Várhidi Péterrel barátja, Kisteleki István nem beszélt a jövőről

Vágólapra másolva!
2008.09.27. 08:21
Tavaly ilyenkor mindenki a vállát veregette. Jártában-keltében gratuláltak neki, s azt mondták: így tovább! Egy esztendő elteltével már egészen másképp áll a helyzet. Várhidi Péter szerződése december 31-vel lejár, és a Magyar Labdarúgó-szövetség nem tart igényt a munkájára. Egy éve augusztusban az ő vezetésével verte meg a világbajnok olaszokat a magyar válogatott, s ez még akkor is bravúr, ha felkészülési mérkőzésről volt szó. Akkoriban úgy tetszett, hogy Várhidi Péter hosszú távra kap bizalmat, és ő irányíthatja majd a következő világversenyig a nemzeti csapatot. Nem így történt. A szakember interjút adott a Nemzeti Sportnak.
Várhidi Péter foghatja a fejét: munkájára nem számít a szövetség
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)
Várhidi Péter foghatja a fejét: munkájára nem számít a szövetség
Várhidi Péter foghatja a fejét: munkájára nem számít a szövetség
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)
Várhidi Péter foghatja a fejét: munkájára nem számít a szövetség
– Kizárólag a bennfentesek tudják, hogy nemcsak munkakapcsolatban áll Kisteleki Istvánnal, hanem baráti viszonyt ápol a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökével. Ő közölte önnel, hogy nem tartanak igényt a munkájára?
– Nem. Elbert Gábor főtitkár nyomta a kezembe a felmondólevelet.

– Azt akarja mondani, hogy a barátjával nem is beszélt a jövőjéről?
– Mármint Kisteleki úrral? Nem.

– Mi volt a hivatalos indok, miért kell távoznia az MLSZ-ből december 31-vel?
– Azt mondták, Jámbor László dönt majd az utánpótlásban dolgozó szakemberekről, s én nem férek bele az ő elképzelésébe.

– Beszélt egyáltalán Jámbor László fejlesztési igazgatóval?
– Mióta pozíciót vállalt a szövetségben, talán háromszor futottunk össze, de azt sem nevezném beszélgetésnek. Igazából nem volt találkozási pontunk.

– Elbert Gábor nem érvelt, nem magyarázkodott, amikor a kezébe nyomta a felmondólevelet?
– Nem kellett érvelnie. Pontosan tudtam, miért vár. Tudniillik szerda este felhívtak telefonon, hogy menjek be a főtitkárhoz, és sejtettem, mi a döntés.

– Mit gondol, miért nincs szükség önre?
– Nem tudom. Azzal viszont tisztában vagyok, hogy nem lettem rosszabb edző, mint tavaly ilyenkor, amikor a szurkolók kilencven százaléka mellettem és az általam összerakott fiatal magyar válogatott mellett állt. Azóta sem felejtettem el a szakmát, és meggyőződésem, hogy a rám bízott feladatot hasonló lelkesedéssel s talán sikerrel végeztem volna el, mint tettem azt korábban az A-válogatottnál.

a teljes interjút elolvashatja a szombati nemzeti sportban!
Legfrissebb hírek

Eldőlt, kivel kerül egy csoportba a magyar válogatott az U21-es Eb-selejtezőkön

Magyar válogatott
2025.02.06. 09:37

Dupla Tízes: már most szupersztárok? Íme, a 10 legjobb U21-es tehetség!

Minden más foci
2024.12.30. 16:38

Aranylabda: Yamal hatalmas fölénnyel lett a legjobb U21-es labdarúgó

Minden más foci
2024.11.09. 12:25

Szélesi Zoltán: Azokra számítok, akik csúsznak-másznak a csapatért

Magyar válogatott
2024.10.18. 09:06

Yamal akár Dunaszerdahelyen vagy Kassán is játszhat a spanyolokkal

Minden más foci
2024.10.16. 14:28

Az ETO FC Győr top 15-ben a CIES fiatalokra vonatkozó legfrissebb listáján

Minden más foci
2024.09.19. 14:47

Lisztes Krisztián: Tudom, hogy változtatnom kell, mert a kondim még nem a legjobb

Magyar válogatott
2024.09.11. 07:55

Válogatott: változás a keretben, Yaakobishvili átkerült az U21-es csapathoz

Magyar válogatott
2024.09.09. 15:19
Ezek is érdekelhetik