Légióskörkép: több debütáló és két visszatérő

B. A.B. A.
2022.02.14. 09:11
Schäfer András vereséggel debütált (Fotó: fc-union-berlin.de)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Az olasz AC Milantól télen a holland élvonalban (Eredivisie) szereplő AZ Alkmaarhoz igazoló Kerkez Milos a Waalwijk ellen 4–0-ra megnyert kupameccsen bemutatkozott új csapatában. A 18 éves védő a 78. percben, 4–0-s Alkmaar-vezetésnél állt be a Waalwijk ellen.

Szintén debütált Schäfer András, ám neki kevesebb oka volt az örömre: a magyar válogatott középpályás csapata, az Union Berlin hazai pályán sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Dortmundtól. Schäfera 78. percben lépett pályára.

Harmadik debütálónk, Varga Kevin a svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Super League) mutatkozott be: a Young Boys 3–1-re nyert a Basel ellen, Varga szűk 20 percet kapott.

Ugyancsak ezen a hétvégén mutatkozott be új csapatában, és egyben az osztrák élvonalban a másodosztályú Lieferingtől télen szerződtetett Major Sámuel, aki csereként, a 78. percben lépett pályára az Admirában, a Hartberg elleni, 1–1-re végződött meccsen.

Véget ért a rémálom, Tamás Márk újra a pályán. A hosszú ideig sérült, műtéten is áteső Tamás pénteken visszatért a pályára – csapata, a Slask Wroclaw 1–1-es döntetlent játszott a Górnik Leczna vendégeként a lengyel labdarúgó-bajnokság 21. fordulója keretében. A 28 éves játékos ezt megelőzően legutóbb tavaly szeptember 11-én lépett pályára lengyel bajnokin.

Tamás mellett Holman Dávid is visszatért. A 28 éves magyar játékos súlyos térdsérülés után, 267 nap elteltével játszott ismét bajnoki találkozón, a Slovan Bratislava–Senica (5–0) találkozó 85. percében amintegy 3000 néző nagy tapssal köszöntötte.Holman tavaly májusban a sérülése előtt góllal járult hozzá csapat győzelméhez aTrencsén elleni bajnokin, és kis híján góllal is tért vissza: Weiss átadása után lövésre szánta el magát, de avendégek kapusa megfogta alabdát.

„Igen, közel voltam. Alegfontosabb azonban, hogy visszatértem, és hogy győzött acsapat. Szerettem volna tíz perccel többet játszani, de lépésről lépésre kell haladnom. Még ajátékvezetőnek is mondtam, aki nem hosszabbított semmit, hogy segíthetett volna nekem még három perccel, mert szerettem volna még játszani – mondta mosolyogva amagyar játékos. – Sokat hagytam ki, de napról napra erősebbnek érzem magam. Bízom benne, hogy egyre több játéklehetőséghez jutok. Megteszek mindent érte.”

FC Eindhoven–Excelsior 4–1
Eindhoven: Rácz Barnabás a 77. percben állt be.

FEBRUÁR 8., KEDD

TÖRÖKORSZÁG, TÖRÖK KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Fenerbahce–Kayserispor 0–1
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a meccset.

Olympiakosz Nicosia–AEK Larnaca 0–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám kispados volt.
PAEEK–APOEL 1–3
APOEL: Vinícius Paulo végigjátszotta a mérkőzést.

HOLLANDIA, HOLLAND KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Waalwijk–AZ Alkmaar 0–4
AZ: Kerkez Milost a 78. percben becserélték.

INDIA, SUPER LEAGUE
ALAPSZAKASZ

Chennaiyin FC–Goa 0–5
Chennaiyin: Koman Vladimir sérült.

LENGYELORSZÁG, LENGYEL KUPA
Piast Gliwice–Górnik Zabrze 0–0 – 11-esekkel 2–4
Piast Gliwice:Vida Kristopher kispados volt.

FEBRUÁR 10., CSÜTÖRTÖK

Apollon–AEL Limassol 2–1
AEL Limassol: Megyeri Balázs nem volt a keretben.
Anorthoszisz–Arisz Limassol 3–1
Anorthoszisz: Novothny Soma nem volt a keretben; Arisz: Bognár Istvánt nem nevezték a mérkőzésre.

