A Csákvár kiizzadta a győzelmet a Siófok ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.11.05. 16:50
Két veresége után javítana a fehér mezes Csákvár (Archív fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában hiába játszott nagy mezőnyfölényben a második félidőben a kiesés rémétől fenyegetett Siófok a Csákvár otthonában, nem tudott élni a kínálkozó gólszerzési lehetőségekkel. Az első játékrész hajrájában szerzett Baracskai-gól így a csákváriak sikerét jelentette (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BFC SIÓFOK 10 (10)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, ifj. Varga Gábor)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D., Szakály D. (Major M., 78.) – Tamás N. (Babós L., 90+2.), Simon A., Baracskai (Juhász L., 65.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Polényi (Tóth T., 85.), Csató M., Varjas Z., Varga B. – Szedlár (György, 90.), Nemes M. (Kovács B., 62.), Kitl M., László D. (Girsik, 62.) – Dénes (Schildkraut, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 42. percben
Tóth Balázs:
– Nagyon nehéz meccsen a rutinunknak köszönhetjük a győzelmet. A szívünket kitettük a pályára a győzelem érdekében.
Dragan Vukmir: – Jobbak voltunk ma, de bármit csináltunk, semmi sem sikerült.

A közel egynapos esőzés után vasárnap délben még úgy tűnt, akár el is maradhat az összecsapás, ám ahogy elállt az égi áldás, a hazai pályamunkásoknak sikerült játékra alkalmas állapotba hozniuk a játékteret. Az első húsz percben teljesen visszahúzódott saját térfelére a Siófok, s bízva gyors támadóiban, hosszú labdákkal próbált operálni. Negyedóra elteltével a betömörülő védelmet sikerült feltörniük a csákváriaknak, ám Tamás Nándor öt méterről szétforgácsolta a bal kapufát. Ezt követően előrébb merészkedett a vendéggárda, de csak egyszer, Kitl Miklós révén dolgoztatták meg Pécsi Ármint.

A szünet előtt aztán nem sokkal csak megszerezte a vezetést a Csákvár, s mint később kiderült, Baracskai Roland fejes gólja három pontot ért. A második félidőben beszorította kapuja elé vendéglátóját a Siófok, de Varga Bence és Schildkraut Krisztián is elhibázta ziccerét, így a Balaton-partiaknak nem sikerült elmozdulniuk a kiesést jelentő helyről. 1–0

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

Vége a mérkőzésnek, 1–0-ra győzött a Csákvár!

92. perc: Tamás Nándor helyére Babós Levente érkezett.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc Szedlár helyére György érkezett.

89. perc: Egyenlítési lehetőséget hibázott el a Siófok: Girsik jobb oldali beadását Schildkraut 8 méterről, senkitől sem zavartatva fejelte kapura, Pécsi leért a gólvonalra.

87. perc: Pécsi Ármin időhúzásért sárga lapot kapott.

85. perc: Polényit Tóth Tamás váltja a Siófokban.

82. perc: Tamás Nándor 25 méteres lövése elkerülte a bal alsót.

Teljesen beszorult a Csákvár, a Siófok mindent elkövet az egyenlítés érdekében.

79. perc: A bal oldali alapvonalról belőtt labda egy védőről Varga elé pattant, aki éles szögből, 8 méterről lőtt, Pécsi bravúrral kapufára ütötte a labdát.

78. perc: Hazai csere: Szakályt Major Marcell váltja.

74. perc: Polényi találta el Tamás Nándor arcát, mikor visszaütött, de megúszta a lapot ...

68. perc: Simon ugratta ki remekül Juhász Leventét, Polényi a tizenhatos vonala előtt becsúszva szerelte. Vagy legalábbis a játékvezető nem látta szabálytalannak a belépőjét...

65. perc: Cserélnek a hazaiak is, Baracskai helyére Juhász Levente érkezett.

62. perc: Hármas siófoki csere: Nemes-Kovács Bence, László D.-Girsik, Dénes-Schildkraut.

A második félidő első negyedórája a Siófoké volt.

50. perc: László Dávid fordult kapura a balösszekötő helyén, 8 méteres lövése Papucseket érintve vágódott az oldalhálóba.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés

Vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

42. perc: GÓL!!! László Noel élesen belőtt labdájába Baracskai beletette a fejét a balösszekötő helyén, a kaputól 10 méterre, s a játékszer a tehetetlen Hutvágner felett a bal felső sarokba hullott, 1–0.

37. perc: Ez bizony ziccer volt ... Baracskai pontos labdával ugratta ki az egyedül kilépő Tamás Nándort, ám a hazai szélső hosszan vette át és Hutvágner menteni tudott.

35. perc: A reklamáló siófoki edző, Dragan Vukmir is sárgát kapot.

34. perc: Csató csúnyán odarúgott a felezővonalnál Szakálynak, jogos a sárga.

33. perc: Az első siófoki helyzet, a jobbról belőtt labdára egyedül érkezett a balösszekötő helyén Kitl Miklós, de 10 méteres lövését Pécsi Ármin lábbal védeni tudta.

30. perc: Baracskai kapott egy hosszú indítást a tizenhatos bal csücske felé, Hutvágner bátran kivetődve az utolsó pillanatban ütötte el a labdát a támadó elől.

18. perc: Major Gergő húzott befelé a jobb oldali vonal mellől, majd 18 méterről nem sokkal lőtt a hosszú sarok mellé.

16. perc: Baracskai balról belőtt labdáját Tamás Nándor a hosszú saroknál, öt méterről a kapufára bombázta.

A Siófok teljesen visszahúzódik a saját térfelére és bízva gyors támadóiban, Szedlár Zoltában, Dénes Csanádban, hosszú indításokkal próbálkozik.

9. perc: Szakály remekül ugratta ki a felezővonaltól középen kilépó Baracskait, de Major Gergő utolérte a hazai csapatkapitányt és bedobásra tisztázott.

3. perc: Farkas Aurél a kaputól 18 méterre éppen lövésre lendítette a lábát, mikor buktatták. Szakály szabadrúgása a sorfalról szögletre pattant.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kékben léptek pályára.

Kora délután még úgy tűnt, hogy a folyamatosan szakadó eső miatt elmarad(hat) a bajnoki találkozó, ám miután elállt az égi áldás, sikerült játékra alkalmas állapotba hozni a játékteret a hazai pályamunkásoknak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két hazai meccsét elveszítő Csákvár a legutóbb a BVSC-t felülmúló Siófok ellen.