Novák kihagyta, Köböl belőtte a 11-est, de ikszelt a Nyíregyháza

2024.03.04. 21:55
Saynek alaposan meggyűlt a baja az első félidőben Novák Csanáddal, le is cserélte a szünetben Lipcsei Péter (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)
A labdarúgó NB II 23. fordulójának hétfő esti meccsén az első helyen álló, a legutóbbi tíz bajnoki meccséből kilencet megnyerő és egyszer ikszelő Nyíregyháza Balmazújvárosban fogadta a Soroksárt. Az első félidőben Novák Csanád kihagyott egy 11-est, a másodikban Köböl Krisztián belőtte a büntetőt, de a vendégek így sem tudtak győzni (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SOROKSÁR SC 1–1 (0–0)
Balmazújváros 400 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Becséri Gergely, Ring Kevin)
NYÍREGYHÁZA: Dala Alaxai, Baki, Gengeliczki (Temesvári, 81.) – Farkas B., Kesztyűs B., Toma (Sigér Á., 60.), Nagy B. – Nagy D., Novák Cs., Beke P. (Kovácsréti, 60.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SOROKSÁR: Mergl Kaján, Say (Króner, a szünetben) Kékesi, Vági – Vass Á. Köböl (Németh E., 84.) – Borbély B. (Hajdú R., 63.),  Tóth A., Korozmán – Dragóner F. (Gálfi, 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Temesvári (88.), ill. Köböl (73. – 11-esből)
Tímár Krisztián: – Rengeteget utaztunk a múlt héten, ezzel együtt nagyon beleálltunk a mérkőzésbe, de a játék nem volt az igazi. Kihagytuk a tizenegyest, de végig hittünk abban, hogy legalább döntetlenre tudjuk menteni a mérkőzést.
Lipcsei Péter: – A mérkőzés előtt aláírtam volna az egy pontot, a játék képe alapján viszont nem vagyok elégedett vele. Ha pontosabbak az utolsó passzok, a győzelem is a miénk lett volna.

Tetemes a tabella élén álló Szpari előnye, a másodosztály hétfő esti mérkőzését mégis idegesen, nagy hibákat elkövetve kezdték a nyíregyházi játékosok.

Alig telt el tíz perc, a Soroksár két szabadrúgást is elvégezhetett kecsegtető helyzetből (mindkét szabálytalanság után piros lapot reklamált a soroksári kispad…), de Köböl Krisztián húsz méterről mellé, Dragóner Filip pedig tizenhétről fölé lőtt.

Miután átvészelte ezeket a helyzeteket, vezetéshez juthatott volna a feljutás legfőbb várományosa, de Novák Csanád tizenegyese kimaradt, mert Mergl Szabolcs szép vetődéssel védte a lövést. Bátran futballoztak a soroksári fiatalok, a vendégek nem ásták be magukat a saját tizenhatosuk környékére, így kiegyenlített játékkal ért véget a gól nélküli első félidő.

A szünet után már egyértelmű fölénybe került a Spartacus, és főként szabadrúgások, szögletek után veszélyeztetett. A hajrához közeledve a Soroksár is tizenegyeshez jutott, a vezetést is megszerezte Köböl Krisztián révén (0–1). A gól megfogta a már-már lendületbe jövő Szparit, a Soroksár pedig ezek után különösen nem siettette a játékot. A végjátékban a nyíregyházi védők is előrementek, a csereként beálló Temesvári Attila is a támadóalakzatot erősítette, és a soroksári kapus hibájából éppen eléje kerülő labdával kilőtte a bal alsó sarkot (1–1).

A nagypapa, a Nyíregyházával először 1980-ban feljutó edző, Temesvári Miklós igazán büszke lehetett, hiszen az unoka fontos góllal segítette a Szparit, a Paksról igazolt védő megmentette a nyíregyháziak otthoni veretlenségét, újabb lépéssel segítve az élvonalba jutás felé.

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva olvashatnak!