Németország: a címvédő nyerte a magyarok meccsét

2014.12.14. 16:14
A címvédő sikerét hozta a német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának magyar érdekeltségű összecsapása. A Jakabfi Zsanettet a 67. percben bevető címvédő Wolfsburg hazai pályán 3–0-ra megverte az év legjobb honi játékosának megválasztott Zeller Dórát a 78. percig soraiban tudó Hoffenheimet. A vendégek csatárát a hajrában kényszerű okból kellett lecserélni: megsérült a keze.

A sok izgalmat nem tartogató mérkőzés Almuth Schult rekordja miatt marad emlékezetes. A „farkasok” kapusa immáron 703 perce, sorozatban a hetedik meccsén nem kapott gólt a Bundesligában, amivel tizenhárom éves csúcsot döntött meg.

A Marozsán Dzseniferrel felálló Frankfurt 4–0-ra nyert a Duisburg otthonában. A magyar származású, de német válogatott középpályás két gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A tabella élén továbbra is a Wolfsburg áll, az ebben a fordulóban fölényes (5–0) győzelmet arató Bayern Münchent és a Turbine Potsdamot megelőzve. A Frankfurt a negyedik, a legutóbbi négy bajnokiján egy pontot szerző Hoffenheim a hatodik helyen telel. A női Bundesliga küzdelmei február közepén folytatódnak.

1 Wolfsburg 13 11 2 34–1 33 35