NB II: több hónap kihagyás után Szentlőrincen bizonyíthat a korábbi Vasas-védő

F. B.F. B.
Vágólapra másolva!
2024.11.08. 12:14
Szivacski Donát Szentlőrincen bizonyíthat (Fotó: szentlorincse.hu)
Ismét van csapata Szivacski Donátnak, a Vasas korábbi védője néhány nappal ezelőtt a Szentlőrinc NB II-es labdarúgócsapatához írt alá és egy Magyar Kupa-találkozón, illetve a Vasas elleni bajnokin már be is mutatkozott új csapatában.

 „Szivacski Donát kihagyta a komplett felkészülést, négy hónapig egyedül edzett otthon – ecsetelte az nb1.hu-n Waltner Róbert, a Szentlőrinc vezetőedzője. – Egy hete igazoltuk le, a ZTE elleni kupameccsen játszott 60 percet belső védőként – más belső védőként játszani, mint jobbhátvédként, de le a kalappal előtte. Azért is raktam be a Vasas ellen a kezdőcsapatba, mert itt játszott korábban az angyalföldieknél, így biztos volt benne egy plusz motiváció. Semmi gond nem volt vele, de nyilván csak ötven-hatvan százalékos állapotban lehetett – inkább ötvenben, mint hatvan.”

A 27 éves, korábbi korosztályos válogatott Szivacski Donát a Kecskeméttel, a Vasassal és a Mezőkövesddel az élvonalban is szerepelt, mégpedig 89 alkalommal, a másodosztályban pedig 132 bajnokin játszott, zömmel az angyalföldiek színeiben. A 2021/2022-es idényben NB II-es bajnoki címet ünnepelhetett a Vasassal.

A 18 ponttal az NB II 5. helyén álló Szentlőrinc a másodosztály 13. fordulójában vasárnap 13 órától a Budafokot fogadja hazai pályán.

 

Legfrissebb hírek

A KTE alapembere az NB I-be igazolna, de jelenleg csak a vármegyei bajnokságra készülhet

Labdarúgó NB II
23 perce

DVSC: hamarosan érkezik a svájci csatár, Dejan Djokic

Labdarúgó NB I
3 órája

Boér Gábor: Az osztály szintje felett futballozott a Honvéd

Labdarúgó NB II
12 órája

Ez sima volt! A Honvéd három góllal győzött a Videoton otthonában

Labdarúgó NB II
13 órája

Ismét légiósnak állhat a Salzburgban nevelkedő középpályás – NS-infó

Labdarúgó NB II
20 órája

Kölcsönvették, megvették, elengedték – távozik a Videoton válogatott védője

Labdarúgó NB II
21 órája

Megint igazolt a Fradi, újabb spanyol Debrecenben, változások az MTK-nál – körkép

Labdarúgó NB I
22 órája

Megszületett Kleinheisler második gyermeke, kezdődhet a csapatkeresés

Légiósok
Tegnap, 11:12
Ezek is érdekelhetik