Arattak légiósaink: Schön Szabolcs betalált, Németh András gólpasszt jegyzett, Koszta Márk két perc alatt megcsinálta mindkettőt

2024.10.05. 21:28
Schön Szabolcs betalált a League One-ban (Fotó: Getty Images)
Szombaton aktívak voltak légiósaink, de nemcsak pályára léptek, eredményesek is voltak: Schön Szabolcs betalált a League One-ban, Németh András gólpasszt jegyzett a 2. Bundesligában, Koszta Márk két perccel gólpassza után győztes gólt jegyzett a görög élvonalban.

Az angol harmadosztályban (League One) a Bolton a Shrewsburyt fogadta, és ugyan a vendégek az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak a szünet után egyenlítettek. A Bolton második gólját Schön Szabolcs szerezte, pontot mentve ezzel csapatának (2–2).

A 2. Bundesligában a Nürnberg otthonában lépett pályára a Preussen Münster, és a vendégek Németh András gólpasszának köszönhetően egyenlítettek a 16. percben. Később a münsteriek a vezetést is megszerezték, ám a bajor csapat a második félidőben fordított, és 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

A görög élvonalban az Atromitosz szerzett vezetést, majd az első félidő hajrájában emberhátrányba került. Rohamozott a Volosz a szünet után, és két perc leforgása alatt megfordította a meccset. A 66. percben Koszta Márk egy felívelt labdát lefejelt Nemanja Glavcicsnak, aki 15 méterről a bal alsóba lőtt. A magyar támadó két perc múlva Maximiliano Comba bal oldali beadására érkezett, és két-három méterrel a kapuba lőtte a labdát, ami a győztes gólt jelentette (1–2). A mérkőzés összefoglalója ide kattintva nézhető meg (a gólok 1:52-nél és 2:22-nél láthatóak).

Bokros Szilárd a Niké Ligában balhátvéd létére centert játszott, és a 31. percben gólt, ami fontos volt a győzelem megszerzéséhez, hiszen csapata, a Kassa 2–1-re nyert a Rózsahegy ellen. Bővebben itt.

OKTÓBER 5., SZOMBAT

ANGLIA
Premier League
Crystal Palace–Liverpool 0–1
Liverpool: Szoboszlai Dominik a szünetben állt be.
Leicester City–Bournemouth 1–0
Bournemouth: Kerkez Milos kezdőként lépett pályára, a 63. percben lecserélték.
Championship (II. osztály)
West Bromwich Albion–Millwall 0–0
WBA: Callum Styles kispados volt.
Plymouth Argyle–Blackburn Rovers 2–1
Plymouth: Szűcs Kornél végigjátszotta a mérkőzést.
Blackburn: Tóth Balázs kispados volt.
League One (III. osztály)
Bolton Wanderers–Shrewsbury 2–2
Bolton: Schön Szabolcs kezdőként lépett pályára, a 61. percben gólt lőtt, a 86. percben lecserélték.

CIPRUS
Cyta Championship
Anorthoszisz–Nea Szalamisz 3–1
Anorthoszisz: Gyurcsó Ádám kispados volt.

Atromitosz–Volosz 1–2
Volosz: Koszta Márk végig a pályán volt, a 66. percben gólpasszt adott, a 68. percben gólt lőtt; Kovács Dániel végigvédte a mérkőzést.

LENGYELORSZÁG
Ekstraklasa
Radomiak Radom–Raków 0–2
Raków: Baráth Péter a 86. percben állt be.
Division 1 (II. osztály)
Pogon Siedlce–Wisla Kraków 1–3
Wisla: Kiss Tamás kezdőként lépett pályára, a 2. percben sárga lapot kapott, a 62. percben lecserélték.

Nürnberg–Preussen Münster 3–2
Münster: Németh András kezdőként lépett pályára, a 16. percben gólpasszt adott, a 66. percben lecserélték.
Schalke–Hertha BSC 2–2
Hertha: Dárdai Márton végigjátszotta a mérkőzést, a 2. percben sárga lapot kapott, ifjabb Dárdai Pál a 84. percben állt be.