Bacsa góljával mentett pontot Győrben a Kazincbarcika

2023.03.19. 14:50
Szendrei Ákos góljával az első félidőben vezetést szerzett ugyan az ETO, de az előnyt nem sikerült megtartania (Fotók: Csapó Balázs / Kisalföld)
A 8. helyen álló ETO a 12. Kazincbarcikát látta vendégül a labdarúgó NB II 28. fordulójában. Az első félidőben a jobban játszó ETO Szendrei révén vezetést szerzett, a második félidőben viszont a vendégek egyenlíteni tudtak a nemrég még Győrben játszó Bacsa góljával.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SE 1–1 (1–0)
Győr,
ETO Park, 817néző. Vezette: Bogár Gergő (Kóbor Péter, Georgiu Theodoros)
ETO FC GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Szujó (Papp M., 72.), Fodor, Csontos – Kiss M. – Kiss Bence (Tuboly, 72.), Vitális, Kiss Balázs (Óvári, 88.) – Borsos (Morínigo, 61.), Szendrei Á. (Lacza, 72.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
KOLORCITY KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szekszárdi, Ur, Lippai, Süttő – Csatári, Heil, Kovács B. (Nagy J., 66.), Székely (Szemere, 70.) – Pálinkás (Takács T., 80.), Bacsa (Ádám F., 80.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szendrei Á. (10.), ill. Bacsa (51.)
Tímár Krisztián: – Jól kezdtünk, és remek első félidőt játszottunk, de a folytatásban kapkodtunk, és bár ekkor is akadtak helyzeteink, egyetlen védelmi megingás után meg kellett elégednünk a döntetlennel.
Csábi József: – Változatos mérkőzést láthattunk, amelyen ajándékoztunk egy gólt az ETO-nak, de taktikus, pontos játékkal egyenlítettünk, sőt, érzésem szerint a végén közelebb álltunk a győzelemhez.

A Kazincbarcika idén három vereség után háromszor nyert, megverte többek között a DVTK-t is, legutóbb pedig a Nyíregyháza ellen játszott döntetlent. Az ETO a naptári évben idegenben veretlen, hazai pályán viszont nyeretlen volt a forduló előtt. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, a 10. percben már előnybe is kerültek Szendrei Ákos góljával. Az első vendéghelyzet a korábbi győri játékos, Bacsa Patrik nevéhez fűződik, aki egy szöglet után fejelt kapu mellé a 24. percben. Megyeri I Gábor kapusnak közben többször is védenie kellett, előbb Vitális, majd Kovács Krisztián és Szendrei Ákos lövésénél is hárítani tudott. A félidő hajrájában még két helyzetük volt a győrieknek, ám újabb gól már nem esett.

A második félidő – akárcsak az első – góllal indult. Alig hat perc elteltével kazincbarcikai labdaszerzés után Bacsa Patrik volt eredményes. Az ezt követő percekben kétszer is nagyot védett Megyeri, a második esetnél még a kapufa is besegített neki. Ezután már alig volt helyzetük a győrieknek, Pálinkás lövése után viszont Kovácsiknak kellett nagyot védenie.

Az 1–1-es döntetlen azt jelenti, hogy mind az ETO hazai nyeretlenségi sorozata, mind a Kazincbarcika – immár öt meccs óta tartó – veretlenségi szériája tovább folytatódott.

20. Kozármisleny28571630–51–2122

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Óvári jön Kiss Balázs helyére.

84. perc: Sárga lapot kap Ádám F.

82. perc: Lacza pattogós lövését védi Megyeri.

80. perc: Kazincbarcikai cserék: Bacsa helyére Ádám F., Pálinkás helyére Takács T. áll be.

72. perc: Hármat cserél az ETO: Kiss Bencét Tuboly, Szujót Papp Milán, Szendreit pedig Lacza váltja.

70. perc: Újabb csere a vendégeknél: Székely helyett Szemere B. játszik a folytatásban.

A kékben játszó Kazincbarcika a második félidőben egyenlíteni tudott (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

69. perc: Labdát szerez a Kazincbarcika, aztán Pálinkás lövi a labdát kapura balról, 17 méterről – nagyot véd Kovácsik.

66. perc: Kovács Bencét Nagy János váltja a vendégeknél.

64. perc: Morínigo fejeli a labdát kapu mellé Csontos beadása után.

61. perc: Borsost Morínigo váltja.

55. perc: Kovács K. jobb oldali beadására a hosszú oldalon Szendrei Á. érkezik, a fejesét lábbal – és a kapufa segítségével – hárítja Megyeri.

54. perc: Vitális 17 méteres lövését Megyeri fogja meg.

51. perc: GÓÓÓL!Egyenlít a Kazincbarcika. Labdát veszít az ETO, majdCsatári pöcköli a labdát Bacsa elé, akit sem Kovács K., sem Csontos nem tud szerelni a tizenhatos vonalánál. Aztán Bacsa 11 méterről lő, a Csontoson megpattanó labda pedig a jobb alsóban köt ki. 1–1

46. perc: Kezdődik a második félidő. A szünetben nem cserélt egyik csapat sem.

Több gólt is szerezhetett volna az első félidőben a fehér mezben játszó ETO (Fotó: Csapó Balázs /  Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Villámgyors győri kontra végén Vitális lövi át laposan a labdát balról a hosszúra, ám az nem jut el Kiss Balázsig, mert Székelynek sikerül mentenie.

42. perc: Csontos kap sárga lapot.

40. perc: Szekszárdinak sikerül mentenie Kiss Balázs elől a tizenhatos előterében.

40. perc: Szujó fejeli a labdát kapu fölé egy jobb oldali szöglet után.

Tímár Krisztián, a hazaiak vezetőedzője (balra) figyeli a játékot a partvonal mellől (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

28. perc: Kovács Bence kap sárga lapot.

27. perc: Kiss Máté íveli előre a labdát, Szendrei a védőjét megelőzve kerül helyzetbe, ám a lövésébe bele tud blokkolni Lippai, így kerül a labda Megyeri kezébe.

26. perc: Kovács K. bal alsó felé tartó lövését üti ki Megyeri.

24. perc: Jobb oldali barcikai szöglet után Bacsa fejel kapu mellé.

15. perc: Vitális 20 méteres lövését védi Megyeri.

10. perc: GÓÓÓL! Kiss Balázs labdát szerez a félpályán, és középen megiramodik. A tizenhatos előtt már úgy tűnik, hogy oda a lehetőség, ám szerencsés körülmények között a bal oldalon érkező Szendrei Ákos elé pattan a labda, ő pedig 15 méterről jobbal egyből laposan a kapu jobb oldalába lő. 10

Győri gólöröm (Fotó:  Csapó Balázs / Kisalföld)

1. perc: A mérkőzést a kékben játszó vendégek kezdik, a hazai együttes fehérben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán gyengén szereplő ETO a négy bajnoki óta veretlen barcikaiakkal szemben.