Szögletből egyenesen a kapuba: így szereztek vezetést a magyarok Belgiumban

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.27. 20:57
Kaján Zsanett szerzett vezetést a magyaroknak Belgiumban (Fotó: Török Attila)
A női labdarúgó Nemzetek Ligája osztályozós párharcának második meccsén Kaján Zsanett szögletből egyenesen a kapuba csavarta a labdát, vezetést szerezve a magyaroknak Belgium ellen.

Az 5–1-es belga sikerrel végződő első találkozó után a magyar női labdarúgó-válogatottnak Belgiumban lépett pályára. A magyaroknak négygólos különbséget kell ledolgozniuk a továbbjutástért, amihez apró lépést tettek a 26. percben. Kaján Zsanett szögletébe senki sem ért bele, így a labda egyenesen a kapuban landolt – vezetést szerzett a magyar válogatott. A hazaiak még az első félidő végén Tessa Wullaert révén egyenlítettek, így 1–1-es döntetlennel mehettek a szünetre a csapatok. A második félidőben aztán a belgák további négy alkalommal találtak a magyar kapuba így a mérkőzést 5–1-re, a párharcot pedig 10–2-es összesítéssel nyerték.

A VIDEÓ IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

NŐI NEMZETEK LIGÁJA
OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ
Belgium–Magyarország 5–1 (Wullaert 44., 54. – 11-esből, 57., Janssens 74., 79., ill. Kaján 26.)