A Soroksár ellen szerezte meg újabb győzelmét a Barcika

F. E.F. E.
2023.11.26. 12:50
Pinte Patrik (kék-sárgában) duplázott a mai mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Kazincbarcika a Soroksárt látta vendégül. Már a 6. percben vezetést szereztek a hazaiak Kurdics Levente góljával, melyre két perccel később Hajdú Roland válaszolt. Pinte Patrik 14. és 49. percben szerzett góljára már nem érkezett válasz a fővárosiaktól, így a Kazincbarcika az őszi szezon utolsó hazai bajnokiján 3–1-es győzelemmel búcsúzott közönségétől.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ
KOLORCITY KAZINCBACRCIKA SC–SOROKSÁR SC 3–1 (2–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Székely K. (Kotula M., 70.)., Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Szemere B., a szünetben), Süttő – Csatári (Ádám F., 88.), Kártik, Pekár L. (Csilus T., a szünetben) – Kurdics (Vincze D., 85.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Valencsik, Kékesi, Pintér D. – Vass Á. (Németh E., 76.), Katona M. (Hegyi P., 84.) – Vogyicska B. (Korozmán, 58.), Hajdú R. – Dragóner F. (Sipos Z., 76.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerzők: Kurdics (6.), Pinte (14., 49.), ill. Hajdú R. (8.)
Csábi József:
– Rég láttam ilyen jól játszani a csapatom. Voltak a mérkőzésnek fordulópontjai, de megérdemelten nyertünk és megyünk tovább, reménykedve a hasonló eredményekben.
Lipcsei Péter: – Lett volna esélyünk előnybe kerülni, ha a kulcspillanatokban jó döntéseket hozunk és kihasználjuk a lehetőségeinket, azonban a hazai csapat felülmúlt minket ebben, így megérdemelten nyert. Sajnálom, hogy kikaptunk, mert a háromból két gólt mi ajándékoztunk az ellenfélnek.

Az idei utolsó hazai bajnokiját játszó Kazincbarcika nem számíthatott az öt sárga lapja miatt eltiltását töltő Ternován Patrikra, akinek helyét a kezdőben Székely Krisztián vette át. A borsodiak rögtön a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 6. percben Kurdics Leventemessziről eleresztett lövésével a vezetést is megszerezték. Sokáig nem örülhetett a hazai együttes, hiszen a 8. percben Hajdú Roland góljával egyenlített a Soroksár.A gyors gólváltást követően ismét a Barcika dominált, melynek köszönhetően a 14. percben Pinte Patrik találatával újra a hazaiak kerültek előnybe. Bár Lipcsei Péter csapata mindent megtett az egyenlítésért még az első játékrészben, de nem járt sikerrel, köszönhetően Tóth Balázs bravúros védéseinek.

A második félidő elején is hazai gólnak örülhettek a kilátogatók: Pinte Patrik második góljával kettőre növelte előnyét a Barcika. A folytatásban mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán. Helyzetek még adódtak mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott, így a Kazincbarcika utolsó őszi hazai bajnokiján győzelemmel búcsúzott a közönségétől.

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247
Győzelmének köszönhetően a Kazincbarcika megelőzte a tabellán a fehér mezes fővárosiakat (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+3. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Korozmán kap sárga lapot, miután Kártikkal szemben szabálytalankodik.

Kártik Bálint (8) 200. alkalommal lépett pályára NB2-es mérkőzésen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90. perc: A mérkőzés végén három perc a hosszabbítás.

88. perc: Ismét változtatnak a hazaiak: Csatári hagyja el a pályát, helyette a folytatásban Ádám F.

85. perc: Csábi József is változtat: Kurdics helyére Vincze D. érkezik.

84. perc: Cserél a vendég együttes: Katona M.-t váltja Hegyi P.

84. perc: Pinte iramodik meg, majd Kotula M.-hez passzol estében, aki a másik szélen induló Csatárit választja. A középpályás megiramodik, lövése a kapu fölé megy.

83. perc: Szekszárdi M. akadályozza Sipos Z.-t, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesül.

76. perc: Lipcsei Péter kettőt változtat csapata összeállításán: Vass Á. és Dragóner F. hagyják el a pályát, helyükön a folytatásban Németh E. és Sipos Z.

