Dzsudzsák szerint a Fener előrelépést jelentene

Vágólapra másolva!
2010.06.09. 16:18
null
Dzsudzsáknak (jobbra) jólesett, hogy nem fütyülték ki a holland szurkolók a góljánál (Fotó: Szabó Miklós)
Dzsudzsák Balázs szerint előrelépést jelentene karrierjében, ha a Fenerbahce együttesében folytatná pályafutását, ugyanakkor korántsem biztos, hogy a PSV magyar válogatott futballistája Törökországba igazol.

„Ha eligazolok, csakis olyan csapatba megyek, amelyik előrelépést jelent – mondta a 23 éves futballista, akit sajtóértesülések szerint szívesen vinne a 26-szoros török bajnok. – Fontos számomra, hogy a következő csapatom előrébb tartson, mint a jelenlegi. A PSV a következő idényben az Európa-ligában indulhat, míg a Fener a Bajnokok Ligájában, úgy gondolom, utóbbinak játékoskerete is erősebb."

Dzsudzsák ugyanakkor hozzátette: a szerződésről egyelőre semmi konkrétumot nem tud, így június 28-án várhatóan ismét Eindhovenben jelentkezik edzésre.

A 26-szoros válogatott szélső 2004-ben a Debrecen színeiben mutatkozott be a magyar bajnokságban, majd 2008 januárjában igazolta a holland alakulat, amelynél hamar alapember, később pedig közönségkedvenc lett. Az előző szezonban csapata egyik legjobbja volt, 14 gólt szerzett.

A futballista kitért a magyar válogatott Németországtól (0–3) és Hollandiától elszenvedett vereségére, a szombati amszterdami 6–1-es kudarcra is.

„Minél hamarabb túl kell tennünk magunkat ezen a vereségen. Én is azt mondom, hogy talán hiba volt két ilyen mérkőzést lekötni, ugyanis a keret nagy részének, köztük nekem is, már jó ideje vége volt a bajnokságnak. Ugyanakkor jó érzés volt a gólomnál, hogy senki sem fütyült ki, sőt néhány eindhoveni drukker még a nevemet is skandálta.”

Legfrissebb hírek

Simán kikapott a DVTK a női kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
21 órája

Dupla Tízes: megverjük az örményeket Varga és Sallai nélkül? Összejöhet a csodapont Portugáliában?

Magyar válogatott
23 órája

Labdarúgás: felkészülési meccset nyert az U19-es fiúválogatott

Utánpótlássport
Tegnap, 15:48

Labdarúgás: legyőzte a görögöket az U19-es leányválogatott Athénban

Utánpótlássport
Tegnap, 14:24

Labdarúgás: döntetlennel rajtoltak Észak-Macedóniában az U17-esek

Utánpótlássport
2025.10.08. 16:10

Labdarúgás: tíz csapatban szerepelt fiatal az NB I 9. fordulójában

Utánpótlássport
2025.10.07. 08:57

„Hiba volt, amikor azt mondták, már abba kellene hagynom” – Dzsudzsák Balázs az ETO FC elleni góljáról

Labdarúgó NB I
2025.10.05. 08:48

Litvániában kapott ki a címvédő a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2025.10.03. 23:55
Ezek is érdekelhetik