NB II: Zsóri újabb ollózós gólja is kellett a Budafok Szpari elleni sikeréhez, a Vasas nem bírt az Ajkával, győzött a Szeged

2024.03.10. 18:58
Papp Áron, a Szeged vezető góljának szerzője (Fotó: Gémes Sándor)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 24. fordulójában. Kora délután az éllovas Nyíregyháza Spartacus Budafokon kétgólos előnyről elszenvedte idénybeli második vereségét – Zsóri Dániel ismét ollózós gólt szerzett –, a Csákvár pedig mind a három pontot elvitte Mosonmagyaróvárról. Késő délután a harmadik Vasas képtelen volt legyűrni a tavasszal remeklő Ajkát, a Szeged viszont otthon legyőzte a Kozármislenyt, így közelebb férkőzött a dobogóhoz. A Haladás gólokban gazdag meccsen verte meg a Siófokot, a Tiszakécske Soroksáron is kikapott, a Barcika legyőzte a Gyirmótot, míg a meccset kilenc játékossal befejező Pécs ikszelt a BVSC-vel.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

A 17 órakor kezdődött találkozók eredményei, jegyzőkönyvei:

VASAS FC–FC AJKA 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1265 néző. Vezette: Nagy Róbert (Máyer Gábor, Márkus Péter)
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Bakti B., Urblík J., Hidi M. S. (Zimonyi, 86.), Doktorics – Radó (Bukta, 76.), Tóth M., Holender (Berecz Zs., 69.). Vezetőedző: Gera Zoltán
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Tajthy T. (Görgényi, 70.) – Babos B. (Fiáth, 78.), Csizmadia Z., Zsolnai R. (Sejben V., 70.), Nagy K. (Borsos F., 61.) – Szarka Á. (Pantovics, 78.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gera Zoltán: – Az első félidőben jó tempóban, jó ritmusban játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, de sajnos nem éltünk a lehetőségekkel. Szünet után görcsösen futballoztunk, képtelenek voltunk folyamatosan nyomást gyakorolni az Ajkára. Türelmesebben kell futballoznunk.
Schindler Szabolcs: – Nehéz meccs volt. Az első félidőben beszorított minket a Vasas, a másodikban bátrabbak voltunk, s ugyan a támadójátékban kevesebbet nyújtottunk, így is eldönthettük volna a mérkőzést. Nekünk az egy pont is nagyon értékes.

PÉCSI MFC–BVSC-ZUGLÓ 1–1 (0–0)  – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Kiss Balázs)
PMFC: Varasdi – Terbe, Szekszárdi M., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 60.) – Hudák M., Krausz – Lacza (Bachesz, a szünetben), Harsányi (Rácz L., 79.), Miknyóczki (Szabó M., 60.) – Tóth-Gábor (Rácz B., 86.). Vezetőedző: Mátyus János
BVSC: Csenterics – Poór, Vinícius, Deutsch B., Király – Hidi P., Tóth K. – Ihrig-Farkas (Tóth M., 79.), Mitrovics (Szilágyi M., 79.), Kelemen P. (Mucsányi, 66.) – Bacsa. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Hidi P. (11-esből, 0–1) az 50., Hudák M. (1–1) a 72. percben
Kiállítva: Szekszárdi az 50., Krausz a 75., Mátyus János (a PMFC vezetőedzője) a 76. percben
Mátyus János: – Ritkaság, hogy az edző nem a győztes meccs után gratulál a csapatának, most mégis ezt teszem. Az első félidőben az ellenfél fölénk kerekedett, aztán a másodikban hősiesen játszottunk, igaz, csak nyolc mezőnyjátékosunk maradt.
Szekeres Tamás: – A találkozó előtt talán elfogadtuk volna az egy pontot, most azonban fájó, hogy nem lett belőle három. Mégis úgy gondolom, ha ilyen minőségben tudunk játszani, nem kell majd magunk mögé tekintgetnünk.

SZEGED-CSANÁD GA–HR RENT-KOZÁRMISLENY 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1278 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Belicza Bence Péter, Tőkés Róbert)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Kővári, a szünetben) – Nyári (Földi D., 90+1.), Bíró B. – Papp Á. (Óvári, 77.), Magyar, Palincsár (Gajdos, 67.) – Borvető (Klausz, 77.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P. (Szabó B., 70.), Horváth D., Füredi (Bor, 81.), Turi – Nagy E., Major S. – Molnár Á. (Koszovscsuk, 81.), Nagy M. (Tóth Z., a szünetben), Kirchner – Daru (Horváth P., 64.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerzők: Papp Á. (1–0) a 4., Bíró B. (2–0) az 50. percben
Alekszandar Sztevanovics: – A sikerünk kulcsa az volt, hogy végig koncentráltan futballozott mindenki – azt sajnálom, hogy csupán két gólt szereztünk.
Aczél Zoltán: – A mi szempontunkból tömören összefoglalható a mérkőzés és a vereség: a mi akcióinknak nem volt végük. Nem játszottunk jól, a Szeged megérdemelten nyert.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 3–2 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 833 néző. Vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel).
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla G. (Beronja, 64.) – Szakály A. (Zvekanov, 64.), Erdei C., Rácz B., Mohos (Szijjártó, 79.) – Kelemen M. (Jancsó, 79.) , Csernik (Rétyi, 42.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Svedjuk (Schildkraut, 62.) – Major G., Gyurkits (Vékony, 73.), Posztobányi (Kovács B., 73.) , Kitl M. (Tóth B., 86.), Varga B. – Németh B. (Nemes, 86.), Dénes Cs. Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző: Kitl M. (öngól, 1–0) a 13., Rácz B. (2–0) a 23., Dénes Cs. (2–1) a 25., Kitl M. (2–2) a 61., Szijjártó (3–2) a 83. percben
Kiállítva: Varga B. a 89. percben
Alekszandar Jovics: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Az első félidőt kontrolláltuk, a két gól mellett több helyzetünk is volt. A második játékrész első húsz perce viszont nem sikerült. Próbáltunk cserékkel változtatni, ez be is jött, megszereztük a győztes gólt. A fiúk nagyot harcoltak, küzdöttek.
Vukmir Dragan: – Jó hozzáállással, jó akarattal futballoztunk, sajnálom, hogy az első félidőben kétgólos előnyt adtunk a Haladásnak. Viszont úgy érzem, hogy a mérkőzés elején nem kaptunk meg egy tizenegyest kezezésért. A második félidőben több lehetőségünk is volt, míg a vasiaknak egy kapura lövésük – ami el is döntötte a meccset.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil (Ternován, a szünetben), Dobozi – Csatári, Varga J., Csilus T. (Gante, 72.), Kártik, Süttő – Pethő, Pinte P. (Szabó B., 88.). Vezetőedző: Csábi József
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, a szünetben), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Szőke G. (Hajdú Á., 48.) – Soltész D., Kovács D. (Erdei M., 84.), Madarász (Kicsun, a szünetben), Medgyes Z. – Molnár J. (Adamcsek M., 75.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Dobozi (1–0) a 74. percben
Csábi József: – Büszke vagyok a csapatra. Nem ment a játék az első félidőben, de aztán feljavultunk, és megszereztük a győzelmet.
Tamási Zsolt: – Elismerésem a Barcikának, kiegyenlített mérkőzésen győzött. Tudtuk, hogy kellemetlen ellenfél vár ránk, és ez be is igazolódott.

