Az ETO nyerte meg a nyugat-dunántúli ütközetet

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.03.17. 16:51
Az ETO élt az emberelőny adta lehetőséggel (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában az ETO FC Győr idegenben 3–1-re nyert a mérkőzés nagy részében emberhátrányban futballozó Szombathelyi Haladás ellen.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 1–3 (0–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1290 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V. (Horváth A., 74.), Jagodics M., Csonka B., Bolla G. (Beronja, a szünetben) – Zvekanov, Szakály A. (Horváth R., a szünetben) – Mohos (Szijjártó, 61.), Rácz B., Erdei C. – Kelemen M. (Pintér F., 61.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Vianna – Tóth R. – Diarra (Huszár, 72.), Bumba (Vingler, 82.), Csontos D. (Boschilia, a szünetben), Skvarka (Riquelme, 85.) – Kröhn (Hamed, 82.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Beronja (90+1.), ill. Bumba (12. – 11-esből), Kröhn (71.), Szépe (90.)
Kiállítva: Rácz B. (11.)
Alekszandar Jovics: – Már a meccs elején emberhátrányba kerültünk, a Győr pedig van annyira jó csapat, hogy ezt ki is használja.
Kuznyecov Szergej: – Hamarabb is eldönthettük volna a három pont sorsát, megvoltak hozzá a helyzeteink.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, majd bő tízpercnyi játék után Rácz Barnabást kezezésért kiállította a játékvezető, és a megítélt tizenegyesből megszerezte a vezetést az ETO. Ettől megváltozott a játék képe, a vendégek ember- és gólelőnyben bátrabbá váltak, átvették az irányítást. A győriek szervezték a játékot, és akár újabb gólokat is szerezhettek volna, míg a vasiak kontrázni próbáltak – kevés sikerrel.

A szünet után sem változott a játék képe, a győriek domináltak, a vasiak védekeztek. A második félidő derekán az osztrák Kröhn is betalált, így már 2–0-ra vezettek a vendégek. Aztán jött az újabb vendéggól, a hazaiak erejéből pedig már csak szépítésre futotta. Az ETO FC megérdemelten nyert a meccs nagy részében emberhátrányban játszó vasiak ellen. 1–3