FEBRUÁR 11., PÉNTEK

HOLLANDIA, EREDIVISIE
22. FORDULÓ

Heracles–Utrecht 1–0
Heracles:Szőke Adrián a 92. percben lépett pályára csereként.
EERSTE DIVISIE
26. FORDULÓ
Oss–FC Eindhoven 1–2
Eindhoven: Rácz Barnabás kezdett, a 75. percben lecserélték; az első gólt az ő szögletéből fejelték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
21. FORDULÓ

Leczna–Slask Wroclaw 1–1
Slask: a hosszú sérülés után visszatérő Tamás Márk végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
RB Leipzig–1. FC Köln 3–1
Leipzig: Gulácsi Péter állt a kapuban, Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést, míg Szoboszlai Dominik a 70. percben lépett pályára csereként.

FEBRUÁR 12., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Altach–Austria Wien 0–2
Altach: Bukta Csaba nem volt a keret tagja.

22. FORDULÓ
Cambuur–Zwolle 3–4
Cambuur: Kiss Tamás kispados volt.

NÉMETORSZÁG BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Freiburg–Mainz 1–1
Freiburg: Sallai Roland kezdőként 67 percet játszott; Mainz: Szalai Ádám a 86. percben lépett pályára csereként.

OLASZORSZÁG, SERIE B
22. FORDULÓ

Parma–Pordenone 4–1
Parma: Balogh Botond kispados volt.
Pisa–Ternana 0–0
Pisa: Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
22. FORDULÓ
Lausanne–Grasshoppers 0–2
Grasshoppers: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést.

SZERBIA, SZUPERLIGA
22. FORDULÓ
Radnicski 1923–FK Proleter 0–1
Proleter: Kun Bertalan kezdőként 74 percet játszott, az első félidőben sárga lapot kapott.
Radnicski Nis–Partizan Beograd 0–2
Partizan: Holender Filip kispados volt.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
20. FORDULÓ

Slovan Bratislava (Pozsony)–Senica (Szenice) 5–0
Slovan: Holman Dávid a 85. percben lépett pályára csereként.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
25. FORDULÓ

Giresunspor–Fenerbahce 1–2
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést, az első félidőben sárga lapot kapott.

FEBRUÁR 13., VASÁRNAP

19. FORDULÓ
Hartberg–Admira 1–1
Admira: Major Sámuel csereként lépett pályára a 78. percben.

27. FORDULÓ

Genk–Standard Liege 2–0

22. FORDULÓ

Go Ahead Eagles–AZ Alkmaar 1–4
AZ: Kerkez Milos a kispadon kapott helyet, nem állt be csereként.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
23. FORDULÓ
Hajduk Split–Slaven Belupo 3–1
Hajduk: Lovrencsics Gergő kezdőként kapott lehetőséget a mérkőzésen, a 69. percben cserélték le.
NK Osijek (Eszék)–Rijeka 3–1
Osijek: Kleinheisler László kezdőként lépett pályára, a 90. percben cserélték le.

21. FORDULÓ
Wisla Plock–Piast Gliwice 0–2
Piast Gliwice:Vida Kristopher csereként kapott lehetőséget, a 60. percben lépett pályára.

22. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Dortmund 0–3
Union Berlin: Schäfer András csereként lépett pályára, a 78. percben állt be Sheraldo Becker helyére.

21. FORDULÓ
Young Boys–Basel 3–1
Young Boys: Varga Kevin csereként lépett pályára a 73. percben.

22. FORDULÓ
Mladost–Topolyai SC 2–0
TSC: Bocskay Bertalan kezdőként játszotta végig a mérkőzést.

20. FORDULÓ
Trnava (Nagyszombat)–DAC (Dunaszerdahely) 1–1
DAC: Hahn János kezdőként kapott lehetőséget, a 60. percben cserélték le. Kalmár Zsolt és Szendrei Ákos nem volt a keretben.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.