Pontot szerzett az újonc Szegeden, és a győzelemtől sem állt messze

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2025.08.10. 20:46
null
Nem bírt az újonccal a Szeged (Fotó: Gémes Sándor/Szeged-Csanád Grosics Akadémia, archív)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Karcagi SC-t fogadta. A vendégek sajnálhatják a meccs végét, mert a 89. percig vezettek, ekkor azonban Borvető Áron megmentett legalább egy pontot a hazaiaknak (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–KARCAGI SC 2–2 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1051 néző. Vezette: Jakab Árpád (Szabó Dániel, László István)
SZEGED: Veszelinov – Szilágyi Z. (Vogyicska Balázs, 73.), Tóth B., Pejovics, Kalmár O. (Kurdics, 63.) – Márkvárt, Haris (Borvető, 63.) – Kun Á. (Sztankó, 63.), Holman, Miskolczi – Novák Cs. (Suljic, 79.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
KARCAG: Engedi – Kovalovszki, Sághy (Szekszárdi T., 19.; Győri Á., 70.), Fazekas L. – Szakács L., Györgye (Bodor, a szünetben), Hidi P. (László D., 56.), Pap Zs., Szűcs K. – Girsik Á., Tarcsi (Kaye, 56.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Pejovics (50.), Borvető (89.), ill. Pap Zs. (9.), Kaye (58.)
MESTERMÉRLEG
Aczél Zoltán: – Bosszús vagyok, mert az első félidő rémálomszerűen kezdődött. A Karcag kontrára rendezkedett be, és labdaeladásból kaptuk meg az első gólt. Azután helyenként voltak jó dolgaink, de nem jöttek a lövések, nem találtuk el a kaput. A szünet utáni öt perc jól nézett ki, az egyenlítés nem véletlen volt, sőt az volt a kérdés, mikor szerezzük meg a második gólunkat. Ehelyett megkaptuk a másodikat, majd hiába cseréltünk, kevés lehetőségünk adódott, a cserék nem tettek most hozzá. Jól felépített támadásból egyenlítettünk, a pont jogos, de nem erre készültünk, és ez nekünk kevés. Dolgozunk tovább, van még mit tenni.
Varga Attila: – Ritkán üvöltök a csapattal, de az első félidő utáni szünetben nagyon kemény felelősségre vonás érkezett tőlem. A súlyos sérülés megzavart minket, akkor a Szeged eldönthette volna a meccset. A szünet után viszont idegenben, újoncként minőségi futballt mutattunk be, nagyon sok kontrát vittünk végig, ám sajnos nem tudtuk megrúgni a harmadik gólt, pedig háromszor álltunk szemben a kapussal. Az előző heti hazai siker után a döntetlen reális és elfogadható Szegeden, a második félidő jó játékot hozott mindkét fél részéről.

ÖSSZEFOGLALÓ

Kevés esemény történt a mérkőzés első fél órájában, de ebből a kevésből kettő a karcagiak nevéhez fűződött. Előbb az első támadásukat rögtön gólra váltották, remek bal oldali akció végén Pap Zsolt „bökte” át a labdát az elé kifutó Veszelinov Dániel felett. A következő említésre méltó szituációnál nem örülhettek a vendégek, Sághy Félix ugyanis egy összecsapás után a földön maradt, le kellett cserélni, hordágyon hagyta el a pályát.

A szegediek ezután Novák Csanád fejesével és ollózásával, valamint Haris Attila és Holman Dávid lövésével veszélyeztettek, egyik alkalommal sem találták el a kaput. A Tisza-partiak hiába próbálkoztak a sok labdatartással, nem tudtak számottevő helyzetet kialakítani, a Karcag pedig az egyetlen lehetőségét gyorsan gólra váltotta.

A második félidő elején hamar szépített a Szeged-Csanád GA, Márkvárt Dávid szögletére remekül érkezett Pejovics Danilo, ám elég volt egy figyelmetlenség és labdaeladás, az éppen csak beálló Sedrach Kaye megint a nagykunságiakat juttatta vezetéshez. A Szeged akciói ötlettelenek, kiszámíthatók voltak, a Karcag rendkívül kevés területet hagyott a hazaiaknak az építkezésre. A vendégek a meccs legvégén már kedvükre kontrázhattak, egy ilyen akció végén Veszelinov nagyot védett Kaye lövése után.

A 89. perc hozta el az első olyan szegedi akciót, amely szép és váratlan volt, ebből Borvető Áron ki is egyenlített a Holmannal történt két kényszerítő után. A Szeged örülhet a megszerzett egy, a Karcag szomorkodhat az elvesztett két pont miatt. 2–2

 

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a veretlen Szeged az újonc Karcag ellen.

Legfrissebb hírek

A Honvéd hibátlan, a Vidi nyeretlen maradt; a KTE megszerezte első pontjait – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
3 órája

Továbbra is nyeretlen a Soroksár, megőrizte veretlenségét az újonc Tiszakécske

Labdarúgó NB II
3 órája

Kapusa hatalmas hibája után kapott ki a Budafok az Ajkától

Labdarúgó NB II
4 órája

Megszerezte első pontjait a Kecskemét

Labdarúgó NB II
4 órája

Felőrölte a Honvéd a mindenre elszánt Szentlőrincet

Labdarúgó NB II
5 órája

Gól nélkül maradt a Videoton, továbbra is nyeretlen a bajnokságban

Labdarúgó NB II
5 órája

Újabb hazai meccset nyert meg két góllal a Mezőkövesd

Labdarúgó NB II
5 órája

Tizenegyespárbaj után a Crystal Palace nyerte meg az angol Szuperkupát

Angol labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik