Szenzációs Szpari-fordítás Gyirmóton, az ETO Pécsen nyert, mislenyi siker Zuglóban

2023.11.05. 16:50
A Szeged a Budafokot győzte le hazai pályán (Fotó: Gémes Sándor/Dél-Magyarország)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 14. fordulójában. A listavezető ETO FC Győr 1–0-ra nyert Pécsen, míg a második Nyíregyháza kétgólos hátrányból 4–2-re fordított Gyirmóton. A Kozármisleny egy tizenegyesgóllal diadalmaskodott az újonc BVSC otthonában, és mivel a Vasas csak hétfő este lép pályára, fellépett a harmadik helyre. A Kazincbarcika a ráadásban mentett pontot odahaza a Haladás ellen, míg a Soroksár három ponttal tért haza Mosonmagyaróvárról. Zsinórban kilenc vesztes bajnokit követően nyert újra Ajka, amely visszavágott a Tiszakécskének a Magyar Kupában szerdán elszenvedett vereségért. A Szegednek és a Csákvárnak ugyancsak elegendő volt egyetlen gól a győzelemhez a Budafok, illetve a Siófok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

PÉCSI MFC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
PÉCSI MFC: Helesfay – Takács Zs., Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 60.) – Hudák M. (Vas B., 70.), Krausz, Terbe (Szeles, 89.) – Bachesz (Gera Z., 89.), Szabó M. – Gyurkits (Tóth-Gábor, 70.). Megbízott edző: Németh Zsolt
ETO FC GYŐR: Ruisz – Vera, Szépe, Boldor, Viana – Vingler (Tóth R., 82.), Anton, Bumba (Kröhn, 82.) – Skvarka (Keresztes K., 82.), Huszár M. (Hamed, 60.), Diarra (Riquelme, 70.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző:Huszár M.(0–1)a 25. percben
Németh Zsolt:
– Több volt ebben a mérkőzésben, de túlságosan tiszteltük a listavezetőt. Jó helyeken szereztük meg a labdákat, de ebből sajnos nem tudtunk indulni.
Antonio Munoz:– Kilencven percen keresztül jó munka volt, a legfontosabbat, a három pontot megszereztük.

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–4 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 711néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT:Hársfalvi – Polgár,Hudák D.,Szegi,Jova – Kovács M.,Kovács D. (Takács R.,82.) – Soltész D.,Madarász M. (Szőke,73.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő,73.) Vezetőedző:Tamási Zsolt
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Rjasko (Kesztyűs,a szünetben), Gengeliczki,Baki – Farkas B.,Toma,Tamás O. (Herjeczki,a szünetben), Nagy B. – Nagy D. (Novák Cs.,83.), Ramos (Gresó,82.), Géresi (Kovácsréti,61.) Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Soltész D. (11-esből, 1–0)a 13., Madarász (2–0)a 34., Gengeliczki (2–1)a 62., Baki (2–2)a 69., Gengeliczki (2–3)a 77., Novák Cs. (2–4)a 88. percben
Tamási Zsolt:
– Kettő–null után kezünkben volt a lehetőség a döntésre. A Nyíregyháza jó csapat, minden erőt mozgósítva sikerrel használta ki a beíveléseknél bizonytalan védekezésünket.
Tímár Krisztián:– Az első félidőben is jól játszottunk, a félidőbeli változtatások után pedig óriásit küzdött a társaság. A nehéz talajon végül fizikálisan tudtuk felőrölni a hazai együttest.

BVSC-ZUGLÓ–HR RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 192néző.Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Dobos Dávid)
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Nagy J., Hesz, Király Á. – Csősz R (Mitrovics, 64.), Hidi P. – Gergely P. (Kelemen P., a szünetben), Szilágyi M., Horváth R. (Mészáros A., 77.) – Vernes.Megbízott vezetőedző: Kincses Péter
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Nagy E., Kozics, Kirchner (Major S., 78.) – Molnár Á. (Nagy M., 64.), Horváth P. (Vajda R., 64.), Tóth Z. (Hegedűs M., 58.).Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Kirchner (11-esből, 0–1) a 15. percben
Kincses Ádám
: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben az ellenfél, a másodikban pedig mi domináltunk. Azt gondolom, hogy a különbséget az jelentette, hogy a második játékrészben három-négy óriási lehetőségből nem tudtunk egyet sem kihasználni. Így sajnos nem tudtunk pontot szerezni.
Aczél Zoltán: – Az első félidő kifogástalan volt, nagyon sok helyzetünk volt, és nagyon jól futballoztunk. A szünetben már éreztem, hogy könnyebb játszadozásból baj is lehet, ezt meg is mondtam a játékosoknak, de lett is, hiszen három alkalommal is ment a hazai csapat a kapusunkkal szemben, de mellérugdosták a ziccereket. Ekkor erősen fogta a kezünket Fortuna. Egy jó első és egy botrányosan rossz második produkáltunk.

