Augusztusban az olasz válogatott lesz az ellenfele a Várhidi-csapatnak

Vágólapra másolva!
2007.05.30. 21:42
Miután a két szövetség vezetői aláírták a szerződést, hivatalossá vált a hír: augusztus 22-én Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban lép pályára a négyszeres világbajnok, a cím jelenlegi védője, az olasz válogatott – jelent meg közleményben a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján, az mlsz.hu-n.
A világbajnoki győzelem után hazánkba látogat az olasz válogatott
A világbajnoki győzelem után hazánkba látogat az olasz válogatott
A világbajnoki győzelem után hazánkba látogat az olasz válogatott
A világbajnoki győzelem után hazánkba látogat az olasz válogatott

Miközben a magyar válogatott Tatán készül a Görögörszág és a négy nappal későbbi Norvégia elleni Európa-bajnoki selejtezőre, addig Kisteleki István a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke szerda este arról adott tájékoztatást, hogy augusztusban Magyarországra érkezik, és barátságos mérkőzés keretében a magyar válogatottal mérkőzik meg a világbajnok olasz nemzeti tizenegy.

A sportvezető Zürichben FIFA tisztújító kongresszusa alatt ült asztalhoz az olasz vezetőkkel, majd hosszas és kemény egyeztetéseket követően sikerült megállapodnia a szövetség elöljáróival.

Az aláírt szerződésben továbbá az is szerepel, hogy a vendégeknek a lehető legjobb összeállításban kell pályára lépniük a Puskás Ferenc Stadionban.

A magyar válogatott összesen harminchárom mérkőzést játszott Olaszország legjobbjaival, s ezen mérkőzések alakalmával mindössze nyolcszor (legutóbb 1965-ben!) nyert, míg a kilenc döntetlen mellett tizenhatszor vesztesen hagyta el a pályát.

Legfrissebb hírek

Brazília: megvan Tite utódja a válogatott kispadján – hivatalos

Minden más foci
2023.02.15. 15:56

A luxemburgi kapitány szerint a magyar válogatott példaként szolgálhat csapatának

Magyar válogatott
2022.11.16. 18:16

Angol válogatott: kikerült a keretből két Arsenal-játékos

Angol labdarúgás
2022.03.25. 19:32

MLSZ: új szektorok nyíltak meg a magyar–szerb meccsre

Magyar válogatott
2022.03.22. 10:55

Felkészülés: DVTK-játékos lett Koszovó nyerőembere

Minden más foci
2019.10.10. 22:36

Felkészülés: CR Skóciában sem hiányzott a portugáloknak

Minden más foci
2018.10.14. 19:58

Videó: inni megy? Ronaldinho zseniális cselt húzott meg

Minden más foci
2017.12.12. 09:26

Labdarúgás: a Pancho Arénában még nem volt ennél barátságosabb meccs

Minden más foci
2017.10.11. 15:13
Ezek is érdekelhetik