Újabb hazai rangadót húzott be a Vasas, hatszor mattolta a győri védelmet

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.11.27. 19:50
Erre senki sem számított, a Vasas megsemmisítette a győrieket (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 16. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas 6–0-ra kiütötte a játéknap előtt még listavezető ETO FC Győrt.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

VASAS FC–ETO FC GYŐR 6–0 (2–0)

Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,1395néző.Vezette:Karakó Ferenc (Belicza Bence Péter, Szilágyi Norbert)
VASAS:Jova – Hidi M., Otigba, Baráth B. – Pávkovics, Urblík (Vida M., 83.), Berecz Zs., Bakti (Girsik A., 88.) – Radó (Kapornai, 88.), Novothny (Holender, 77.), Tóth M. (Zimonyi, 83.).Vezetőedző:Desits Szilárd
ETO:Ruisz – Kovács M., Szépe, Keresztes K. (Csontos D., a szünetben), Vianna (M. Diarra, 55.) – Anton, Vingler (Riquelme, 55.) – Vera, Bumba (Tóth R., 83.), Skvarka – Huszár M. (Csóka B., 55.).Asszisztensedző:Lipták Zoltán
Gólszerző:Baráth B. (26.), Novothny (45+2., 51.), Tóth M. (72.), Berecz Zs. (79.), Holender (90.)
Desits Szilárd: – Minden összejött, csodálatos nap, csodálatos mérkőzés volt! Úgy, ahogy kell, bedaráltuk az ellenfelet.
Lipták Zoltán (asszisztensedző): – Az első perctől nem azt játszottuk, amit elterveztünk, kettőt nem tudtunk egymáshoz passzolni. A hat gól nagyon sok, kellett volna, hogy tartása legyen a csapatnak.

Egymás elleni 137. bajnoki mérkőzését játszotta hétfő este a Vasas és az ETO FC Győr az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban. Az NB II 16. fordulójának záró mérkőzését a győriek várhatták kedvezőbb helyzetből, hiszen a tabellán ők foglalták el az előkelőbb helyet, ráadásul hét pont előnyük is volt riválisukkal szemben. Nem lehettek azonban nyugodtak a vendégek, hiszen a Vasas eddig az összes hazai rangadóját magabiztosan, nagy fölénnyel nyerte meg.

Az első kísérletet az ETO neve mellett jegyezhettük fel, de itt nagyjából el is lőtték minden puskaporukat a vendégek az első félidőre. A hazaiak első nagy lehetősége a 7. percben adódott, Pávkovics passza után Berecz a kapu mellé tekerte a labdát. A 23. percben a Keresztes, Szépe belső védőpáros hozott össze egy büntetőt, de Radó jobb alsóba tartó labdáját Ruisz nagy bravúrral védte. A Vasas nem omlott össze, rögvest megszerezte a vezető találatot. Radó 16-oson belülre ívelt szabadrúgásábólBaráth csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba. Az ETO teljesen szétesni látszott, sorra jöttek a hazai lehetőségek, a 28. percben Berecz lövése után csak a kapufa mentette meg az ETO-t az újabb kapott góltól. A 44. percben az ETO is betalált, ám Bumba ívelése előtt elhagyta a játékteret a labda, így Skvarka találata érvénytelen volt. Ellenben az első félidő hosszabbításának második percében egy hasonló esetet követően Novothny érvényes találatával kettőre nőtt a hazaiak előnye.

Karakó Ferenc játékvezetőt gyakran kellett kerülgetniük a játékosoknak (Fotó: Árvai Károly)

A második félidő elején igyekezte gyorsan lezárni a nyitott kérdéseket a házigazda. Az 51. percben remekül felépített akció végén Radó passzából Novothny volt másodszor is eredményes. Igaz, a visszajátszások alapján úgy tűnt, a Vasas támadója lesről talált be. Az ETO próbálkozott, de sokatmondó, hogy a vendégek első, kaput eltaláló lövésére 70. percig kellett várni. Ellenben a hazaiak igyekeztek felzárkózni a fordulóban 7-7 gólt szerző Nyíregyháza és Kozármisleny mellé. A 72. percben Tóth Milán volt eredményes, majd hét perccel később szépen felépített támadás végén Berecz szerzett gólt. A kegyelemdöfést Holender adta meg, aki a 90. percben 23 méterről vette be a bizonytalankodó Ruisz kapuját.