73. perc: Kotula M. beívelését Szemere fejeli kapura, de Mergl könnyedén megszerzi a labdát.

70. perc: Csere a Kazincbarcikánál: Székely K. helyére érkezik Kotula M.

67. perc: Szemere ugratja ki Pintét, de Mergl jó ütemben érkezik ki a kapujából és megszerzi a labdát.

58. perc: Cserél a Soroksár együttese: Vogyicska B.-t váltja Korozmán.

54. perc: Kurdics fut vissza és remekül szereli a megiramodó Vogyicska B.-t.

51. perc: Pintét állítja meg szabálytalanul Vass Á., amiért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

50. perc: Ismét Pinte a főszereplő, ezúttal szélen kap labdát, és a másik oldalon érkező Székely K.-hoz passzol. Az emelést lehúzza a vendégek kapusa.

A fehér mezes Soroksár bár bátran játszott, pontot nem sikerült szereznie (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

49. perc: Kurdics kap remek labdát egy labdaszerzést követően, majd a középen érkező Pintéhez passzol, aki magabiztosan lövi a labdát Mergl kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SOROKSÁR SC 3–1

46. perc: Székely K. a tizenhatos sarkától vállalkozik lövésre, a soroksári kapus bravúrral hárít.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő.

A szünetben kettőt cserélt a Kazincbarcika: a félidő végén ápolásra szoruló Papp M.-t Szemere váltja, míg Pekár helyére Csilus T. érkezik.

45+3. perc: Véget ért az első játékrész.

45+3. perc: Pekár kap labdát és ugrik ki vele, azonban a vendég védők a tizenhatoson belül szabályosan szerelik.

45+2. perc: Pintér D. kapáslövése elmegy a hazaiak kapuja előtt.

45. perc: Az első félidő végén három perc a hosszabbítás.

45. perc: Pinte iramodik meg szélen, a szólója végén a középen érkező Pekárnak nem jó a passz.

44. perc: A borsodiak belső védője, Papp Milán szorul ápolásra.

Tóth Balázs, a hazaiak hálóőre (feketében) többször bravúrral hárított (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

37. perc: Kaján érkezik az ötösön belül, a vetődő Tóth Balázs mellett a kapufát találja el. A kipattanót begyűjti a hazai hálóőr.

35. perc: Vogyicska beadására érkezik középen Dragóner, azonban nem találja el rendesen a labdát, így a hazaiak kapusa hárítani tud.

27. perc: Vass kerül lövőhelyzetbe körülbelül 25 méterről, Tóth bravúrral hárít.

25. perc: Dragóner próbál beadni balról, Szekszárdi szorításában, de a beadás pontatlan és a kapu mögött köt ki.

Gyors gólváltást követően a 14. percben a borsodiak kerültek újra előnybe (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

14. perc: Süttő jó beadását követően a mélységből érkező Pinte talál be a vendégek kapujába. KOLORCITY KAZINCBACRCIKA SC–SOROKSÁR SC 2–1

8. perc: Hajdú R.játssza magát tisztára a hazai tizenhatoson belül, és lövi a labdát Tóth B. kapujába. KOLORCITY KAZINCBACRCIKA SC–SOROKSÁR SC 1–1

6. perc: Kurdics messziről, a térfél közepéről vállalkozik lövésre, a labda a jobb alsó sarokban köt ki.KOLORCITY KAZINCBACRCIKA SC–SOROKSÁR SC 1–0

3. perc: A kiugró Csatárit állítják meg szabálytalanul a tizenhatos sarkánál. A szabadrúgást Kurdics végzi el, aki visszagurítja a labdát Csatárinak, a lövés elakad a vendég védőkben.

1. perc: Kezdetét veszi a mérkőzés. A hazaiak kék-sárgában, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. A találkozón a Soroksár játékosai indítják útjára a labdát.

A kék-sárgák utolsó őszi bajnokijukon három pontot szereztek (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két forduló óta nyeretlen Kolorcity Kazincbarcika SC az egy hellyel előtte álló, de öt bajnoki óta veretlen Soroksár SC ellen.