Döntetlent játszott a Honvéddal, benn maradt a BVSC

PATAI GERGELYPATAI GERGELY
2024.05.26. 18:53
A döntetlen bennmaradást ért a BVSC-nek (Fotó: Szűcs Attila)
A labdarúgó NB II utolsó, 34. fordulójában a BVSC-Zugló 0–0-s döntetlent játszott a Honvéddal, így megőrizte másodosztályú tagságát.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–BUDAPEST HONVÉD 0–0
Budapest, Szőnyi út, 1515 néző. Vezette: Bognár Tamás (Rózsa Dávid, Ország Péter)
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Hesz, Vinícius, Király Á. – Tóth K. (Deutsch B. 66.), Hidi P. (Szilágyi M., 66.) – Májer, Mitrovics (Nagy J., 90.), Mucsányi Márk (Kelemen P., 73.) – Bacsa P. (Nwachukwu, 73.). Vezetőedző: Kincses Ádám
HONVÉD: Tujvel – Eördögh (Kovács N., 88.), Pekár I. (Szabó T., 88.), Benczenleitner, Kulbacsuk – Keresztes N., Adorján (Nyitrai, 53.), Lőrinczy A. – Kundrák, Simon B. (Krajcsovics, 53.), Kerezsi. Vezetőedző: Csertői Aurél
Kincses Ádám: – Sokat dolgoztunk azért, hogy valóra váltsuk álmainkat − sikerült! Gratulálok a játékosainknak!
Csertői Aurél: – Uraltuk a mérkőzést, sok helyzetünk volt, de egyiket sem tudtuk gólra váltani.

Saját kezében volt a sorsa a kiesés elől menekülő újonc BVSC-nek az utolsó forduló előtt: úgy lépett pályára, hogy ha pontot szerez a Honvéd ellen, biztossá teszi a bennmaradását. Az első negyedórában érződött, hogy a házigazdáknak volt fontosabb a mérkőzés, Bacsa Patrik hamar megszerezhette volna a vezetést, és a folytatásban is lendületesebben játszottak a zuglóiak. A játékrész felénél átvette az irányítást a Honvéd, de a szünetig csak távoli lövésekkel tudott veszélyeztetni – a legközelebb Adorján Krisztián állt a gólszerzéshez, ám Csenterics Adrián nagyot védett.

Időközben a Pécs előnybe került a Szeged ellen, tehát a BVSC-nek nagyon kellett a pont. A második félidőben is szervezetten, fegyelmezetten játszottak a hazaiak, nem sok területet engedtek a Honvédnak, amely hiába igyekezett fokozni az iramot, nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A hajrában aztán felpörögtek az események: a Szeged kiegyenlített Pécsett, így a vereség is belefért volna a zuglóiaknak, a Honvéd pedig kétszer is közel járt a győztes gólhoz, de Kerezsi Zalán fejesét Csenterics bravúrral hárította, Kovács Nikolasz pedig a kapufát találta el.

Maradt a 0–0, az egy ponttal a BVSC-Zugló megőrizte másodosztályú tagságát, a Honvéd pedig a kilencedik helyen zárta a bajnokságot, míg a Szegeddel döntetlent játszó Pécs kiesett az NB III-ba.