Az ETO vereségével hosszú idő után lecsúszott az élről, a Vasas győzelmével újra a dobogón foglalhat helyet.6–0

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

90+2. perc: VÉGE! A Vasas kiütötte az ETO-t a forduló záró mérkőzésén! Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

90. perc: GÓÓÓÓÓL! Diarra passzolta Holenderhez a labdát, a Vasas támadója köszönte a lehetőséget és 23 méterről, Ruisz közreműködésével a bal alsó sarokba lőtt. 6–0

90. perc: Egy védők által kifejelt labdát Vida lőtt 20 méterről a kapu mellé.

88. perc: Még kettőt cserélt a Vasas, Radó helyére Kapornai, Bakti helyére Girsik állt be.

86. perc: Remek kontrát vezettek a hazaiak, Berecz passza után Zimonyi tekerése azonban a bal felső sarok fölé szállt.

83. perc: Cserék mindkét csapatban, az ETO-nál Bumba helyére Tóth Rajmund érkezett, a Vasasnál Tóth Milánt Zimonyi váltotta, míg Urblík helyére Vida állt be.

79. perc: GÓÓÓÓÓL! ÖT NULL!! Berecz egy szép csellel megverte Skvarkát, majd Radóval kényszerítőzött és 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 5–0!

79. perc: Csontos vállalkozott lövésre 19 méterről, de lapos lövését Jova könnyedén hárította.

77. perc: Cserélt a Vasas, a duplázó Novothny helyére Holender állt be.

76. perc: Tóth nagyszerűen emelte át a védők feje felett a labdát Radóhoz, a támadó azonban kisodródott helyzetből a kapu mellé lőtt.

75. perc: Radó kapu elé ívelt szabadrúgására Novothny érkezett a hosszú saroknál, de lövése az oldalhálóban kötött ki.

72. perc: GÓÓÓÓÓL! KIÜTÉS! Urblík ugratta ki Tóth Milánt, aki eltolta Ruisz mellett a labdát, majd 5 méterről az üres kapuba gurított. 4–0!

71. perc: Bumba lökte fel Tóthot, sárga lap.

71. perc: Radó beadása után Ruisz öklözte ki a labdát, majd Berecz fejesét védte a győri kapus.

70. perc: Először talált kaput az ETO, Riquelme 17 méteres lövését Jova védte.

64. perc: Kovács Márk kapott sárga lap.

61. perc: Egy kósza győri kontra végén Diarra passza után Vera lőtt a kapu mellé.

55. perc: Hármat cserélt az ETO, Vianna helyére Diarra, Huszár helyére Csóka, Vingler helyére Riquelme állt be.

Otigba (felül) mellett nem jutnak levegőhöz az ETO támadói (Fotó: Árvai Károly)

A visszajátszás alapján ez a gól pedig eléggé lesgyanús volt...

51. perc: GÓÓÓÓÓL! ELDŐLNI LÁTSZIK! Berecz ugratta ki Radót, aki könnyedén elszakadt védőjétől, majd Novothnyhoz centerezett, aki 3 méterről a kapu közepébe lőtt. 3–0!

48. perc: Berecz 17 méteres veszélyes lövése megpattant egy védő lábán, de így is csak centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

46. perc: Csontos gyorsan bemutatkozott, keményen odapakolt Radónak, amiért sárga lapot kapott.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben cserélt az ETO, Csontos érkezett Keresztes helyére.

45+3. perc: Vége az első félidőnek! A Vasas megérdemelten vezet az enervált győriek ellen.

El kell ismerni, ha Bumba eseténél a labda kint volt, akkor a visszajátszások alapján ennél az esetnél is...

45+2. perc: GÓÓÓÓÓL! Berecz ugratta ki Tóth Milánt, aki az alapvonalról (vagy azon túlról?) játszotta középre a labdát, Novothny pedig 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 2–0!

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

44. perc: Bumba beadása után Skvarka lőtt a Vasas kapujába, de Bumba már az alapvonal mögül ívelte be a labdát, amit a partjelző egyből jelzett is.

40. perc: Hazai labdavesztés után kontrázott az ETO, Bumba Baráth szorításában 17 méterről kapura lőtt, de a labda a léc fölé szállt.

38. perc: Baráth kapott sárga lapot.

