Csak nevében volt rangadó, a Vasas háromgólos sikert aratott a Honvéd ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.11.06. 19:50
Háromgólos Vasas-sikerrel zárult a másodosztály 14. fordulója (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 14. fordulójának zárásaként a Vasas a Budapest Honvédot fogadta hazai pályán. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben érvényesítette fölényét a 3–0-s győzelmet arató házigazda.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
VASAS FC–BUDAPEST HONVÉD 3–0 (0–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2522néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Szalai Dániel)
VASAS:Uram – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik A., 90+3.), Hidi M. (Sztojka, 90+3.), Urblík J. (Berecz Zs., 80.), Deutsch L. – Tóth M. (Hinora, 80.), Novothny (Holender, 80.), Radó. Vezetőedző: Desits Szilárd
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Haragos, 80.), Szabó A., Kocsis G. (Eördögh A., 75.), Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Bocskay (Keresztes N., 56.), Adorján (Simon B., 80.) – Kocsis D. (Krajcsovics, 56.), Bobál G., Holman.Megbízott edző: Djordje Kamber
Gólszerző: Novothny (50.), Radó (73.) Berecz Zs. (90+2.)

Fővárosi rangadóval zárult a labdarúgó NB II 14. fordulója az Illovszky Rudolf Stadionban. Az élmezőnybe tartozó Vasas a kiesést érő helyek elől menekülni igyekvő Honvédot fogadta. Az első félidőben látottak alapján azonban szomorúan konstatálhattuk, hogy a találkozó csak hangulatában volt rangadónak nevezhető, a játék képe egyáltalán nem volt összhangban a hangulattal.

A Honvéd megbízott edzője, Djordje Kamber stabil védekezésből próbált építkezni, ennek megfelelően öt védőt is kezdőként küldött pályára. Az első játékrész során a Vasas játszott érezhető fölényben, de a kapu előtt nem tudták bizonyítani a támadók azt, hogy érdemes volt őket csatasorba állítani. A legnagyobb lehetőség a 33. percben Novothny előtt adódott, azonban a támadó ordító ziccerben Dúzsba fejelte a labdát.

A második félidőt nagyszerűen kezdték a hazaiak. Az 50. percben Urblík lövése kipattant Dúzsról, s a kapu előtt ólálkodó Novothny 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. A kapott gól mintha kissé megfogta volna a vendégeket, akik nem igazán tudtak helyzetbe kerülni Uram kapuja előtt. A 73. percben a végig agilisan játszó Radó duplázta meg a Vasas előnyét, a nem éppen magasságáról híres támadó fejjel vette be a kaput. Kétgólos hátrányban volt érezhető először az, hogy a Honvéd magasabb fokozatra kapcsolt, de sokat elmond erről, hogy a legveszélyesebb helyzetek a piros-feketék védői előtt adódtak. A találkozót Berecz találata zárta le, a hosszú idő után visszatérő angyalföldi középpályás a hosszabbítás második percében 17 méterről talált be. 3–0

18. Mosonmagyaróvár14131010–33–23 6

90+5. perc: VÉGE!! A Vasas egy nyögvenyelős első félidőt követően magabiztos, háromgólos győzelmet aratott a Honvéd ellen. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Még kettőt cserélt a Vasas, Bakti helyére Girsik, Hidi helyére Sztojka állt be.

90+2. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Holender labdaszerzése után Radó passzolt Bereczhez, aki 17 méterről, jobbal, a bal kapufa segítségével lőtte meg a harmadik hazai gólt. 3–0!

90+1. perc: Benczenleitner tarolta le Deutschot, sárga lap.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

86. perc: Kálnoki-Kis kapott sárga lapot reklamálásért.

84. perc: Berecz passza után Holender tologatta a labdát a 11-es pont magasságában, majd 10 méterről a kapu fölé lőtt.

83. perc: Jobb oldali hazai szöglet után Baráth bal alsó sarokba tartó fejesét védte Dúzs.

82. perc: Hinora egy szép cselt követően az alapvonal közeléből, éles szögből vette célbe a Honvéd kapuját, de Dúzsról szögletre pattant a labda.

Kocsis Dominik (balra) nem tudta érvényesíteni gyorsaságát Baráth Botond mellett (Fotó: Török Attila)

80. perc: A kispestiek kettőt cseréltek, Kovács helyére Haragos, Adorján helyére Simon állt be.

80. perc: Hármat cserélt a Vasas, Novothny helyére Holender, Urblík helyére Berecz, Tóth helyére Hinora állt be.

79. perc: Megint Kovács előtt adódott lehetőség a Vasas kapuja előtt, de mindkét lövése elakadt Baráth lábában.

2522 a hivatalos nézőszám.

75. perc: Cserélt a Honvéd, Eördögh András érkezett Kocsis Gergely helyére.

75. perc: Nagy Honvéd-helyzet maradt ki. Keresztes szép cselekkel tartott meg a labdát a 16-os előterében, majd Kovácshoz passzolt, aki 8 méterről a kapu mellé lőtt.

73. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Pávkovics futott fel a jobb szélen, majd az alapvonal közeléből a 16-oson belülre ívelte a labdát, a lendületből érkező Radó pedig 10 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 2–0!

