Belga újonc érdeklődik Kovács Péter iránt

Vágólapra másolva!
2010.08.23. 19:59
A belga másodosztály legutóbbi bajnoka, a Lierse élénken érdeklődik a norvégiai Odd Grenlandban légióskodó Kovács Péter iránt. A klub vezetője szerint a támadó kiváló erősítés lenne a klub számára.

Kovács Péter góljaival felhívta magára a figyelmet (fotó: oddgrenland.no)
Kovács Péter góljaival felhívta magára a figyelmet (fotó: oddgrenland.no)
Kovács Péter góljaival felhívta magára a figyelmet (fotó: oddgrenland.no)
Kovács Péter góljaival felhívta magára a figyelmet (fotó: oddgrenland.no)
Kovács Péter góljaival felhívta magára a figyelmet (fotó: oddgrenland.no)

 

Az agderposten.no arról ír, hogy a Lierse vezetői élénken érdeklődnek az Odd Grenland támadója, Kovács Péter iránt. A lierse-i vezetők a vasárnap esti, Tromsö ellen 3–1-re elveszített idegenbeli mérkőzésen megnézték a korábban a magyar válogatottban is szereplő csatár játékát, és a klubmenedzser mérkőzés utáni nyilatkozata alapján elmondható, jó benyomást tett rájuk a gólt is szerző Kovács.

„Szeretnénk megszerezni Kovácsot, azért vagyunk itt, mert ő a célpontunk. Pontosan olyan típusú csatárt keresünk, mint amilyen ő, biztosan kiváló erősítés lenne számunkra” – mondta a Lierse klubmenedzsere, Hermann Helleputte az összecsapás után a norvég lapnak.

Az Odd Grenland edzője, Dag-Eilev elismerte, hogy a nyáron már kaptak ajánlatot Kovácsért, de az akkori összeg túl alacsonynak bizonyult.

A Lierse az elmúlt szezon végén megnyerte a belga másodosztály küzdelmeit, az élvonalban eddig négy mérkőzéséből mind a négyet elveszítette, és csupán két gólt lőtt.

Kovács Péter 2008-ban került a skieni illetőségű, akkor még másodosztályú Odd Grenlandhoz, amellyel az első idényben sikerült kiharcolni a feljutást, a magyar futballista a siker mellett gólkirályi címnek is örülhetett, miután 29 bajnokin 23 gólt szerzett. A most futó évadban húsz meccsen hatszor volt eredményes a bajnokságban a támadó, a kupában ugyanennyiszer talált be, és már több mint hatvan találatnál jár klubjában.

Kovács 2002-ben került Norvégiába, azóta megtanulta a nyelvet is, és folyamatban van állampolgárságának megszerzése is.

KOVÁCS GÓLJA A TROMSÖ ELLEN
 

 

Legfrissebb hírek

Válogatott: jöhet a Rossi-éra 100. gólja és a 24. legyőzött ellenfél

Magyar válogatott
21 órája

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I utolsó fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.26. 19:44

Girsik Attila: Jövőre talán még nehezebb lesz feljutni, mint az idén

Labdarúgó NB II
2025.05.26. 08:50

Labdarúgás: az idén is topklubok szerepelnek a Budapest Youth Cupon

Utánpótlássport
2025.05.23. 10:34

FIFA: rendkívüli átigazolási időszakot nyitnak a klub-vb-n érintett csapatok országaiban

Minden más foci
2025.05.21. 22:19

Labdarúgás: már két korosztályban bajnok az MTK Budapest utánpótlása

Utánpótlássport
2025.05.21. 09:03

Labdarúgás: több mint 1600 fiatalperc az NB I 32. fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.20. 09:05

NB III: bajnok lett a Mosonmagyaróvár, a Nagykanizsa és a Tiszakécske is

Labdarúgó NB II
2025.05.18. 19:44
Ezek is érdekelhetik