„Folytassa, Mister!” – életrajzi könyv jelent meg Marco Rossiról

CS. P.CS. P.
Vágólapra másolva!
2023.11.20. 13:21
null
Marco Rossi ismét kivezette a válogatottat az Eb-re (Fotó: Árvai Károly)
„Némelyek hajlamosak belekényelmesedni a helyzetükbe, a komfortzónájukba, nincs meg a szándékuk arra, hogy változtassanak. Amikor csapatot építünk, ezt a tényezőt is figyelembe vesszük, hiszen éppen a Montenegró elleni vasárnapi mérkőzés bizonyította, hogy mennyit ér, ha a játékosok képesek hátrányos helyzetből felállni, fordítani” – mondta a helyes hozzáállásról Marco Rossi szövetségi kapitány a 3–1-re megnyert Európa-bajnoki selejtező másnapján, a Folytassa, Mister! című, Ch. Gáll Andrással írt életrajzi könyve bemutatóján.

 

A magyar válogatott szövetségi kapitányának részvételével mutatták be hétfőn délelőtt Marco Rossi új életrajzi könyvét a Millennium da Pippo nevű Andrássy úti étteremben. A Folytassa, Mister alcímmel megjelent kötetet Ch. Gáll András írta (az Index főmunkatársa jegyezte a 2018-as Olasz meló című kiadványt is), a sajtónyilvános eseményen, a zsúfolásig telt emeleti szinten tapssal köszöntötték a csapatot az Európa-bajnokságra kijuttató edzőt.

„Milyen kevesen voltunk, és milyen sokan maradtunk!” – idézte a Garibaldinak tulajdonított mondást a szerző, a Nemzeti Sport korábbi főmunkatársa, utalva a trénerrel 2012 óta ápolt, nehéz időkben is őrzött baráti kapcsolatára, amelyet Rossi is megerősített. Az Inda Press Kft. gondozásában kiadott könyv kapcsán Ilku Miklós moderátor, az Index főszerkesztő-helyettese az olasz és a magyar közeg közötti kulturális különbségekről is kérdezte a beszélgetés két résztvevőjét. Ch. Gáll András majdhogynem inkorrektnek nevezte a kulturális összevetést, miután a – szövetségi kapitánytól hallott értesülése szerint – a világ összes műkincsének és műemlékének kétharmada Olaszországban található, a stadionok infrastruktúráját tekintve azonban Magyarországot látja előnyben, az újságíró például a bajnok Napoli stadionjának állapotát a lepusztult Népstadionéhoz hasonlította.

„Érzékelhetőek különbségek Olaszország és Magyarország között az életstílust, a mentalitást tekintve – adott választ a kérdésre Marco Rossi. – Személyes élményem, hogy Magyarországon az első perctől fogva tisztelettel, megbecsüléssel fogadtak, ebben hasonlóak vagyunk. Ami a futballt illeti, tapasztalhatunk eltéréseket a bajnokságot, a hozzáállást vagy az utánpótlásképzést nézve, de nincs okuk a magyaroknak bármit irigyelni másoktól, hiszen tehetségből nincsen hiány. Amit viszont tapasztaltam, hogy némelyek hajlamosak belekényelmesedni a helyzetükbe, a komfortzónájukba, nincs meg a szándékuk arra, hogy változtassanak. Amikor csapatot építünk, ezt a tényezőt is figyelembe vesszük, hiszen éppen a Montenegró elleni vasárnapi mérkőzés bizonyította, hogy mennyit ér, ha a játékosoknak van erejük hátrányos helyzetből felállni, fordítani.”

(A könyvbemutatón zajló sajtóbeszélgetés alapján hamarosan bővebb interjút közlünk Marco Rossival.)

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: Átrok Zalán már három gólt szerzett az élvonalban

Utánpótlássport
25 perce

Debrecenben zárul a 2025-ös őszi idény

Labdarúgó NB I
4 órája

U18-as válogatott: győzelem a szlovákok ellen Dunaszerdahelyen

Utánpótlássport
5 órája

„Professzionalizmus, elegancia, tisztelet” – így emlékeznek a klubok Jenei Imrére

Minden más foci
6 órája

Marco Rossi: Bárány megtestesíti azt a harci szellemet, amit mindig szeretnék a pályán látni

Magyar válogatott
Tegnap, 13:46

Bárány Donát és Redzic Damir a két újonc – Marco Rossi keretet hirdetett Örményország és Írország ellen

Magyar válogatott
Tegnap, 12:42

Labdarúgás: az Újpestben is szerepelt fiatal az NB I 12. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:54

Bernd Storck biztos benne, hogy pótselejtezős lesz a magyar válogatott

Magyar válogatott
2025.11.03. 21:22
Ezek is érdekelhetik