Kerkez Milos: Olaszország nyugodt, Magyarország a szeretet, Anglia pedig az őrület

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2025.05.15. 18:04
null
Kerkez Milos szerint Angliában mindenki őrülten szereti a labdarúgást (Fotó: Getty Images)
Kerkez Milos, az AFC Bournemouthban légióskodó magyar válogatott védő egy olasz portálnak adott interjújában beszél angliai életéről, a Milanban töltött idejéről és a holland bajnokságról.

Az AFC Bournemouth idei évét Gianluca Di Marzio egy dokumentfilmben dolgozta fel, melynek részeként Kerkez Milossal, a magyar válogatott védőjével is interjút készített

„Ez egy jó év volt, sokat fejlődtünk az edző elképzeléseinek köszönhetően. Mindenki láthatja, hogy jobban játszunk, a bajnoki helyezésünk magáért beszél” – vélte idei évéről Kerkez Milos.

A magyar válogatott védő Olaszországban azzal lett ismert, hogy Théo Hernandezhez hasonló gólörömöt mutatott be. „Théo így ünnepelt, amikor még a Milanban játszottam. Úgy döntöttem, én is ezt használom. A hívás, amely megváltoztatta az életemet? Talán az, amikor lehetőségem volt a Milanból az AZ-hez igazolni. A holland bajnokság nagyon jó a fiatal játékosoknak, a következő szintre tudsz ugrani. Abban a pillanatban ez volt a legjobb döntés a karrierem szempontjából.”

Kerkez Milos Hollandiában Tijjani Reijnders csapattársaként játszott, aki remek idényt produkál a Milanban. „Tijjani még mindig nagyszerű barátom, hihetetlen játékos, és hiányzik, mert nagyon jól megértettük egymást. Követem néhány meccsét, és nagyon örülök neki”.

Ezt követően Kerkez egy-egy szóval jellemezte azokat az országokat, amelyekben sokat élt. „Olaszországra azt tudom mondani, hogy nyugodt. Magyarország a szeretet. Anglia? Őrület, mindenki szereti a focit.”

A magyar válogatott védője jelenleg Justin Kluiverttel játszik a legnagyobb összhangban a Bournemouthban. „Az első évemben már az első naptól kezdve közel kerültem hozzá, már csak a köztünk lévő összhang miatt is. Mindig beszélgetünk és a pályán kívül néha megiszunk egy kávét – árulta el Kerkez, aki az életmódjával kapcsolatban így nyilatkozott – Az életem unalmas, csak a futballra koncentrálok, de szeretek játszani és szeretem a kutyákat, van egy rottweilerem”.

„A legfontosabb ember az életemben az apám. Mindig hajt, és még ha jól is játszom, mindig talál valami hibát, és ezt szeretem. Mert ha csak jót hall az ember, akkor elkezdek kevesebbet dolgozni. Minden meccsen és minden edzésen buzdít engem. Egy nap, amikor fiatalabb voltam, azt mondta: «Soha ne add fel, kövesd az álmaidad, higgy benne és dolgozz meg érte.» Követtem a tanácsát és ma itt vagyok, hála apámnak” – nyilatkozta Kerkez.

 

 

Legfrissebb hírek

Egy jelenet a Liverpool-meccsről, amelyik tökéletesen mutatja Kerkez harcosságát – videó

Légiósok
2025.07.14. 13:52

Üzent a hibátlanul passzoló Kerkez Milos, miután a Liverpool győzelemmel búcsúztatta Diogo Jotát

Angol labdarúgás
2025.07.13. 19:27

Felkészülés: Szoboszlai a kezdőben, Pécsi és Kerkez a padon a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
2025.07.13. 15:08

Szalai Attila: A folyamatos játékra törekszem a Kasimpasánál

Légiósok
2025.07.12. 13:51

A piac varázslói – Moncz Attila publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.07.11. 23:30

Szoboszlai, Kerkez és Pécsi is lerótta kegyeletét Diogo Jota előtt

Légiósok
2025.07.10. 16:59

„Energikus, nagyon atletikus, remekül fog illeszkedni a Liverpoolba” – Kerkez Milost méltatta a bournemouthi újságíró

Légiósok
2025.07.04. 17:57

Kerkez elismerően szólt a topolyai akadémiáról

Légiósok
2025.07.01. 21:56
Ezek is érdekelhetik