Olimpia: tetemes hátrányból döntősök a spanyol kosarasok

2012.08.10. 19:55
Spanyolország válogatottja tetemes hátrányt ledolgozva 67–59-re legyőzte Oroszországot a péntek kora esti elődöntőben, ezzel bejutott a londoni olimpia férfi kosárlabdatornájának fináléjába.

A 4–2-es spanyol vezetést követően az oroszok egy 7–0-s, 9–9 után egy 8–2-es száguldást mutattak be, és innentől fogva sokáig jól sáfárkodtak előnyükkel. A második negyed derekán megvolt a „közte tizenhárom" (16–29) is, az oroszok tekintélyes előnnyel vonultak a nagyszünetre.

A harmadik negyed a spanyolok fantasztikus felzárkózásáról szólt (46–46), majd jött a negyedik játékrész, amely bár három orosz ponttal kezdődött, döntőnek az erre következő 14–1-es spanyol vágta, illetve a hét orosz labdaeladás bizonyult. A spanyol csapatban Pau Gasol (16) és José Calderón (14), az oroszoknál Szasa Kaun (14) szerezte a legtöbb pontot.

A spanyolok ellenfele a péntek késő esti Argentína–Egyesült Államok csata győztese lesz a fináléban.