Olimpia: Bubka, Spitz, Comaneci és Harry Potter a helyszíneken

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.08.02. 14:51
Címkék
A házigazdák mindent megtesznek azért, hogy a londoni olimpia versenyeire kilátogató nézők értsék, amit látnak, jól érezzék magukat és kellemes emlékekkel távozzanak.

Az egyes helyszíneken kisfilmekkel köszöntik a kiérkezőket, s ezekben bemutatják az adott sportág alapjait: asztaliteniszben például azt, hogy mi az a pörgetés, vívásban azt, hogy mi a különbség az egyes fegyvernemek között, vízilabdában pedig azt, hogy milyen támadásvariációkból lehet gólt elérni. A laikusok ezután röviden megismerkedhetnek az adott sportág történelmével, hogy mely nemzetek számítanak erősnek, vagy éppen ki volt minden idők legeredményesebb olimpikonja.

Az egész napos program szüneteiben újabb kisfilmet vetítenek a csarnokok, uszodák eredményjelzőin, ebben Nagy-Britanniában és világszerte ismert hírességek (köztük például a Harry Pottert alakító Daniel Radcliffe) és volt sportolók mondják el, mit is jelent számukra az olimpia. Az exversenyzők között szóhoz jut például Szergej Bubka, Mark Spitz, Sebastian Coe – a londoni szervezőbizottság elnöke –, továbbá Nadia Comaneci, Daley Thompson vagy Jonathan Edwards is. Utóbbi, aki 2000-ben, Sydneyben hármasugrásban lett aranyérmes, az érzelmes összeállításban elárulja: a mai napig alig hiszi el, hogy sikerült olimpiai bajnoki címet szereznie, néha meg is kell csípnie magát, hogy tudja, nem álmodik.

A napi program végén aztán ugyanez a szereplőgárda köszön el a nézőktől, miközben a kivetítőkön több nyelven is megjelenik, hogy „Viszontlátásra!”. A hírességek megköszönik a szurkolóknak, hogy részesei voltak az ötkarikás eseménynek, reményüket fejezik ki, hogy jól szórakoztak, életre szóló élményekkel gazdagodtak, majd a végén még viccesen felhívják a figyelmet arra, hogy a hazafelé úton mindenki alaposan nézzen körül, mielőtt átkel az úton, „elvégre Angliában vagyunk”.

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda BL: Dinamo Bucuresti–Veszprém

Kézilabda
12 perce

Harmadosztályú ellenfélt vert meg, ott van a DAC a legjobb 32 között a Szlovák Kupában

Minden más foci
20 perce

NHL: Ovecskin bő félmillió dollárral többre számíthat

Amerikai sportok
31 perce

Új vezetőedző, új névadó szponzor és új hazai pálya a dágiaknál

Röplabda
36 perce

Kerékpáros-vb: ausztrál címvédés a vegyescsapat-időfutamban

Kerékpár
1 órája

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 18. rész: Kovács Katalin, Janics Natasa

Egyéb egyéni
1 órája

Bondár korábbi US Open-bajnokot győzött le a nyitó fordulóban Pekingben

Tenisz
1 órája

Nem fizetett gyermektartást, börtönbe kerülhet a korábbi MU-játékos

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik