Kelemen-dupla, három Haladás-pont

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.04.07. 17:03
A Budafok pont nélkül maradt Szombathelyen (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Szombathelyi Haladás a második félidőben felőrölte a Budafokot és Kelemen Marko két góljával 2–0-ra nyert.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 2–0 (0–0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1015 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Máyer Gábor)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla – Erdei C. (Jancsó A., 83.), Szakály A. – Mohos (Szijjártó, 83.), Rácz B. (Frák, 90+1.), Horváth R. (Zvekanov, 74.) – Kelemen M. (Pintér F., 74.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Szerető, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Oláh B., Csonka A. – Merényi (Vasvári, 54.), Németh M. (Fekete M., 56.), Kovács D. (Pintér Á., 56.) – Zsóri (Elek B., 65.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Kelemen (54., 63.)
Alekszandar Jovics: – Az első félidőben uraltuk a pályát, de a befejezéseknél nem voltunk elég határozottak. A második félidő első húsz percében nagyon jól játszottunk, ekkor eldöntöttük a meccset. Fontos győzelmet arattunk.
Dajka László: – Az első félidőben valóban a Haladás volt a jobb, míg mi a másodikban nyolc perc alatt két óriási hibát követtünk el – ezzel eldőlt a meccs. Ilyen hibákat a nálunk jobb csapatok sem bírnak el.

A szombathelyiek kezdték jobban a mérkőzést, mezőnyfölényt harcoltak ki és több támadást is vezettek. Meddő volt a vasiak fölénye, komoly helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Egykapuzott a vasi csapat, de a kapura veszélytelen volt. A budafokiak kontrázni próbáltak, ám ezekben a ritka akciókban sem volt veszély. Szünet után is a vasiak kezdeményeztek többet és a tavaly nyáron igazolt Kelemen Marko megszerezte a vezetést – és első bajnoki gólját. Majd nem sokkal később a másodikat is, Kalmár hibája után duplázott a csatár: 2–0. A két gyors gól alaposan megfogta a vendégcsapatot, a vasiak önbizalma viszont megjött és egyre-másra vezették akcióikat. És ha nem véd akkorákat Gundel-Takács, a Hali újabb gólokat szerezhetett volna. Második félidei teljesítménye alapján teljesen megérdemelten nyert a Haladás. 2–0