Kegyetlenül kihasználta lehetőségeit a Nyíregyháza, s négy góllal nyert Pécsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.10.02. 19:50
Harsányi lövésénél kellett nyújtóznia Fejérnek (Fotó: Kurdi József/Pécsi MFC)
A labdarúgó NB II 10. fordulójának záró mérkőzésén a Pécsi MFC problémái tovább nőttek, hiszen harmadik meccse nem tudott pontot szerezni, s még régebben volt, hogy gólt ünnepelt volna. Ráadásul a Nyíregyháza nem kegyelmezett, s négyszer, még a hosszabbításban is megrezgette Helesfay hálóját (0–4).

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
PÉCSI MFC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–4 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L. (Gera Z., 65.), Takács Zs., Majnovics (Varga B., 84.) – Terbe, Hudák M. – Bachesz, Gyurkits (Bukovics, 79.), Szabó M. (Vas B., 84.) – Harsányi (Tóth-Gábor, 78.). Megbízott edző: Németh Zsolt
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Rjaskó, Gengeliczki, Baki (Alaxai, 52.) – Farkas B., Toma, Kesztyűs B. (Sigér Á., 67.), Nagy B. – Nagy D. (Pataki B., 82.), Géresi (Németh B., 82.), Herjeczki (Gresó, 67.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Nagy D. (72.), Géresi (79.), Gresó (80.), Németh B. (90+2.)
Németh Zsolt:
– Nem volt benne a meccsben a súlyos vereség, de az egyéni hibák után összeomlottunk, ami megengedhetetlen. Az NB II-ben férfiak játszanak, nem kislányok.
Tímár Krisztián: – Boldogok vagyunk. Az első félidőben nyögvenyelősen futballoztunk, a szünet után viszont már harapott a csapat.

Aktívan kezdett a PMFC a Nyíregyháza ellen, s meg is voltak azok a helyzetei, átlövései, amivel megszerezhette volna a vezetést, azonban Fejér és védelme jól tartotta magát az első negyedórában. Azt követően elkezdett kiegyenlítődni a mérkőzés, de összességében inkább az történt még mindig, amit a Pécs szeretett volna. Persze egészen más lett volna az összkép, ha Nagy Dominik megindulása és szép lövőcsele után nem az oldalhálóba lő.

A második játékrészben a győzelem érdekében Németh Zsolt úgy döntött, hogy egy középhátvéd helyett behoz még egy támadót, de ez végül nem jött be. Előbb Nagy Dominik fejelt a hazai kapuba, majd Géresi és Gresó egy perc alatt még kettőt lőtt. Végül a 90+2. percben jött a kegyelemdöfés, Németh Barnabás talált be egy szögletet követő kavarodásban. 0–4

18. Mosonmagyaróvár 10 3 7 7–23 –16 3

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: GÓÓÓÓL! Ott a negyedik!A szögletet követő kavarodásban Németh Barnabás bevette a hazai kaput. 0–4

90. perc: Terbe kapott sárga lapot.

84. perc: Szabó és Majnovics helyett Vas és Varga Botond folytatja.

82. perc: Újabb két csere a Szparinál. Nagy Dominik és Géresi helyett Pataki és Németh Barnabás folytatják.

80. perc: GÓÓÓÓÓL! Kitömi a Nyíregyháza a PMFC-t! A felezőnél eladott labdából indították Gresót, aki átvitte Takács Zsomboron azt, majd a kapu jobb oldalába lőtt!0–3

79. perc: GÓÓÓÓÓL! Már kettővel megy a Nyíregyháza. Géresi 20 méterről lőtte ki a jobb felsőt. 0–2

78. perc: Kettőt cserélt a PMFC! Harsányi és Gyurkits helyett Tóth-Gábor és Bukovics folytatja.

77. perc: Terbe futott alá egy pörgetésnek, így Gresó jobb külsővel lőhetett. Helesfay belekapott a próbálkozásba, így bedobás jött.

72. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! A volt pécsi Nagy Dominik érkezett nagyszerűen a hazai tizenhatoson belül egy balról érkező beadásra, amit a bal alsóba fejelt.0–1

67. perc: Kesztyűs Barna helyére Sigér Ákos, Herjeczkiére Gresó érkezett a Szparinál.

65. perc: Rácz László helyett Gera érkezett a PMFC-be.

63. perc: Fejér rohant ki a kapuhoz, és Szabó elől a tizenhatos vonalán ütötte el a labdát, majd azonnal indított is.

60. perc: Nagy Barnabás rántotta vissza Gyurkitsot, amiért sárga lapot kapott.

52. perc: Cserélt a Szpari. Baki hagyta el a pályát, Alaxai érkezett.

47. perc: Hudák lőtte be a labdát középre, Rácz László akart belecsúsztatni, de ütközött közben Fejérrel. Mindketten lent maradtak a földön.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45. perc: Véget ért az első félidő!

42. perc: Nagy Dominik indult meg egy jó csellel, majd egy másikkal elfektette Takács Zsombort, végül az oldalhálóba lőtt teljesen üresen.

40. perc: Szabó tört befelé a bal szélről, 17 méterről eleresztett jobbosa a kapu fölött szállt el.

38. perc: Géresi húzta el Helesfay elől a labdát, de a kapus annyira meg tudta zavarni, hogy ne tudjon a támadó lőni.

Harsányi használta a fejét (Fotó: Kurdi József/Pécsi MFC)

32. perc: Jobb oldali szögletet követően Rjaskó bólinthatott a hazai kapu közepe felé, de Helesfay hárított.

28. perc: Hudák adta be a bal oldalról a labdát, de mindenki feje felett elszállt.

12. perc: Takács Zsombor vágott előre egy labdát, amit Szabó Máté befutott, majd Harsányinak készített le. A támadó a jobb felsőt célozta, de Fejér védett.

Harsányira kellett figyelnie a vendégvédőknek (Fotó: Kurdi József/Pécsi MFC)

10. perc: A Nyíregyháza térfelén szerzett labdát Harsányi, amivel rögtön kiugratta Szabó Mátét. A szélső Hudáknak készítette vissza, aki aztán fölé lőtt.

2. perc: Szabó cselezett befelé a bal szélről. A tizenhatos sarkáról lőtt jobbal, Fejérnek kellett védenie a középre tartó labdát.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés!A tiszta fehérben játszó Nyíregyháza indította útjára a labdát, a PMFC a megszokott piros-fekete színű mezében szerepel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy meccs óta nyeretlen Pécs a mezőnyben egyedüliként veretlen, második helyezett Nyíregyháza ellen.