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 824néző. Vezette: Katona Balázs (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Doncsecz,65.), Szilágyi Z.,Tóth B.,Kővári (Nagy Zs.,85.) – Haris,Márkvárt,Nyári P. (Gajdos,a szünetben) – Papp Á. (Gera N.,65.), Borvető,Palincsár (Prosser,56.) Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
BUDAFOK:Gundel-Takács – Fekete (Németh M.,77.), Lorentz,Horgosi,Fótyik,Kalmár O. (Horváth O.,55.) – Kocsis B.,Csonka A.,Merényi (Vasvári, 68.), Szerető (Elek B.,77.) – Kovács D. (Nándori,68.) Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző:Prosser (1–0) a 86. percben
Alekszandar Sztevanovics:
– Uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztunk ki, rászolgáltunk a győzelemre.
Erős Gábor:– A gólig a Szeged tehetetlen volt velünk szemben. A vereség ellenére a jövőben ezt a szervezetten, nagy szívvel futballozó Budafokot szeretném a pályán látni.

FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0)
Ajka, 500 néző. Vezette: Jakab Árpád (Ország Péter, Vörös Dániel)
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer (Présinger, 89.) – Görgényi, Tajthy T. – Borsos F. (Sejben, 65.), Zsolnai R. (Gaál B., 78.), Babos B. (Gyuris A., 89.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B. (Máté Zs., a szünetben), Szőr, Fodor F., Viczián – Kocsis D. – Bertus (Cipf, a szünetben), Erdei C. (Gyurján B., 72.), Bencze M. (Grünvald, 73.) – Zamostny (Kryvotsiuk, 63.), Torvund. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Babos B. (1–0) a 45+3. percben
Schindler Szabolcs
: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Úgy gondolom, a Nyíregyháza ellen érkeztünk meg a bajnokságba, szerdán sajnos kikaptunk, de jól felkészültünk belőlük. A stabil védekezésünkkel megleptük őket és jó pillanatban rúgtuk a gólt, a klub életében most ez egy nagyon fontos győzelem.
Vas László: – Sajnos ellenünk törték meg a rossz szériájukat, nem ez az első, hogy egy csapatot felhozunk. Semmi újat nem kaptunk tőlük. A legfőbb oka a vereségünknek, hogy több játékosom tompán és enerváltan játszott. Tudtuk, hogy célfutballt fognak játszani, mégis egy olyan elkerülhető kaptunk, amire készültünk és itt hagytunk három pontot.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BFC SIÓFOK 10 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, ifj. Varga Gábor)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D., Szakály D. (Major M., 78.) – Tamás N. (Babós L., 90+2.), Simon A., Baracskai (Juhász L., 65.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Polényi (Tóth T., 85.), Csató M., Varjas Z., Varga B. – Szedlár (György, 90.), Nemes M. (Kovács B., 62.), Kitl M., László D. (Girsik, 62.) – Dénes (Schildkraut, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 42. percben
Tóth Balázs:
– Nagyon nehéz meccsen a rutinunknak köszönhetjük a győzelmet. A szívünket kitettük a pályára a győzelem érdekében.
Dragan Vukmir: – Jobbak voltunk ma, de bármit csináltunk, semmi sem sikerült.

KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, 250 néző. Vezette: Nacsa Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Heil (Szemere, a szünetben), Szekszárdi M., Papp M., Kotula M. (Süttő, 86.) – Csatári, Kártik (Ádám F., 77.), Pekár L. (Székely, 69.) – Kurdics (Csilus T., 77.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
HALADÁS: Pálfi – Beronja, Jagodics M., Csonka, Bosnjak – Zvekanov, Rácz B. (Simut, 76.), Horváth R. (Nyíri, 60.), Szakály A. – Katona I. (Mohos, 89.), Doktorics (Csernik, 76.). Vezetőedző: Jovics Alekszandar
Gólszerző: Rácz B. (11–esből, 0–1) a 37., Kotula M. (1–1) a 38., Csonka (1–2) a 61., Pinte (2–2) a 90+1. percben
Csábi József
: – A mérkőzésre jelentősen kihatott a nehéz talaj. Nem kezdtünk jól, két pontrúgásból is gólt kaptunk, de a csapat mentális erejét mutatja, hogy képes volt mindkét esetben felállni. Előnyt ajándékoztunk ellenfelünknek, de vissza tudtunk jönni két esetben is a mérkőzésbe. Vert helyzetből egyenlítettünk, csak az i betűre nem sikerült feltenni a pontot.
Jovics Alekszandar: – A mérkőzés minőségét a pálya talaja jelentős mértékben befolyásolta. Ezért nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amit általában igyekszünk megvalósítani.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SOROKSÁR SC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep, 200 néző. Vezette: Berényi Tamás (Nagy Viktor, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta –Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Vukaszovics, Tullner (Csóka D., a szünetben) – Szabó B. (Gáncs, 78.), Illés D., Szalka (Korbély, 62.) – Takács T.Megbízott vezetőedző:Király József
SOROKSÁR:Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. – Vass Á. (Varga Z., 86.), Katona M. – Gálfi (Dobos Á., 72.), Sipos Z. (Korozmán, 72.), Hajdú R. (Dragóner F., 72.) – Lovrencsics B. (Németh E., 86.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 25., Gálfi (0–2) a 61. percben
Király József
: – Az a csapat, amelyik meg akarja őrizni másodosztálybeli tagságát, annak nem szabad ilyen lelketlen, hitehagyott munkát produkálni. A csapat nevében én kérek elnézést szurkolóinkból.
Lipcsei Péter: – A három pont megszerzése volt a célunk, amit meggyőző játékkal teljesítettünk is.