Németország: magyar gólpassz, fontos idegenbeli siker

2013.02.16. 16:02
Újabb fontos győzelemmel jelezte feljutási ambícióit Nagy Dániel csapata a német labdarúgó-bajnokság harmadosztályában: a 26. forduló szombati játéknapján a magyar légióst foglalkoztató VfL Osnabrück 2–0-ra nyert az élboly mögött haladó Unterhaching vendégeként.

Az Osnabrück az első félidőben szerezte góljait – a német szövetség beszámolója szerint a második előtt Nagy Dániel remekül szolgálta ki a házi góllövőlistát így már tíz találattal vezető Simon Zollert. Nagy a kezdőcsapat tagjaként végigjátszotta a mérkőzést.

A szombati játéknapon győzött a tabellát az Osnabrückkel azonos pontszámmal vezető Karlsruhe (Dormund II, 1–0), valamint a mögöttük haladó Preussen Münster is (Hallescher FC, 2–0).

1. Karlsruher SC 26 15 8 3 47–16 31 53
2. VfL Osnabrück 26 16 5 5 44–20 24 53
3. Preussen Münster 26 14 8 4 43–20 23 50
4. Arminia Bielefeld 24 13 7 4 38–22 16 46
5. 1. FC Heidenheim 26 14 4 8 48–38 10 46
6. SpVgg Unterhaching 25 11 6 8 38–35 3 39
7. Chemnitzer FC 25 10 7 8 36–31 5 37
8. Wacker Burghausen 24 10 4 10 31–33 -2 34