Légiósok: A keresztszalagom a helyén – Kalmár Zsolt

Vágólapra másolva!
2021.04.03. 07:34
null
Kalmár Zsolt Andorrában sérült meg (Fotó: Árvai Károly)
A válogatott szerdai, Andorra elleni vb-selejtezőjén megsérülő Kalmár Zsolttal interjút közölt klubja, a DAC honlapja. A középpályás elmondta, az első vizsgálatok megállapították, nincs szakadás a térdében, de azt még nem tudja, mikor játszhat újra.


„Először is szeretném mindenkinek megköszönni a sok támogató üzenetet – kezdte a dac1904.sk-n megjelent interjút Kalmár Zsolt.Ezek nagy erőt adtak ahhoz, hogy azt gondoljam, semmi nagyobb baj nem lesz a térdemmel. A lecserélésemet követően rögtön az öltözőbe mentem, ahol jegelést kaptam a térdemre és a szalagokat is megnézték, hogy nem szakadtak-e el. Ezt követően kaptam egy kötést, tegnap pedig mágneses rezonanciás vizsgálaton vettem részt.”

A középpályás azt még nem tudta megmondani, mennyit kell kihagynia, de az már kiderült, nem szenvedett súlyos sérülést.

„Aznap éjjel nem igazán tudtam aludni, hiszen az járt a fejemben, hogy ne legyen súlyos a sérülés. Arra gondoltam, hogy a másnapi vizsgálaton fogom megtudni, mennyit kell kihagynom. Szerencsére azt érzem, hogy nincs nagy baj, nincsenek nagy fájdalmaim. Konkrétumokkal viszont csak holnap tudok szolgálni, amikor is egy térdspecialistához megyek. A tegnapi MR-vizsgálat alapján nincs szakadás a térdszalagomban, a keresztszalagom a helyén van. Holnap kiderül, mikor térhetek vissza a pályára, de stabilnak érzem a térdem. Minden bizonnyal sok kezelésre lesz szükség a minél hamarabbi visszatérés érdekében. Még a klubbal is egyeztetnem kell, hogyan tovább, hiszen Győrben is vannak olyan szakemberek, akik tudnak nekem segíteni. Valószínűleg Dunaszerdahelyen és Győrben is kapok majd kezeléseket, ez fogja kitenni a napom nagy részét, hiszen minél előbb, akár már május végén pályára akarok lépni a bajnokságban.”

Kalmár elmondta, sérülése óta a DAC vezetőedzője, Bernd Storck és Marco Rossi szövetségi kapitány is érdeklődött az állapota iránt, mindketten szorítanak, hogy játékosuk mielőbb visszatérhessen a pályára.

A DAC másik válogatottja, Schäfer András a válogatott edzőtáborában szenvedett kisebb sérülést, neki néhány hetet kell kihagynia.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: döntetlent játszott a DAC az Al-Garafával

Labdarúgó NB I
3 órája

Csinger Márk az ETO FC-nél folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:29

Története egyik legjelentősebb transzferét kötötte meg a dunaszerdahelyi labdarúgóklub

Minden más foci
2025.08.01. 17:40

Újabb játékost igazol a DAC-ból az ETO – NS-infó

Labdarúgó NB I
2025.07.31. 18:06

Dunaszerdahelyen csalódottak az idénynyitó után

Minden más foci
2025.07.27. 14:17

A Nagymihály elleni döntetlennel indította a bajnokságot a Dunaszerdahely

Minden más foci
2025.07.26. 19:49

Pár hét alatt nagyot változott a helyzet a DAC-nál

Minden más foci
2025.07.24. 18:34

Vitális és Gavrics is végleg az ETO FC Győrhöz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.21. 18:51
Ezek is érdekelhetik