A Tiszakécske legyőzte az Ajkát, ám a helyzete így sem lett jobb

S. L.S. L.
2024.05.05. 16:50
Tovább küzd a Tiszakécske a bennmaradásért, de helyzete elég reménytelen (Fotó: Kovács Donát/KBSC)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Tiszakécske és az Ajka jó mérkőzést játszott egymással, sok szép jelenettel, akcióval, a futball sava-borsát felvonultatva. A hazai csapat 2–1-re megnyerte a mérkőzést, a BVSC győzelme miatt azonban a bennmaradáshoz így sem került közelebb.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 2–1 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Valencsik – Sági (Torvund, 68.), Szőr (Fodor, 90.), Bertus, Balázs B. Kocsis D., Vajda R. (Gyurján, 82.), Zamostny (Czékus, 68.). Vezetőedző: Balogh Pál
AJKA: Szabados I. Tóth G. (Horváth P., 68.), Tar, Kenderes, Csemer – Görgényi (Borsos, 58.) Babos B. (Fiáth, 58.), Sejben (Nagy K., 37.), Csizmadia Z. (Pantovics, 58.), Zsolnai R. – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Zamostny (42. – 11-esből), Balázs B. (53.), ill. Nagy K. (75.)
Balogh Pál: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Jó felfogásban futballoztunk, megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Egy félidő alatt volt annyi helyzetünk, mint máskor több mérkőzésen együttvéve. Ezekből lehettünk volna még eredményesebbek, és akkor nagyobb előnnyel mehettünk volna szünetre. A második játékrészben a második gólunk talán túlságosan is megnyugtatta a csapatot. Ekkor úgy éreztem, hogy az eredményt akarjuk tartani, ugyanakkor a labdaszerzéseink után újra voltak lehetőségeink. Ezekből többet kell kihozni, és akkor hamarabb le lehet zárni egy mérkőzést, mert így a vége izgalmasan alakult. Jó csapat az Ajka, de álltuk a sarat.
Schindler Szabolcs: Az első hatvan percbe belealudtunk. Ritmustalanul játszottunk, nem az történt a pályán, amit elterveztünk. A második félidőben már későn váltottunk, így vereség lett a vége.

Jó mérkőzést láthattak vasárnap délután a tiszakécskei Városi Sportcentrumba kilátogató szurkolók. Az első félidőben a kécskei csapat valószínűleg a szezon eddigi legjobb teljesítményét produkálta hazai pályán. Sorra dolgozták ki a helyzeteket Balogh Pál játékosai, még az ajkaiak enerváltan futballoztak. A 41. percben Kocsis Dominikot rúgták meg a büntetőterületen belül, aminek tizenegyes lett a következménye a hazaiak javára: a büntetőt Zamostny Balázs a 42. percben higgadtan értékesítette. A félidei 1–0-s állás a vendégcsapat számára volt hízelgő.

A második félidő elején maradt a Tisza-parti együttes mezőnyfölénye. Az 53. percben Zamostny ugratta ki kiválóan Balázs Benjámint, aki  Szabados felett nagyon szépen tekert a kapuba. Az ajkai csapat a szépítő góljuk után „ébredt fel”, és a 75. percben Nagy Krisztián 12 méterről, a bal oldalról Kiss Ágoston mellett a hosszúba tekert. Ugyanakkor a zöld-fehérek gólját megelőző támadás során Balázs Benjámint megütötte egy vendégjátékos, amit a mérkőzés játékvezetője nem vett észre...

A mérkőzés végén a vendégcsapat beszorította a Tiszakécskét, de Kiss Ágoston nagyon jó napot fogott ki. Izgalmas végjáték után győzött a Tiszakécskei LC, és egy hellyel előrébb lépett a tabellán, megelőzve a Siófokot, a bennmaradó helyen álló BVSC-hez azonban nem került közelebb, mivel a fővárosi gárda is nyerni tudott. Az FC Ajka egy pozíciót csúszott vissza, így jelenleg a 9. a tabellán. 2–1

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az előző két meccsén négy pontot szerző, de a bennmaradást jelentő 14. helytől így is hétpontnyi távolságra lévő Tiszakécske az elmúlt fordulóban az éllovas Nyíregyházát legyőző Ajka ellen. Ha a hazaiak hátránya a forduló végére legalább 9 pontra nő a BVSC-vel szemben, már vasárnap eldől, hogy ősztől az NB III-ban folytatják.