Az ETO az Ajkát verte, a Vasas a Soroksár ellen ikszelt, a Honvéd nem bírt a BVSC-vel

2023.12.03. 16:55
A Budafok a Barcikával szemben szakította meg rossz sorozatát (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A labdarúgó NB II 17. fordulójának kora délutáni mérkőzésein a Vasas pontokat vesztett, a Soroksár a hajrában egyenlített az angyalföldiek ellen, a Budafok viszont nyolc nyeretlen meccs után két góllal legyőzte az egy félidőt emberhátrányban futballozó Kazincbarcikát. A sereghajtó Mosonmagyaróvár simán verte meg a Siófokot, így az idényben először nyert idegenben. Este nehezen, csak egy góllal nyert otthon az ETO és a Szeged, míg a Honvéd hazai pályán megmentett egy pontot a BVSC ellen. A Gyirmót a Haladás vendégeként egyenlített a hajrában, a Csákvár pedig Tiszakécskén egalizált a hosszabbítás során.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–BVSC-ZUGLÓ 1–1 (01)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Bozsik Aréna,1299néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
HONVÉD:Dúzs – Nyitrai, Kocsis G., Szabó A., Benczenleitner – Bocskay, Lőrinczy (Simon B., 90.), Eördögh – Kocsis D. (Kerezsi, a szünetben), Bobál G. (Kundrák, a szünetben), Krajcsovics.Vezetőedző:Csertői Aurél
BVSC:Csenterics – Májer G., Vinicius, Hesz, Poór (Benkő-Bíró, 73.) – Csősz, Tóth K. – Vernes.(Nagy J., 38.), Szilágyi M., Tóth M. (Mitrovics, 79.) – Horváth R. (Balogh M., 73.).Vezetőedző:Szekeres Tamás
Gólszerző:Tóth M. (0–1) a 3.,Kerezsi (1–1) a 82. percben
Csertői Aurél: –Nem indult jól a meccs, a gól meg is fogott minket, de az első félidő második felében már uraltuk a mérkőzést. A szünet után fölényben játszottunk, ha korábban egyenlítünk, talán nyerünk is. A kilencvenedik percben volt egy meccslabdánk, az ilyet ki kell használni.
Szekeres Tamás:– Két különböző félidőt láttam. Az első játékrészben működött, amit elterveztünk, gólt szereztünk. Szünet után nagyon visszaálltunk, a Honvéd ránk jött, akár nyerhetett volna is, bár ha szerencsénk van, meg is őrizhettük volna az előnyünket. Mindenki kiadott magából mindent, igazságos eredmény született.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,812néző.Vezette:Kovács Imre (Csatári Tibor, Nagy Viktor)
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Tóth B., 80.), Gajdos (Nyári, 90+2.), Palincsár (Könczey, 88.) – Borvető (Radics, a szünetben).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
PMFC:Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics (Hadaró, a szünetben) – Krausz, Hudák M. – Harsányi (Gyurkits, 78.), Bachesz (Szabó M., a szünetben),Bukovics (Vas B., 63.) –Gera Z. (Tóth-Gábor, 63.).Vezetőedző:Kulcsár Árpád
Gólszerző:Gajdos (11-esből, 1–0) a 10. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Nagyon fontos mérkőzés volt amiatt, hogy tartani tudjuk a lépést az élmezőnnyel. Szerencsére megszereztük a vezetést, és akár le is zárhattuk volna egy második góllal a mérkőzést, de nem tettük, így a végéig izgulnunk kellett. Tudtuk, hogy jól kontrázik a Pécs, de az átmenetekben agresszívek voltunk. Kontrolláltuk a meccset, és a végén örülhetünk ennek a lényeges sikernek.
Kulcsár Árpád:– Helyzet nélküli mérkőzésen kikaptunk egy tizenegyesgóllal, amely jogos volt. A téli időszakban látjuk már, melyik szekcióban kell erősíteni. Ebben a hidegben nem volt nézőcsalogató a találkozó, és sehol semmilyen körülmények között sem elegendő ez a játék.

SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–0)
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 509
néző. Vezette: Farkas Tibor (Mohos Milán, Ring Kevin)
HALADÁS: Pálfi – Beronja (Nyíri V., 62.), Jagodics M., Csonka B., Doktorics – Simut, Zvekanov, Szakály A. (Ene, 78.), Horváth R. (Mohos, a szünetben) – Csernik (Rácz B., 87.), Pintér F. (Kelemen, a szünetben). Megbízott edző: Ruzsa Iván
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár, Hudák D., Csörgő V., Jova B. (Hajdú Á., 78.) – Kovács D., Kovács M. – Soltész D. (Kicsun, 68.), Madarász M. (Erdei M., 78.), Medgyes Z. – Adamcsek (Szegi, 92.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Nyíri V. (1–0) a 74., Kovács M. (1–1) a 89. percben
Ruzsa Iván
: – A szünet után agresszívebben kezdtük a játékot, sikerült gólt szereznünk, de sajnos a végén nem tudtunk megfelelően koncentrálni.
Tamási Zsolt: – Az első játékrészben több százszázalékos helyzetet hibáztunk el. Amikor hullámvölgybe kerültünk, a Haladás kihasználta, gólt szerzett, de sikerült egyenlíteni.

Az ETO egy góllal győzte le otthon az Ajkát (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

ETO FC GYŐR–FC AJKA 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park,887néző.Vezette:Zimmermann Márió (Márkus Péter, Ország Péter)
ETO: Pap E. – Vera, Szépe, Boldor (Kovács M., a szünetben), Vianna – Riquelme (Vingler, 74.), Anton, Skvarka (Keresztes K., 90+1.) – Diarra (Kröhn, 74.), Huszár M. (Hamed, 69.), Bumba.Vezetőedző: Antonio Munoz
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B. (Gaál B., 89.), Csemer – Görgényi (Csizmadia Z., 73.), Tajthy T. – Babos B. (Antal G., 89.), Zsolnai R. (Sejben V., 73.), Borsos F. (Horváth P., 82.) – Szarka Á.Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kröhn (1–0) a 76. percben
Antonio Munoz:– Az Ajka bizonyította, hogy jobb csapat, mint a helyezése mutatja. Ezúttal kevés helyzetet alakítottunk ki, és nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért.
Schindler Szabolcs:– Meghatározónak bizonyult, hogy az első félidőben nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Egyetlen figyelmetlenség döntött, de úgy érzem, tisztességgel helytálltunk.

TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 150
néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünvald, Fodor F., Szőr (Szekér, a szünetben), Viczián – Kocsis D., Bertus (Máté Zs., 90.), Erdei C. – Cipf (Gyurján B., 78.), Zamostny (Pongrácz, 78.), Torvund (Winkler, 82.). Megbízott vezetőedző: Toldi Gábor
CSÁKVÁR: Pécsi – Babós, Karacs, Murka, Baracskai – Szakály D. (Juhász L., 60.), Major M. (Nagy Z., 74.), Gazdag V., Tamás N. – Farkas A., Simon A. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Torvund (1–0) a 65. Nagy Z. (1–1) a 90+1. percben
Toldi Gábor
: – Az első gólunk után sok lehetőséget dolgozott ki a csapat, akkor eldönthettük volna a meccset. Sajnos a helyzeteinket nem használtuk ki, és ez megbosszulta magát. Csak saját magunkat hibáztathatjuk azért, hogy nem nyertünk.
Tóth Balázs: – Megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat, de utána felébredtünk és elkezdtünk bátrabban játszani. A mérkőzés végén megmutattuk, van tartása a csapatnak, amely jó jel a jövőt illetően.

