A svéd fiatalok sebezhetőbbek

Z. A.Z. A.
Vágólapra másolva!
2005.09.05. 23:05
Címkék
A pénteki, Málta elleni 2-0-s győzelmének köszönhetően a magyar U21-es válogatott továbbra is saját maga dönthet a sorsáról: amennyiben a hátralévő három fordulóban a csapat hét pontot szerez, akkor mindenképpen továbbjutó helyen végez a csoportjában. Igaz, a feladat nem egyszerű, viszont nem is megoldhatatlan.
Szerdán 17 órakor az Üllői úti stadionban Svédországgal meccsel az együttes, amely az eddigi mérkőzéseken ugyanannyi pontot szerzett, mint a magyar válogatott, így ha Czvitkovics Péterék győzni tudnak, lépéselőnybe kerülnek az egyik legfőbb riválisukkal szemben. Majd egy évvel ezelőtt a két válogatott összecsapása 2-1-es svéd sikert hozott, azonban aki látta a találkozót, az tudja, a svéd gárda játékban nem tudott a magyar együttes fölé nőni, és csak a hoszszabbítás perceiben tudta begyötörni a győztes találatot.

- Róth Antal, az U21-es válogatott szövetségi edzője azt mondta, ha össze kell hasonlítania a svéd és a horvát fiatalok futballját, nála a svédek felé billenne a mérleg nyelve. Ön is hasonlóan vélekedik?
- Egyik csapat ellen sem játszhattam sérülés miatt, de láttam mindkét mérkőzést: szerintem a horvát gárda jobb - mondta Czvitkovics Péter, az MTK Budapest középpályása. - Persze, rögtön hozzáteszem, tudom, nagyon meg kell majd küzdenünk a svédek ellen a győzelemért. Tavaly októberben balszerencsés körülmények között kaptunk ki Svéd országban, ám érzek annyi erőt magunkban, hogy szerdán visszavágjunk.

- Megítélése szerint milyen taktikával futballozik majd a svéd válogatott?
- Az egymás elleni összevetés miatt az ellenfelünknek elvileg a döntetlen is megfelelne, ám nem hiszem, hogy a svéd csapat védekezésre rendezkedne be. Úgy gondolom, ívelgetős futballt játszik majd, de bízom abban, hogy megtaláljuk ennek az ellenszerét.

- Hová sorolja a magyar válogatottat játékerőben a nyolcadik selejtezőcsoportban?
- Kétség nem férhet ahhoz, hogy a horvát és a svéd válogatottat többre tartják, mint minket, azonban a mögöttünk hagyott mérkőzéseken bebizonyítottuk, igenis ott a helyünk a csoport első két helyének valamelyikén.

Legfrissebb hírek

A Puskás Akadémia volt támadója Szon és Lloris csapattársa lett

Minden más foci
25 perce

Robbie Keane: A fordítás biztosan nem lehetetlen

Bajnokok Ligája
43 perce

Ki állítja meg Szerbiát a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon?

Kosárlabda
1 órája

Szabó Levente hiába rúgta be tizenegyesét, csapata őrült meccsen kiesett a kupából

Német labdarúgás
7 órája

Négy újonc Marco Rossi keretében; Kétgólos hátrányból folytatja a Fradi

E-újság
8 órája

Szerdai sportműsor: Qarabag–Ferencváros visszavágó a BL-főtábláért

Minden más foci
8 órája

Óriási meglepetés, a szakadék szélén tántorgó Wednesday tizenegyesekkel búcsúztatta a Leedset az Angol Ligakupában

Angol labdarúgás
8 órája

Logikus, de még nem jó – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
8 órája
Ezek is érdekelhetik