Hat perc alatt megszórta a Barcika idegenben a PMFC-t

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.02.11. 13:50
Pejovicséknak legutóbb sikerült elcsípniük egy pontot, most újabbakat gyűjtenének (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában két 26 pontos gárda, a Pécsi MFC és a Kolorcity Kazincbarcika csapott össze, hogy el tudjon húzni a másiktól. Ez utóbb a vendégeknek sikerült miután a második félidőben hat remek perc alatt hármat lőve kiütötték a piros-feketéket.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
PÉCSI MFC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kiss Balázs)
PÉCSI MFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics – Szeles (Bachesz, 75.), Hudák M. (Tóth-Gábor, 63.) – Harsányi (Vas, 60.), Bukovics, Miknyóczki – Rácz B. (Szabó M., 75.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi, Heil, Papp M. (Dobozi, 70.), Kotula – Székely (Ternován, 20.), Csatári, Kártik (Pekár, 70.), Süttő (Csilus T., 78.) – Pethő B. (Gante, 78.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pinte (61.), Pethő B. (64.), Csatári (67.)

Nem a jó értelemben esett egymásnak a PMFC és a Kazincbarcika, hiszen az első húsz perc inkább a szabálytalanságokról és a lapokról szólt. Sőt, az első játékrészben csak egy komolyabb lehetőséget jegyezhettünk fel, Pethő lövését Helesfay védte, majd az ismétlést is hárítani tudta.

A fordulást követően már mindkét oldalon voltak veszélyes lövések, és a 61. percben az első gól is megérkezett. Egy beadás után a teljesen szabadon maradó Pinte az ötös sarkáról bólintotta át a labdát Helesfay felett. 0–1

A gól megfogta a piros-feketéket, nem telt el három perc és ismét a hálóba kellett nyúlnia a hazaiak kapusának. Egy szabadrúgást követően Pethő Bence bombázott a jobb felsőbe. 0–2

Itt azonban még nem ért véget a hazaiak kálváriája. Csatárit nem sikerült megállítaniuk, aki keresztülrobogott a pályán, majd távolról kilőtte a jobb alsót. 0–3

Ezt követően is volt még Pethőnek egy nagy ziccere, de Helesfaynak sikerült hárítania. A pécsiek is igyekeztek legalább a szépítő gólt összehozni, ám a Barcika nagyszerűen védekezve szinte lőni sem engedte Tóth-Gáborékat. Ennek ellenére egy szabadrúgás után Pejovics lövésénél Tóth Balázsnak is meg kellett mutatnia, hogy ha szükség van rá, akkor kisegíti a védőit.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut a tavaszt a Siófok elleni hazai döntetlennel kezdő Pécsi MFC az előző héten a sereghajtó Mosonmagyaróvárt csak a 94. percben szerzett góllal legyőző Kolorcity Kazincbarcika SC ellen.