A Kozármisleny Kirchner duplájával legyőzte a Budafokot

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.03.03. 13:50
A Budafok immár hat meccse nyeretlen a bajnokságban (Fotó: Török Attila/Nemzeti Sport)
Az NB II 23. fordulójában Kirchner Krisztián duplájával a Kozármisleny 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Budafokot.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Mohos Milán, Baghy Csaba)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E., Major S. – Molnár Á. (Szabó B., 78.), Tóth Z. (Hegedüs L., a szünetben; Horváth P., 58.), Kirchner (Bor, 66.) – Daru (Koszovscsuk, 78.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Pintér Á., a szünetben), Lorentz, Fótyik (Czérna, a szünetben), Kalmár O. – Nándori – Szerető (Kovács D., 73.), Soltész I., Oláh B. (Elek B., 75.), Vasvári (Nagy G., 75.) – Zsóri D. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Kirchner (6., 64. – a másodikat 11-esből)
Aczél Zoltán: – Az első félidő simának tűnt, sok helyzetet alakítottunk ki. A második játékrészben már feljöttek a budafokiak, talán erőnlétileg fogytunk el, igaz, mi hét közben is játszottunk egy fontos meccset a kupában.
Dajka László: – Az első játékrészben fölénk kerekedett a hazai csapat. Fordulás után nekünk is akadtak helyzeteink, de a tizenegyes „kivégzett” minket.

Már a mérkőzés elején vezetést szerzett Kirchner Krisztián révén a Kozármisleny. Ezután mindent elkövetett a hazai csapat, hogy pontot tegyen a mérkőzés végére, de hiába alakított ki sok helyzetet, újabb gólt nem tudott szerezni. Daru Bence betalált ugyan a kapuba, de lesen volt, így érvénytelenítették a találatot. A második játékrész elején kialakított pár helyzetet a Budafok, majd jött a félidő derekán egy büntető, amelyet Kirchner Krisztián magabiztosan értékesített. Innentől kontrollálta a meccset a hazai csapat, a vendégek helyzetekig sem jutottak el. A végén az utolsó percben még Major Sámuel hagyott ki egy nagy helyzetet, de már nem változott az eredmény, így Kirchner két találatával győzött hazai pályán a Kozármisleny a Budafok ellen.

Vereségükkel a fővárosiak hat meccse nyeretlenek, és egyelőre várat magára a csapat pontszerzése Dajka László irányításával, aki most a második meccsén ült a BMTE kispadján. 2–0

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a múlt héten Soroksáron vereséget szenvedő, de még így is ötödik HR-Rent Kozármisleny az előző forduló előtt edzőt váltó és legutóbb már Dajka László irányításával hazai pályán a Csákvár ellen alulmaradó, 14. Budafoki MTE ellen.