Ihrig-Farkas gólja döntött, a BVSC győzelmével elmozdult a veszélyzónából

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.03.03. 13:50
A fehér mezes sereghajtó újabb vereségével szinte reménytelen helyzetbe került (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában BVSC-Zugló hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott a Credobus Mosonmagyaróvár ellen. Győzelmükkel a hazaiak elmozdultak a kieső helyekről, a vendégek pedig szinte reménytelen helyzetbe kerültek.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (1–0)
Budapest, Szőnyi út, 210 néző. Vezette: Pillók Ádám (Király Zsolt, Ország Péter)
BVSC: Csenterics – Poór P. (Nagy J., 67.), Vinícius, Deutsch B., Király Á. – Hidi P., Szilágyi M. (Rabatin, 67.) – Ihrig-Farkas (Mucsányi M., 71.), Mitrovics, Kelemen P. (Tóth M., 77.) – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita (Bekker R., 84.), Deák I., Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics, Radics M. (Deákovits, 84.) – Máris (Puhtyejev, 58.), Szabó B. (Illés D., 58.), Csóka D. (Szendeff, 71.) – Németh D. Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Ihrig-Farkas (25.)
Szekeres Tamás – Ilyen játékkal aligha szerzünk rajongókat, ennek ellenére nagyon fontos három pontot szereztünk.
Nagy Ádám: – Színtelen-szagtalan mérkőzést játszottunk, csak magunkat okolhatjuk, hogy pont nélkül maradtunk.

Rutinos játékosaival a kezdőben fogadta a sereghajtó Mosonmagyaróvárt a BVSC-Zugló. Mindkét csapat kieső helyen kezdte a találkozót, a hazaiak azonban reménykedhettek abban, hogy egy esetleges győzelem és az eredmények kedvező alakulása következtében elmozdulhatnak a veszélyzónából.

A mérkőzés színvonala kívánnivalót hagyott maga után (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)

Óvatosan kezdték a csapatok a mérkőzést, az első nagyobb lehetőségre húsz percet kellett várni, Bacsa lövését tolta ki a léc alól Auerbach. Négy perccel később megint Bacsa volt a főszereplő, Mitrovics távoli lövésénél Auerbach éppen a hazai támadó elé ütötte ki a labdát, de Bacsa lövése elakadt Auerbachban, majd az ismétlést a védők blokkolták. A védőkről a labda szögletre vágódott, a szögletet balról Hidi végezte el, Auerbach rosszul mozdult ki, az ötösön álló Ihrig-Farkas Sebestyén lábáról meg az üres kapuba gurult a labda. A vendégek gyorsan egalizálhattak volna, de Szabó Bence hiába tolta el már Csenterics mellett is a labdát, az üres kapuba nem tudott betalálni.

A második félidőben jobbára a vendégek támadtak, ám a BVSC kapuját mezőnyfölényük ellenére sem tudták bevenni. A 70. percben eldőlhetett volna a mérkőzés, Ihrig-Farkas félfordulatból leadott 17 méteres lövése a kapufán csattant. A hajrára már szinte az összes támadó szellemű cseréjét pályára küldte Nagy Ádám, azonban az egyenlítő találat így sem jött össze. Vereségével a Mosonmagyaróvár már szinte reménytelen helyzetbe került, győzelmével a BVSC elmozdult a veszélyzónából. 1–0

A BVSC (kékben) elmozdult a veszélyzónából (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)