A Soroksár megérdemelten nyert Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.02.18. 16:50
Korozmán Kevin góljával nyert a Soroksár Csákváron (Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a vendég Soroksár már az első percben hátrányba került, mégis megérdemelten vitte haza a három pontot Csákvárról (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 1–2 (1–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Király Zsolt, Vrbovszky Pál)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós L., Karacs, Baracskai – Farkas A. (Ominger, 60.), Mészáros D., Gazdag (Szakály D., 60.) – Tamás N. (Juhász L., a szünetben; Szalai P., 73.), Nagy Z., Fejős (Dusinszki, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Chyreme, Vági A. (Vincze Á,, 62.) – Tóth A., Vass Á. – Varga Z. (Borbély, 83.), Köböl (Hajdú R., 77.), Korozmán (Varga I., 83.) – Dragóner F. (Lovrencsics B., 62.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Fejős (1–0) az 1., Varga Z. (1–1) a 37., Korozmán (1–2) az 55. percben
Tóth Balázs: – Volt nyolc percünk a meccsen, amikor megfelelően játszottunk… Ez kevés lesz NB II-es tagságunk megőrzéséhez.
Lipcsei Péter: – Komoly ellenszélben fontos győzelmet arattunk.

Két, kiesés rémétől egyre inkább fenyegetett együttes lépett pályára vasárnap kora este Csákváron. Mivel a riválisaik nagy része pontot, pontokat szerzett a kora délutáni összecsapásokon, különösen fontossá vált a győzelem mindkét gárda számára. Nem telt az első perc, máris vezetett a Csákvár. A gyorsan kapott gól nem fogta meg a Soroksárt, mely szép lassan átvette a játék irányítását, és a remekül mozgó Varga Zétény szépségdíjas találatával még a szünet előtt megérdemelten egyenlített.

Sokkal határozottabban futballozott a második félidőben is a vendégegyüttes, így nem okozott meglepetést, hogy a vezetést is megszerezte. A Csákvár csupán az utolsó tíz percben tudta beszorítani vendégét, ám ekkor Mergl Szabolcs két parádés védést bemutatva győzelemhez segítette csapatát. Az Aqvital FC újabb vereségével egyre hátrébb csúszik a táblázaton, s már a potenciális kiesőjelöltek közé tartozik. 1–2