A Honvéd is cseréhez készülődik, Eördögh András már játékra kész a kispadnál.

Cserélni fog a Vasas, Hinora Kristófot hívta a kispadhoz Desits Szilárd.

68. perc: Radó kapu elé ívelt szabadrúgását Baráth csúsztatta meg, majd Otigba passza után ismét egyRadó-beadás következett, amely utánBaráth ezúttal kapura fejelt, de Dúzs védeni tudott.

62. perc: Holman végezte el a megítélt szabadrúgást 21 méterről, de lövése csak Urblíkot döntötte ki a sorfalból, a kapuig nem jutott el.

61. perc: Baráth csúszott rá Krajcsovics lábára, sárga lap.

56. perc: Cseréltek a vendégek, Bocskay Bertalan helyére Keresztes Noel, Kocsis Dominik helyére Krajcsovics Ábel állt be.

54. perc: Tóth Milán forgatta be Kocsis Gergelyt, majd elesett a 16-oson belül, a játékvezető sárga lapot mutatott fel a hazaiak játékosának.

Novothny Soma (balra) góljával szereztek vezetést a hazaiak (Fotó: Török Attila)

50. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Pávkovics passza után Urblík lőtt kapura 21 méterről, a bal alsóba tartó labdát Dúzs éppen Novothny elé ütötte, a hazai támadó pedig 6 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0!

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

45+1. perc: Egy Vasas-kontra végén Urblík lövése halt el a blokkban, ezzel véget is ért az első félidő.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

37. perc: Urblík passza után Radó vette le a labdát a 16-os vonalánál, majd ballal a kapu fölé lőtt.

36. perc: Benczenleitner passza után Bocskay lőtt 22 méterről, a labda a jobb felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

Radó András (labdával) pontrúgásai jelentették a legtöbb veszélyt az első félidőben (Fotó: Török Attila)

33. perc: Mondani sem kell, hogy Radó ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, a hosszú saroknál Novothny mindenkit megelőzött, de ötméteres fejese után Dúzsról szögletre pattant a labda.

29. perc: A megítélt szabadrúgást Holman végezte elkörülbelül 30 méterről, a labda a jobb kapufa mellé szállt.

28. perc: Otigba tartott rá Kocsis Dominik lábára, sárga lap.

23. perc: Radó sokadik veszélyes szabadrúgása ezúttal az ötös közelében helyezkedő Otigba fejét találta meg, de a hazai védő fejese után a labda a kapu mellé szállt.

22. perc: Kovács tartott rá Tóth lábára, sárga lap.

20. perc: Egy hatalmas kispesti bedobás után a kifejelt labdát Kocsis Dominik lőtte kapásból a kapu mellé.

19. perc: Bakti ívelése után a kapu előtt ragadt Otigba próbálta megjátszani Tóthot, majd Novothny elé került a labda, de Dúzs a kapujából kilépve tisztázni tudott.

A világos mezes kispestiek nem tudtak megállj parancsolni a Vasasnak (Fotó: Török Attila)

18. perc: Adorján rántotta le Urblíkot, sárga lap.

15. perc: Radó 16-oson belülre ívelt szabadrúgása után Tóth fejese szállt a kapu fölé.

12. perc: Baráth szöktette Radót a bal szélen, majd Radó kapu elé ívelt labdáját Novothny fejelte 8 méterről a kapu fölé.

A Honvéd ez eddigi mérkőzésekkel ellentétben ezúttal egy stabil "ötvédős" felállásal igyekszik meglepni az angyalföldieket. A hazaiak láthatóan egyelőre nem is tudnak mit kezdeni a betemörülő vendégekkel.

1. perc: Antal Péter sípszavára Radó András passzolta le a labdát a csapattársanak, elkezdődött a mérkőzés.

A Vasas kezdi majd a mérkőzést.

Pályán a csapatok, a Vasas pir

os-kékben, a Honvéd tiszta fehérben.

Szépen megtelt a kispesti szektor, az előzetes információk szerint a vendégek számára fenntartott 800 belépő mind gazdára talált.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 4. helyen álló a Vasas, az edzőváltáson átesett, mindössze 13. helyen álló Budapest Honvéd ellen.

ELŐZMÉNYEK

Közös történelmük során elsöprő fölényben vannak az élvonalban lejátszott mérkőzések, de két alkalommal már a másodosztályban is találkoztak egymással. A 2003–2004-es szezonban Angyalföldön 1–1-t játszottak, míg a Honvéd hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott. A bajnokság végén mindkét csapat feljutást ünnepelhetett.

Egy apró sikerélmény a Vasasnak is jutott azonban, hiszen a Mol Magyar Kupa 2022–2023-as kiírásának nyolcaddöntőjében rendezett összecsapásuk angyalföldi sikerrel zárult. Az angyaföldiek két gólszerzője, Zimonyi Dávid és Hinora Kristóf ma is pályára léphet majd.

Bár az előző szezon végén mindkét csapat búcsúzott az élvonaltól, az angyalföldieknek lenne miért visszavágni ellenfelüknek. Az élvonal előző szezonjában ugyanis mindhárom egymás elleni találkozójuk a Honvéd győzelmével zárult, ráadásul a kispesti csapat kétszer is az Illovszky Rudolf Stadionból távozhatott győztesen.