31. perc: Szétesett az ETO! Keresztes passzolta el a labdát a saját 16-osán belül, Novothny 13 méteres kísérletét azonban Ruisz bravúrral kiütötte a jobb alsó sarok elől.

30. perc: Záporoznak a hazai lehetőségek! Radó kapu elé ívelt szabadrúgását Pávkovics üresen tudta megcsúsztatni, de a labda a kapu mellé szállt.

28. perc: KAPUFA! Jobb oldalról indult hazai támadás végén Berecz 28 méteres lövése a jobb kapufán csattant.

26. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a Vasas! Radó oldalvonal mellől 16-oson belülre ívelt szabadrúgását követően Baráth csúsztatta meg a labdát, amely a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0

24. perc: KIMARADT! Radó állt a labda mögé, de jobb alsóba tartó lövését Ruisz bravúrral védte! A kipattanót Novothny az oldalhálóba bombázta.

23. perc: BÜNTETŐ! Szépe rántotta le Tóthot a 16-oson belül Urblík passza után.

Vingler László (fehérben) ígéretes lehetőséget rontott az első félidőben (Fotó: Árvai Károly)

16. perc: Huszár passza után Skvarka lövése vágódott le egy védőről, majd Vingler 18 méteres kísérlete szállt a kapu mellé.

15. perc: Jobb oldali Vasas-szöglet után a lecsorgót Berecz passzolta Urblíkhoz, aki 21 méterről a kapu fölé lőtt.

10. perc: Egy győri kontrát Karakó játékvezető állított meg védőket megszégyenítő módon, majd Urblík lőtt 22 méterről a kapu fölé.

7 perc: Pávkovics vezette be a labdát egészen az ötös sarkáig, majd Bereczhez passzolt, aki 11 méterről a kapu mellé lőtt. Ez nagy lehetőség volt...

4. perc: Radó beadása felpattant egy védő lábán, a berobbanó Tóth fejéről Ruisz ütötte el a labdát.

2. perc: Az első kísérlet az ETO oldalán érkezett, de Bumba távoli lövése a kapu fölé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította útjára a labdát.

Hidi M. Sándort is köszöntötték, az angyalföldi játékos ma lép pályára 100. alkalommal piros-kékben. Ajándékot kapottNagy Miklós, a Vasas klubigazgatója is születésnapja alkalmából.

A 70 éves Komjáti Andrást (balra) köszöntötték (Fotó: Árvai Károly)

Kezdés előtt a 70. születésnapját nemrég ünneplő Komjáti Andrást köszöntötték.

A mai találkozót Karakó Ferenc vezeti. Érdekesség, hogy a játékvezető Nyíregyházán született, a bajnokságban pedig éppen a Nyíregyháza a Győr és a Vasas legnagyobb ellenfele a feljutásért vívott harcban.

Az ETO FC Győr vezetőedzője Antonio Munoz a Kazincbarcika ellen 2–0-ra megnyert bajnoki mérkőzésen két sárga lapot követően a kiállítás sorsára jutott, így a mai mérkőzésen nem ülhet ott a kispadon.

Jelenleg az ETO a 2., a Vasas pedig a 4. helyet foglalja el a bajnoki tabellán. A győriek előnye 7 pont riválisukkal szemben. Amennyiben az ETO lesz a mai találkozó győztese, a zöld-fehérek már biztosan feljutást érő helyen telelnek majd. A Vasas számára azonban a mai mérkőzés az utolsó lehetőségek egyike, hogy ne kerüljön nagyobb hátrányba az élen álló riválisokkal szemben.

A magyarfutball.hu adatbázisaszerint a két csapat ezidáig 136 alkalommal csapott össze egymással. Ebből 124 mérkőzést az első-, míg 12-t a másodosztályban rendeztek. A mérleg az angyalföldiek javára billen, a piros-kékek 62 alkalommal verték a győrieket, míg az ETO 42-szer zárt sikerrel. 32 mérkőzésük döntetlen eredménnyel zárult. Legutóbb a 2021–2022-es idényben mérkőztek, akkor Győrben 3–1-re az ETO nyert, Angyaföldön pedig 2–0-ra a Vasas.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a labdarúgó NB II 16. fordulójának záró mérkőzése, melyen két feljutásra pályázó csapat, a jelenleg 4. Vasas és a pillanatnyilag 2. helyen álló ETO FC Győr csapnak össze.