SOROKSÁR SC–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Gaál Ákos (Nagy Viktor, Ország Péter)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Say, Kékesi, Vági (Pintér D., a szünetben) – Vass Á. (Németh E., 86.) Köböl (Gálfi, 79.) – Varga Z. (Borbély B., 86.), Tóth A., Korozmán (Varga I., 90+2) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Viczián, Grünvald – Bencze (Bertus, 63.), Szekér (Lehoczky, a szünetben), Vajda R. (Cipf, 77.), Kocsis D. (Takács T., 77.) – Czékus (Kovács K., 63.), Zamostny. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Varga Z. (1–0) az 51. percben
Lipcsei Péter: – A célunk az volt, hogy itthon tartsuk a három pontot, ami sikerült, és pozitívum, hogy nem kaptunk gólt. Mindenki csúszott-mászott a győzelemért.
Kis Károly: – Azért is fájó a vereség, mert a Győr elleni mérkőzésünk is ugyanilyen mederben zajlott, sok helyzetünk volt – de gólunk nem…

A 14.00 órakor kezdődött mérkőzések jegyzőkönyvei:

BUDAFOKI MTE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 3–2 (2–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 500 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M. (Bíró M., 60., Németh M., 90.), Lorentz, Nándori, Kalmár O. – Nagy G. –  Pintér Á. (Czérna, szünetben), Csonka A., Oláh B., Kovács D. (Horváth O., 90+1.) – Zsóri D. (Vasvári, 81.). Vezetőedző: Dajka László
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki, Nagy B. (Herjeczki, 77.) –  Toma (Sigér Á., 57.), Kesztyűs B. – Vida K. (Farkas B., 30.),  Nagy D., Gresó (Kovácsréti, 57.) – Novák Cs. (Beke P., 57.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Baki (0–1) a 18., Gresó (0–2) a 27., Kovács D. (1–2) a 28., Zsóri (2–2) a 45+2., Oláh B. (3–2) a 90+1. percben
Kiállítva: Nagy G. a 30. percben
Dajka László: –  A szívünk miatt megérdemeltük ezt a sikert! Mindenki tudja, hogy az életünkért játszunk, ennek megfelelően minden játékosom odatette magát és örömteli, hogy a mutatott játékunk is javult a korábbiakhoz képest. Tíz emberrel is feljebb mertünk menni, s kerestük a gólszerzési lehetőséget. Ezt a meccset bármelyik csapat megnyerhette volna a hajrában; örülök, hogy végül nekünk sikerült.
Tímár Krisztián: – Ma nem azt az arcunkat mutattuk, amelyet korábban – többen gyenge teljesítményt nyújtottak, ennek ellenére vezetést szereztünk, emberelőnybe is kerültünk, így illett volna nyernünk. A Budafok tett érte, hogy ilyen gólokat szerezzen és megfordítsa a meccset, de a szurkolóinkat nagyon sajnálom. Ígérem, hogy visszatérünk arra az útra, amelyen korábban jártunk!

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita (Deákovits, 83.), Tullner, Deák I., Bekker (Csóka D., 58.) – Vukaszovics, Radics (Szendeff, 58.) – Máris (Végső, 58.), Szabó B. (Puhtyejev, 78.), Horváth K. – Illés D. Vezetőedző: Nagy Ádám
CSÁKVÁR:  Zelizi – Szalai P., Babós, Karacs, Murka – Ominger G., Mészáros D. – Tamás N. (Jablonszkij, 82.), Gazdag V. (Dusinszki, 68.), Szakály D. – Nagy Z. (Simon A., 68.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Babós (0–1) a 45. percben
Nagy Ádám: – Próbáltunk az utolsó szalmaszálba belekapaszkodni, nem sikerült, így mostantól a jövő évi csapat építése a célunk.
Tóth Balázs: – Tudtuk, hogy küzdelmes mérkőzésünk lesz, ám a két csapatnak leginkább a pálya talajával gyűlt meg a baja. Így nem alakulhatott ki folyamatos játék.