Női futball: első tétmeccsén duplázott a magyar légiós

2014.08.24. 15:35
A női Német Kupa első fordulójában a magyar válogatott Zeller Dórát végig a soraiban tudó Hoffenheim könnyed sikert aratott (6–0) a harmadosztályú Erzgebirge Aue otthonában.

A Ferencváros korábbi játékosa a három támadó egyikeként kapott lehetőséget az élvonalbeli csapatban, és a második félidőben szerzett góljaival kulcsszerepet játszott a magabiztos győzelemben. A Hoffenheimben az első tétmeccsét játszó Zeller a mesterhármastól sem állt távol, de két találata között az egyik lövése után a kapufáról nem a gólvonal mögé, hanem elé pattant a labda.

A másodosztályú 1. FC Lübars – amely a Hertha női csapatának felel meg – esélyt sem adott a negyedik vonalban érdekelt Union Meppennek. Az 5–0-s győzelemmel végződő mérkőzésen Tóth Gabriella, Rácz Zsófia és Szuh Erika is végig a pályán volt a vendégeknél, utóbbi játékos meg sem állt négy gólig.

A Jakabfi Zsanettet foglalkoztató Wolfsburg később kapcsolódik be a küzdelmekbe.