SOROKSÁR SC–VASAS FC 1–1 (0–1) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út,450néző.  Vezette:  Nagy Róbert (Aradi József, Punyi Gyula)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján (Korozmán, 62.), Króner, Kékesi, Vincze Á. – Vass Á., Németh E. – Vogyicska Balázs (Dragóner F., 62.), Hajdú R., Katona M. – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
VASAS: Jova L. – Hidi M. S., Otigba, Baráth B. – Pávkovics, Urblík J. (Deutsch L., 85.), Berecz Zs. (Vida M., 88.), Bakti – Radó, Novothny, Tóth M. (Holender, szünetben).Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Urblik J. (0–1) a 26., Lovrencsics B. (1–1) a 90. percben
Lipcsei Péter: – Talán a legutóbbi győzelme után lebecsült minket a Vasas. A második félidő alapján rászolgáltunk a döntetlenre. Sőt, ha kis szerencsénk van, nyerhettünk volna. Mindig azt mondom a játékosaimnak, ne legyenek kishitűek, bízzanak magukban, s meglesz az eredménye.
Desits Szilárd: – Megvoltak a lehetőségeink az első félidőben, illetve közvetlenül a szünet után is, de megint nem tudtuk lezárni a meccset, és ez két pontunkba került.

A Vasas csak döntetlenre volt képes Soroksáron (Fotó: Földi Imre)

BFC SIÓFOK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–3 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,100néző.Vezette:Gaál Ákos (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
SIÓFOK:Winter – Polényi, Varjas Z., Varga B. – Major G., Kovács B. (Nemes, 75.), Kitl M., László D. (Vékony, 83.), Schildkraut (György N., 83.) – Tóth T. (Dénes, 61.), Szedlár (Menyhárt, 75.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
MOSONMAGYARÓVÁR:Slakta – Simita, Tullner, Czingráber, Horváth K. – Végső, Szabó B. – Csóka Dominik (Papp L., 78.), Illés D., Szalka (Korbély, 78.) – Puhtyejev (Takács T., 61.).Megbízott vezetőedző:Király József
Gólszerző:Czingráber (0–1) a 45+1., Illés D. (0–2) a 63., Szabó B. (0–3) a 74., György N. (1–3) a 86. percben
Dragan Vukmir: – Nehéz bármit mondani... A játékosok mindent megtettek a győzelemért, de sajnos ma csak ennyire voltunk képesek.
Király József:– Az első félidőben idegesen, kapkodva játszottunk, a Siófoknak volt egy-két lehetősége, melyeket jól levédekeztünk. A szünet előtt sikerült megszereznünk a vezetést, majd a második gól után megnyugodott a csapat. Sorozatban dolgoztuk ki a helyzeteinket, és a mérkőzés összképe, de főleg a második játékrész alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

BUDAFOKI MTE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utcai Stadion, 250 néző. Vezette: Németh Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Zoltán)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Orosz, 90+2.), Lorentz, Horgosi, Kalmár O.– Csonka A. (Fiáth, 90+2.), Oláh B.– Kocsis B. (Szerető, 78.), Kovács D. (Németh M., 90+2.), Vasvári Z. (Merényi, 85.) – Elek B.Vezetőedző: Erős Gábor
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Kotula, 78.), Szemere, Heil, Papp M., Süttő– Kártik – Pekár L. (Bánhegyi, 44.), Csatári – Kurdics (Csilus T., 58.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Vasvári Z. (1–0) a 11., Kovács D. (2–0) a 88. percben
Kiállítva: Tóth B. a 43. percben
Erős Gábor:
– Itt volt az ideje a győzelemnek, a rossz sorozat után a három pont megszerzése volt a legfontosabb. Futballra alkalmatlan talajon nagyon küzdelmes meccset játszottunk, motiváltan, agresszívan futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki és megérdemelten nyertünk. Egyébként szerettük volna elhalasztani a találkozót a pálya talaja miatt, de a Barcika nem ment bele – most viszont már jó, hogy így alakult...
Csábi József: – Az első félidőben a Budafok többet tett a győzelemért, mint mi, a szünet után pedig emberhátrányban játszva nem tudtunk visszajönni a meccsbe. A talajhoz jobban alkalmazkodó csapat – minket „leatlétizálva” – győzött, az első játékrész alapján megérdemelten.