003-as korosztály valószínűleg utoljára játszott együtt így, ebben a felállásban Magyarországon (az utolsó idei selejtező kedden Belgiumban lesz), hiszen az év végén túlkorossá válnak, így a Belgiummal a harmadik helyért zajló különverseny mellett ez is motivációt jelenthetett a játékosoknak.

Az első magyar lehetőséget Németh András hagyta ki, Benczenleitner Barna beadásából fejelhetett volna gólt, nem tévedett sokat. A 12. percben Málta sem… Egy hosszú felívelés és egy csúsztatás kellett ahhoz, hogy Mattia Veselji kilépjen ziccerben, ám Csinger Márk a tizenhatos előtt lerántotta, amiért csak sárga lapot kapott. A sértett szabadrúgását követően bravúrral védett Pécsi Ármin, a kipattanóból Jake Micallef is gólt szerezhetett volna. Azonnal büntettek a mieink, Németh András révén a 13. percben már 1–0 szerepelt az eredményjelzőn, a 25. percben pedig gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, Gruber Zsombor szép támadás végén duplázta meg az előnyt. A magyar válogatott szórakoztatóan játszott, már az első félidőben gólkülönbséget javíthatott volna, ám a kapu előtt nem születtek jó megoldások – egyedül Németh András négy gólnál járhatott volna.

A szünet után rákezdett az eső, s talán emiatt csúszott el Michael Okeke a saját térfelén, szemben a saját kapujával, a máltaiak pedig a veszélyesen futballozó Mattia Veselji révén tizenegyest harcoltak ki a hiba után, amelyet Andrea Zammit értékesített. A gól megfogta a magyar csapatot, a későbbiekben nyoma sem volt az első félidőben látott lendületes, kombinatív játéknak. A nyolcvanadik percben a mérkőzés egyik legszebb támadásából majdnem megszületett az egyenlítő gól is, Benczenleitner Barna óriási blokkja óvta meg a magyar csapatot a rettentő kellemetlen eredménytől. 2–1