Emléktáblát avattak Puskás Ferenc tiszteletére a glasgow-i Hampden Parkban, egyúttal bemutatták Szöllősi György angol nyelvű életrajzát az Aranycsapat kapitányáról.
Az eseményeknek otthont adó Skót Futballmúzeum a Puskás-napok részeként bemutat néhány Magyarországon őrzött emléktárgyat a játékosról, köztük az 1955-ös magyar–skót válogatott mérkőzés (3:1) előtt Gordon Smith csapatkapitánytól kapott zászlót, amelynek párja a kiállítás törzsgyűjteményének része.
Glasgow az itt lejátszott 1960-as Real Madrid–Eintracht Frankfurt (7:3) BEK-döntőn szerzett négy gólja miatt meghatározó állomás volt a magyar klasszis pályafutásában, Skóciában is őrzik emlékét, a londoni magyar nagykövetség, a Puskás Intézet és a Magyar-Skót Társaság szervezésében megrendezett eseményen szépszámú közönség vett részt.
Legfrissebb hírek

Eltitkolt futballsztárjaink a vasfüggönyön túl
Labdarúgó NB I
2025.10.03. 10:00

Regény jelent meg Dániában Puskás Ferencről
Magyar válogatott
2025.09.25. 17:00
Ezek is érdekelhetik





