Nagyon fontos három pontot szerzett a kiesés elől menekülő PMFC

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.05.11. 18:53
A PMFC-nek kötelező volt nyernie, hogy életben tartsa reményeit (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a 15. helyen álló Pécsi MFC, ha ideiglenesen is, de csökkentette hátrányát a BVSC-Zuglóval szemben, mert hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Soroksárt Harsányi góljával.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ
PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0)
Pécs, PMFC Stadion, 900 néző. Vezette: Berke Balázs (Szert Balázs, Bornemissza Norbert)
PMFC: Varasdi – Harsányi (Miknyóczki, 87.), Szekszárdi T., Pejovics, Hadaró, Majnovics – Krausz, Szeles (Bachesz, 9.), Hudák M. – Szabó M., Rácz B. (Tóth-Gábor, 73.). Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Say, Kékesi, Vincze Á. (Pintér D., a szünetben) – Vass Á. (Dragóner F., 68.), Németh E. (Köböl, 84.) – Varga Z. (Dobos Á., 68.), Korozmán, Gálfi (Borbély, 84.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Harsányi (44.)
Mátyus János: – Csak a győzelem volt elfogadható, meg is van a három pont, ám bosszant, hogy helyzeteinkből csupán egyet tudtunk kihasználni.
Lipcsei Péter: – Helyzetecskéink voltak, a Pécs agresszívabban küzdött − győzött is.

Jobban kezdett a Soroksár a vendéglátó PMFC-nél, de az első negyedóra elteltével elmúlt a pécsiek görcsössége, s elkezdtek támadásokat vezetni. A 20. perc környékén Merglnek kétszer is hárítania kellett, de ekkor még Szabó és Majnovics próbálkozásánál is megoldotta a helyzetet. A jég végül a 44. percben tört meg, a vendégek nem tudtak egy jobbról érkező beadást követően felszabadítani, s ugyan Majnovics hosszan tolta meg a labdát a tizenhatoson belül, a berobbanó Harsányi István kilőtte a bal felsőt.

A második félidőben már többet birtokolta a labdát a PMFC, s többször is közel járt, hogy megnövelje előnyét, de közben Varasdinak is kellett bravúrokat bemutatnia. Ugyanakkor Lovrencsics Balázs fejesénél, majd Korozmán kísérleténél is fogta a labdát. Végül több gól már nem esett, így viszont nagyon fontos három pont került a kiesés elől menekülő mecsekaljaiakhoz. 1–0

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–3720

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a kiesés elől menekülő, 15. helyen álló Pécs az utóbbi hetekben felemás formát mutató, 8. helyezett Soroksár ellen.