Légiósok: a Slask Mervó nélkül kezdheti el a szezont

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.07.13. 08:17
A lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában már pénteken pályára lép a Slask Wroclaw a Lech Poznan ellen, miközben továbbra is kérdéses, hogy mi lesz a sorsa Mervó Bencének, aki tavasszal a svájci Sion kölcsönjátékosaként tíz bajnokin négy gólt szerzett a Slask színeiben.

„A lengyel bajnoki szezon végeztével leültünk Marius Rumak vezetőedzővel, aki kijelentette, egyértelműen számít Mervó Bencére. Megállapodtunk, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy Wroclawban maradhasson. Erre a korábbi kölcsönadás miatt június 30-ig volt lehetőség, és mivel a két klub között nem született újabb megegyezés, vissza kellett utaznia Svájcba" – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Mervó helyzetéről a játékost képviselő CMG menedzseriroda részéről Pataky Tibor.

„Azóta is dolgozunk azon, hogy visszatérhessen Lengyelországba. A Slask mellett vannak más érdeklődők is, de természetesen a wroclawi csapat elsőbbséget élvez. A nehézséget az okozza, hogy a Slask anyagi lehetőségei korlátozottak, ami nem segíti elő, hogy könnyedén megegyezzen a két klub" – tette hozzá a játékosügynök.

Érdekesség, hogy a pénteki Slask–Lech Poznan bajnoki előtt nemcsak Mervó jövője kérdéses, hanem a vendégek védőjéé, Kádár Tamásé is. Az ugyancsak a CMG menedzseriroda által képviselt futballistával kapcsolatban kedden jelentette be a poznani klub, hogy tárgyalhat az egyelőre meg nem nevezett kérőjével, ezért egyelőre nem is kellett visszatérnie a Lechhez. Vagyis a lengyel klub valószínűleg megfelelő ajánlatot kapott érte, így nem gördítenek akadályt a távozása elé.

Legfrissebb hírek

Ferencváros: közösségi oldalán köszönt el a távozó légiós

Labdarúgó NB I
14 órája

Wisla után Ciprus, Kiss Tamás napokon belül klubot válthat

Légiósok
2025.07.26. 17:27

Az FTC-ből távozó Ramírez a Lokomotiv Moszkvában folytatja – hivatalos

Minden más foci
2025.07.26. 16:55

A bosnyák bajnoknál folytatja a legutóbb Nyíregyházán játszó védő

Labdarúgó NB I
2025.07.26. 14:45

Kínai csapat szerződtetné Adama Traorét – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2025.07.25. 08:34

Németh Hunor az MTK-ban folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.24. 15:18

Spanyol balszélsőt szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.24. 08:45

Négy utánpótlás-válogatott játékossal bővült a Kazincbarcika kerete

Labdarúgó NB I
2025.07.23. 18:20
Ezek is érdekelhetik