Tizenöt esztendeje már, hogy hosszú betegsége után a Kútvölgyi úti kórházban 2006. november 17-én reggel eltávozott közülünk a valaha élt legismertebb és legnépszerűbb magyar ember, Puskás Ferenc. A december 9-i gyászszertartáson Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök celebrált gyászmisét a Szent István-bazilikában, ahol örök álmát alussza, immár feleségével, Erzsébettel és lányával, Anikóval együtt.
Az évforduló apropóján az m4sport.hu szerdán A nemzet búcsúja címmel leadta a legendás labdarúgó ötórás búcsúztatóját, ennek során a nézők olyan pillanatokat is láthatnak, amelyet eddig csak azok élhettek át, akik részt vettek a 15 évvel ezelőtti temetési szertartáson.
A 2006-os haláleset után a család a régi barátot, a Magyar Olimpiai Bizottság akkori elnökét, a későbbi köztársasági elnök Schmitt Pált kérte fel, hogy legyen a temetés főszervezője, a Kegyeleti Bizottság elnöke. A Nemzeti Sport megkeresésére Schmitt Pál így emlékezett vissza arra a feladatra:
„Még madridi nagykövetként ismerkedtem meg személyesen Puskás Öcsivel, és óriási megtiszteltetésnek tekintettem, hogy MOB-elnökként, olimpiai bajnokként és NOB-tagként engem kértek fel arra, hogy méltó temetést szervezzek a leghíresebb magyarnak. Óriási összefogást igényelt a feladat, hiszen nagy gondot kellett fordítani a sírhely kiválasztására, arra, hogy kik mondjanak beszédet, kik lépjenek fel, milyen külföldi vendégeket hívjunk, és összességében minden protokolláris teendőre. Szerencsére nagyon sok segítséget kaptunk ehhez mindenhonnan. Büszke vagyok arra, hogy az esemény nemzetközi visszhangja a létező legjobb volt, olyan vendégek is eljöttek, akikre nem is számítottunk. Az viszont nagyon rosszul esett, hogy azzal támadtak, anyagi hasznot akarok húzni ebből a temetésből, ezeket az igaztalan vádakat úgy megszenvedtem, hogy a temetés előtti éjszaka kórházba szállítottak szívinfarktus gyanújával, így nem lehettem ott személyesen, Novotny Zoltán barátomat, a híres rádióriportert kértem meg, hogy olvassa fel a beszédemet.”
Országszerte, sőt határainkon túl és Spanyolországban is tartottak megemlékezéseket az évforduló kapcsán. Puskás Ferenc nevelőegyesülete, a Budapest Honvéd a klub krónikása, Kaszás Kálmán érzelemdús, Álmainkban él című írásával emlékezett az évfordulóra.
A felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia képviselői is elhelyezték az emlékezés koszorúit Budapesten, a Szent István-bazilika altemplomában, ahol a legendás labdarúgó nyugszik – számolt be róla a puskasakademia.hu.
Az akadémián található Puskás-szobornál is megemlékezést tartottak és koszorúztak. Szöllősi György, a Puskás-ügyek nagykövete, lapunk főszerkesztője, az akadémia korábbi kommunikációs igazgatója a tizenöt évvel ezelőtti eseményeket idézte fel: „Azon az őszön költözött be az első évfolyam a kollégiumba, s már akkor tervben volt, hogy akadémiánk Puskás nevét veszi fel, ám a gyász napjaiban elhalasztottuk a névadást, így lett 2007. április 1-jén, nyolcvanadik születésnapján az akadémia keresztapja Puskás, akinek a gyászszertartásán, 2006. december 9-én az akadémisták vitték az oltárhoz az érmeket, a serlegeket, ott volt közöttük Szolnoki Roland, az NB I-es csapat kapitánya is.”
Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi médiában posztolt fekete-fehér Puskás-fényképet „Emléked előtt tisztelgünk, Száguldó Őrnagy!” felirattal.
A Real Madridnál sem feledkeztek meg az évfordulóról, a madridi klub hivatalos honlapján emlékeztek meg a nagy bajnokról, kiemelve, hogy „Pancho” 242 gólt szerzett, nyert három Európa-kupát, egy Interkontinentális Kupát, öt bajnoki címet és egy spanyol kupát a Real Madrid mezében, illetve szót ejtettek arról is, hogy ma a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség rangos elismerése, az Év góljáért járó díj viseli Puskás nevét.Madridból üzent Tóth-Zele József, a Real Madrid korábbi ifjúsági edzője, '56-os menekült is, aki a madridi magyar nagykövetség által felvett hangüzenetében sajnálkozását fejezte ki, hogy a járványhelyzet miatt ezúttal nem lehetett olyan nemzetközi összejövetelt tartani, mint a 10. évfordulón, amikor Amancio Amaro, a Real Madrid legendája úgy fogalmazott: „Aki Puskás Ferencről beszél bármikor, az álljon fel.”
Nem feledkeztek meg Puskás Ferenc halálának évfordulójáról az ausztráliai Melbourne-ben sem, ahol megemlékezést és koszorúzást tartottak az Olimpiai Parkban található Puskás-szobornál. Mint ismert, Puskás 1989 és 1991 között volt a South Melbourne Hellas vezetőedzője, szobrát Bélteky Róbert magyar-ausztrál üzletember, a Melbourne Victory korábbi többségi tulajdonosa, a Budafoki MTE jelenlegi tulajdonosa kezdeményezésére állították az ausztrál nagyvárosban 2017-ben.
A Magyar Labdarúgó-szövetség képviseletében Gellei Imre korábbi szövetségi kapitány, az MLSZ szakmai bizottságának tagja és Sipos Jenő szóvivő emlékezett meg az évfordulóról, és megkoszorúzták Puskás Ferenc emlékfalát a szövetség Kánai úti székházában.
A TV2 Tények plusz című műsora Puskás Ferenc Spanyolországban élő unokáját és dédunokáját is megszólaltatta, szerdán este 18.45-től látható az adás.
Határainkon túlról, de jóval közelebbről, Erdélyből posztolt képet a Facebookra Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke, aki ezekkel a szavakkal helyezte el az új sepsiszentgyörgyi stadion falára az emlékezés koszorúját Puskás Ferenc fényképe mellé: „Puskás csak egy volt! Most az Aranycsapat többi játékosával együtt az égi vb-n tanítják focizni a többi csapatot! A Sepsi OSK is megpróbálja úgy nevelni a gyerekeket, hogy nem csak mint focisták, hanem mint emberek is nagyok legyenek! Nyugodj békében Öcsi bácsi!”
Az anyaországban az Aranycsapat Testület megemlékezést tartott a világhírű labdarúgó sírjánál a Szent István-bazilika altemplomában. A testület elnöke, Lomnici Zoltán Bajkai István országgyűlési képviselővel közösen helyezett el koszorút Puskás Ferenc sírjánál. A Magyar Sportújságírók Szövetsége és a Puskás Nemzetközi Futball Alapítvány nevében Mravik Gusztáv koszorúzott Kispesten, a Köki melletti Puskás-szobornál.
Üzent a Puskás-musical stábja is a Facebookon, kiemelve: „Nekünk sohasem lesz fekete-fehér a kép Puskás Ferencről.”