U20-as válogatott: simán legyőzte a Pápát a vb-re készülő csapat

2009.09.05. 13:26
A szeptember 24-én kezdődő egyiptomi U20-as világbajnokságra készülő válogatottunk tagjai csütörtök óta Döbröntén edzőtáboroznak. Az Egervári Sándor által irányított együttes szombaton Pápán, a Lombard ellen játszott edzőmeccset, amelyet 2–0-s félidő után 3–0-ra megnyert. A mérkőzést megtekintette Kisteleki István, az MLSZ elnöke, Dunai Antal alelnök és dr. Bordás György főtitkár is.

Németh Krisztián és Korcsmár Zsolt nem lépett pályára, előbbi a derekában érez kisebb fájdalmat, utóbbi pedig még nem teljesen egészséges a Wales elleni mérkőzésen szerzett sérülése után.

Egervári Sándor Megyeri Balázs - Szekeres Adrián, Debreceni András (Varga Péter, a szünetben), Kádár Tamás (Szabó János, a szünetben), Présinger Ádám (Zámbó Bence, a szünetben) – Dudás Ádám (Tóth Bence, a szünetben), Simon Ádám (Búrány Zoltán, a szünetben), Koman Vladimir (Takács Péter, a szünetben), Varga Roland (Heffler Norbert, a szünetben) - Futács Márkó, Balajti Ádám (Gosztonyi András, a szünetben) összeállításban szerepeltette az együttest, amely magabiztosan futballozott, és végig uralta a játékot. Futács Márkó a 15. és a 38. percben is a kapuba talált, a végeredményt pedig a Futács helyére visszaálló Koman Vladimir állította be a 82. percben. A meccset az U20-as világbajnokság hivatalos labdájával játszották, a csapat tagjai már ezzel gyakorolnak az edzőtáborban.

„Az elmúlt két nap, valamint a meccs tapasztalatai alapján mondhatom, hogy játékosaink motiváltak, mutattak biztató dolgokat – nyilatkozta a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapjának a mérkőzés után Egervári Sándor. – Vannak azért hibák is, ezeket igyekszünk majd kijavítani a még rendelkezésünkre álló idő során.

Szombat délután csatlakozik a kerethez Simon András is, akit végül elengedtek a Córdoba vezetői. A csapat szerdáig edzőtáborozik Döbröntén, s az utolsó napon 17 órakor az MTK Budapest ellen játszik felkészülési mérkőzést a Hidegkuti-stadionban. A világbajnokság előtt lesz még két háromnapos összetartás, szeptember 13–16. és 20–23. között a szövetség telki edzőközpontjában készül az együttes, majd 23-án indul Egyiptomba. Válogatottunk a vb csoportmeccsei során szeptember 27-én Honduras, 30-án Dél-Afrika, majd október 3-án az Egyesült Arab Emírségek ellen lép pályára.